Ustawa "kagańcowa" to przykład zarządzania przez kryzys. Protest również w Lubaniu

  • 18.12.2019, 13:01 (aktualizacja 18.12.2019, 13:16)
  • red.
Ustawa "kagańcowa" to przykład zarządzania przez kryzys. Protest również w Lubaniu

Podziel się:

Oceń:

W środę 18 grudnia o godzinie 18. przed lubańskim sądem odbędzie się protest w obronie sędziów, tym razem pod hasłem „Dziś sędziowie – jutro Ty!”. Trudno oprzeć się wrażeniu, że złożony przez posłów PiS projekt ustawy jest klasycznym przykładem zarządzania przez kryzys.

W środę 18 grudnia Lubań przyłącza się do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej w obronie niezawisłości sędziów. Swoją obecnością pokażmy swoją postawę wobec projektowanej, kagańcowej dla niezawisłych sędziów, ustawie pisowskiej. ZAPALMY ŚWIATEŁKO DLA WOLNYCH SĄDÓW. - czytamy na Facebookowym wydarzeniu protestu organizowanego w Lubaniu.

Protestujący spotykają się o 18. pod lubańskim Sądem Rejonowym.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że partia rządząca umyślnie serwuje przedświąteczną jatkę, tak aby przy wigilijnych stołach miliony Polaków skupiło się na rodzinnych starciach pomiędzy obrońcami niszczonego trójpodziału władzy, a zwolennikami likwidacji sędziowskich kast. Jednocześnie zapominając o mniejszych bądź większych aferkach i problemach jak choćby o „Kryształowym Banasiu” czy czekających nas po nowym roku podwyżkach za energię elektryczną.

Niestety jest to klasyczny przykład zarządzania opinią publiczną na wzór kampanii prowadzonych przez wielkie koncerny. Skłócony naród skupi się na sztucznie wywoływanym problemie zapominając o sprawach naprawdę niewygodnych dla partii rządzącej. Niestety ta ostatnia w każdej sytuacji jest wygrana. Dyskusja przy wigilijnym stole została ukierunkowana, a jak się uda to i „ustawa kagańcowa” zostanie przegłosowana.

red.

Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Yatta
Yatta 19.12.2019, 10:14
A czemu nie ma zdjeć ? Pewnie znowu młodzieżówka protestowała. Średnia wieku +55
Logik
Logik 19.12.2019, 10:13
Chyba tłumu nie było że dzisiaj (19 XII) brak fotek w sieci z tej manify. Czyżby kolejna wielka klapa z frekwencji?.
realny
realny 19.12.2019, 09:57
Żenada! Na ponad piętnaście tysięcy lubanian protestowało niespełna 100 osób popierających sędziów z czasów PRL czyli komuny! To jest niecałe 1 % mieszkańców! Reszta jak widać popiera reformy sadownictwa!!! Czas sędziów politykierów się kończy!!!
Obywatel
Obywatel 19.12.2019, 14:11
100 osob to 1%?
Józek z Polszy
Józek z Polszy 19.12.2019, 08:10
Strasznie biedny jest naród, który na własne życzenie chce aby odbierać mu prawa. Taki trochę tęskniący za komuną i taki trochę chcący życ na zachodzie. Taki nijaki. Widać że komuna swoje zrobiła, rozbiory też, na własne życzenie. Także historia lubi się powtarzać a polak zawsze mądry ale po fakcie. Nie pozdrawiam.
zulu
zulu 19.12.2019, 12:08
Polak ma prawo pracować na pasożytów a jego prawa to puste frazesy.
precz z kastą
precz z kastą 19.12.2019, 07:07
kto chodzi bronoć kasty a no ci co mają szemrane interesy ci co dorobili się od1989 na dzikiej reprywatyzacji resortowe dzieci i sługisy platfusów oraz wizdz tvn sb
.Kasta jest nie tykalna i układy biznesowo polityczne z opozycją mają zostać tak powinien nazywać się protest
Eustachy
Eustachy 19.12.2019, 00:37
Najwyższy czas założyć KAGANIEC tym NIETYKALNYM !
nil
nil 18.12.2019, 21:05
Okazuje się,że owieczki nie chcą protestować w obronie wilków no może jedynie te przebrane.
Bernardina
Bernardina 18.12.2019, 20:54
cyt. ...tylko naród wybrał inaczej i wszystko zaczyna się od nowa
==============
Trzeba tylko dodać "ogłupiony naród" - a cóż warte są takie wybory?
Rozbawiony
Rozbawiony 19.12.2019, 10:16
To głos prawdziwej DEMOKRATKI. Co warta demokracja jak większość wybiera inaczej niż JA?.
Bu ha ha
Bu ha ha 19.12.2019, 01:57
A to tak , bo niby jakby platfusów wybrał ten naród to już nie byłby ogłupiony tylko taki światły inteligentny oooo ! a wybory to przecież najwyższa wartość i prawo demokracji , puknij się w to coś co ci z szyi wystaje i włącz myślenie.
Witamina C
Witamina C 18.12.2019, 20:48
Śmieszni ludzie w śmiesznej sprawie.
Bu ha ha
Bu ha ha 18.12.2019, 20:18
Pisy największy błąd zrobili wycofując się z tej reformy w poprzedniej kadencji bo do dziś mieliby już spokój a tak nadzwyczajna kasta myślała że pis nie wygra wyborów i wszystko będzie po staremu , tylko naród wybrał inaczej i wszystko zaczyna się od nowa , niestety tłumaczenie tym oszołomom protestującymi pod sądami nic nie da bo do nich nie dociera co to jest demokratyczny wybór Polaków .
xyz
xyz 19.12.2019, 08:22
Wybór hitlera w Niemczech yeż był demokratyczny. A jak się wyborcy cieczyli, bo w końcu sporo pracy się znalazło i można było żyć godnie... To tak pod rozwagę tym, co udają, że nie potrafią przewidywać skutków swoich wyborów i źyją wyłącznie czasem teraźniejszym.
Logik
Logik 19.12.2019, 15:07
Takie porównanie jest funta kłaków warte. Równie dobrze możesz napisać że dzisiejsza Polska podobna jest do III Rzeszy,bo wtedy i teraz słońce świeci w dzień,a gwiazdy w nocy. Jak rządzili PO-PSL to też jakiś "xyz" mógł Twoją tezę zaprezentować,bo takie pseudo-logiczne porównanie pasuje do każdej demokratycznie wybranej władzy. To DEMAGOGIA w czystej postaci,z prawdą nie ma nic wspólnego.
xyz
xyz 19.12.2019, 17:28
Kierując się twoją 'logiką' myślę, że spokojnie można stwierdzić, że żyjesz obecnie w epoce kamienia łupanego, bo "wtedy i teraz słońce świeci w dzień,a gwiazdy w nocy". Zamiast na lekcje logiki, trzeba było chodzić na lekcje historii. Może byś coś wyniósł z nich dla siebie.
Logik
Logik 20.12.2019, 15:28
Ja przedstawiłem Twoją "logikę". Jak tego nie załapałeś to faktycznie nie mamy o czym dyskutować.
xyz
xyz 20.12.2019, 17:30
Uwierz mi, że mam swoją logikę i mi trzeba mi jej przedstawiać. I faktycznie nie mamy czym dyskutować. W twojej 'logice' brakuje mi jednego: analogii.
xyz
xyz 18.12.2019, 18:03
Dla tych, co nie widzą nic złego w jawnym i ewidentnym wiązaniu i uzależnianiu władzy sądowniczej z polityką - pogrzebcie sobie za informacjami, a może i popytajcie w swoich rodzinach, bo pewnie wielu z was ma bliskich, którzywalczyli w II wojnie na Zachodzie, AK i potem stawali przed prl-owskim sądem w latach 40-, 50-tych. Niech wam opowiedzą, o wolności i niezawisłości ówczesnego sądownictwa od polityki. Wielu z was pewnie powie, że to inne czasy, że nie ma porównania. A moim zdaniem, wtedy, jak i to co władza chce zrobić teraz przez tą ustawę kagańcową, to zmuszenie sądów do wydawania wyroków nie w oparciu o literę prawa, a polityki. Zaraz pewnie posypią przykłady jak to i za PIS, i poprzednio za PO, sędziowie łamali prawo, wydawali niesłuszne wyroki, byli dyspozycyjni itp. I będziecie mieli rację. Aawsze tak jest, że to te 'czarne owce' wyrabiają opinię ogółowi (i, niestety, większość z nas łyka to jak ciepłe kluchy). Takie 'czarne owce', niestety, były, są i będą. I u nas, i w każdym innym kraju. A jak ktoś wierzy, że można to wyeliminować, to jest zwyczajnie naiwny. Ale trzeba robić wszystko, aby minimalizować takie "czarnoowiectwo". Ale nie tędy droga ku temu wprowadzając ustawę kagańcową. Spoglądając całościowo na sądownictwo, a nie tylko przez pryzmat 'czarnych owiec', chcę i domagam się niezależności i niezawisłości sądownictwa jako trzeciej władzy, od polityki i polityków, bo wtedy jest większa szansa przy ferowaniu wyroków na stosowanie litery prawa w zależności od popełnionego wykroczenia, a nie od nasilenia i skrajności obecnego kierunku politycznego. No i jeszcze tak pod rozwagę, na chłopski rozum - kto ma większe pojęcie o przepisach prawnych i ich wykładni: politycy czy prawnicy? Jeszcze trochę to w sejmie napiszą nam jedyną i słusznie obowiązującą książkę kucharską, bo przecież nie może być tak, że każdy będzie sobie pichcił co mu się tam żywnie podoba. O!
Skandal
Skandal 18.12.2019, 16:53
....zapalam światełko, żeby PiS rozprawił się jak najszybciej z nadzwyczajną kastą i przywrócił wiarę Polaków w uczciwość wymiaru sprawiedliwości w Polsce...... a ten artykuł to po prostu skandal.....no chyba, że to ogłoszenie organizatorów protestu, o czym autor zapomniał wspomnieć.....niemniej jednak życzę wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT....
Milton
Milton 18.12.2019, 21:08
A czym ma się to PiS-sądownictwo różnić od systemów faszystowskich czy komunistycznych? Przecież wszem i wobec jest wiadomym, że tak zwana "elita" prawnicza a szczególnie sędziowie w PRL-u (lata 80.) to była prawie jawna opozycja. Upartyjnienie bardzo niskie. To, że ich wówczas mianowano nie ma żadnego znaczenia. Kończyli studia, robili doktoraty, habilitacje - tak jak obecni przy władzy - i Partia też się z nimi liczyła ale tak jak obecnie PiS - nie ingerowała bezczelnie w orzecznictwo i w kadry. Przynajmniej nie na tym szczeblu.
===========
Od kiedy to mgr prawa administracyjnego (z bożej łaski) Sebastian Kaleta i jemu podobni mają większą wiedzę i kwalifikacje od prof. nauk prawnych Małgorzaty Gersdorf i jej podobnych?
BufalloBill
BufalloBill 18.12.2019, 16:49
Wyrocznia nasza belwederska, Prezydent - nie wszystkich Polaków - na wiecu z górnikami wyjaśnił dlaczego rosną ceny i tym samym zainspirował do nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii. Nie omieszkał też wtrącić, że na taki stan gospodarki nie bez wpływu pozostaje kasta sędziów mianowanych w czasach PRL-u
Birra
Birra 19.12.2019, 10:09
A ten z panem z Żoliborza i resztą kamaryli gdzie te studia i doktoraty porobili - nie za PRL-u?
xyz
xyz 18.12.2019, 14:50
swiatełko zapalcie tym co odeszli a nie ludziom "nietykalnym", którzy myslą że sa nieomylni...
nie jestem zwolennikiem pisu ale prosze was... oczy szeroko zamkniete macie...??? litosci.... ogłupili was doszczetnie...
obserwator1
obserwator1 18.12.2019, 13:50
Jak pisze ktoś podpisany red.tzw.Ustawa kagańcowa naprawdę jest potrzebna,rozpasanie tzw.najwyższej kasty przekracza wszelkie granice przyzwoitości.Jedyna grupa zawodowa typowo postkomunistyczna , państwo w państwie praktycznie bogowie.Sabotuje wszelkie reformy co w konsekwencji odbija się na każdym z nas,nie patrzą na nic tylko aby utrzymać swoje przywileje ,kagańce są potrzebne gdy myślą tyko o sobie i myślą że kąsają władze a rzeczywistości gryzą nas .
Stop manipulacji
Stop manipulacji 18.12.2019, 13:49
Komu ten kit wciskacie?. Ja przy Wigilijnym stole o polityce nie rozmawiam i myślę że zdecydowana większość Polaków też.
Mamy swoje sprawy,swoje problemy a nie wydumane "obrony sądów".
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 18.12.2019, 13:35
Tymczasem Prokuratura włącza się w działania ws. sędziów. Są wytyczne "Wielkiego" Prezesa poprzez Ministra "Z" - Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski polecił podległym prokuratorom, żeby reagowali na wszelkie przypadki kwestionowania statusu sędziów Trybunału, Sądu Najwyższego i nowo mianowanych sądów powszechnych.
Chyba szczególnie chodzi o tow. Stanisława Piotrowicza oraz dziewicę (ciagle głodną) Krystynę Pawłowicz.
Opozycja mówi o "systemie donosów na niepokornych sędziów". To nic, że suweren ich nie wybrał – wybrał ich PiS. Podoba mi się ta nieskrępowana szczerość pani posłanki: „Musimy powtórzyć głosowanie bo przegramy!” Nareszcie wszyscy z „dobrej zmiany” w komplecie.
Zasiadać jako Sędzia Trybunału Konstytucyjnego obok panny Krystyny Pawłowicz i tow. Stanisława Piotrowicza.... pod przewodnictwem obywatelki Julii Przyłębskiej.. to musi być wielki zaszczyt..

Janusz
Janusz 19.12.2019, 00:41
Michał skończ p***** bo cię posadzą.
Abdullah
Abdullah 18.12.2019, 15:54
Szanowny panie Koalicja wcale nie jest lepsza proszę zobaczyć kogo wybraliście do PE 'starych komuchow' a dziewice się Pis. Jedni warci drugich. Boże kto tą polską rządzi:(
Goridze
Goridze 18.12.2019, 16:42
Jak to kto rządzi? Episkookupant! Przy udziale toruńskiego specjalisty od niepokalanych poczęć, wiecznych dziewictw i innych eklazjalmnych dewiacji...
Amen!

Pozostałe