Kolejny niewybuch został usunięty przez saperów

  • 18.12.2019, 12:34
  • Żródło: podkom. Agnieszka Goguł
Kolejny niewybuch został usunięty przez saperów KPP Zgorzelec

Podziel się:

Oceń:

W Jędrzychowicach, w trakcie prac budowlanych, pracownicy znaleźli niewybuch z okresu II wojny światowej. Wczoraj saperzy podjęli próbę usunięcia niebezpiecznego znaleziska. Mieszkańcy oraz osoby znajdujące się w promieniu 1 km zostali ewakuowani. Na czas działań związanych z zabezpieczeniem pocisku ruch został wstrzymany na DK 94.

Przedwczoraj podczas prac budowlanych w Jędrzychowicach pracownicy wykopali niewybuch i o niebezpiecznym znalezisku od razu powiadomili Policję. Dyżurny zgorzeleckiej komendy  natychmiast na miejsce skierował policjantów, którzy zabezpieczyli teren wokół niewybuchu. Został powiadomiony Patrol Rozminowania Nr 23 z 23 Śląskiego Pułku Artylerii z Bolesławca oraz Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego. Jednocześnie została podjęta decyzja o ewakuacji osób przebywających w promieniu 1 km od znaleziska.

W dniu wczorajszym na miejsce przybył patrol rozminowania, który podjął decyzję o nieblokowaniu autostrady A4 oraz linii kolejowej. Na czas zabezpieczenia niewybuchu zablokowany został ruch na drodze krajowej nr 94 oraz drogach lokalnych. Na miejsce skierowano dodatkowe patrole policji, a także jednostki straży pożarnej oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej, aby sprawnie zabezpieczyć cały obszar.

Jak się okazało niebezpieczne znalezisko to pocisk rakietowy kaliber 82 mm pochodzący z czasów II Wojny Światowej.

Policja przypomina, że w razie znalezienia niewybuchu, niewypału lub przedmiotu niewiadomego pochodzenia nie wolno ich dotykać, ruszać, przenosić. Należy w miarę możliwości oznakować miejsce i je zabezpieczyć oraz bezzwłocznie wezwać policję.

Źródło: podkom. Agnieszka Goguł

Zdjęcia (7)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe