• 16.12.2019, 08:36 (aktualizacja 16.12.2019, 17:33)
  • red.
UKS wygrywa w Głogowie! UKS Lubań

Podziel się:

Oceń:

Znakomicie spisuje się siatkarski UKS Lubań. Chodzi zarówno o kadetów jak i młodziczki oraz juniorki. Te ostatnie są już pewne udziału w finałowym turnieju dolnośląskich rozgrywek.

W miniony weekend kadeci odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem pokonali TS Chełmiec Aqua-Zdrój II Wałbrzych 3:1. Pierwszą partię nasza drużyna wygrała 25:19. W drugiej lepsi okazali się wałbrzyszanie (23:25). Kolejne starcia padły łupem gospodarzy. W trzecim secie emocji nie brakowało (25:23), ale w decydującym UKS rozbił rywali do 18. 21 grudnia kadeci zmierzą się na wyjeździe z IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice.

Młodziczki walczyły we Wrocławiu w półfinałowym turnieju. Lubanianki wygrały z KS Milicz 2:0 (25:23, 25:9) oraz po walce uległy Volley Wrocław 1:2 (13:25, 25:21, 13:15). Następny turniej 22 grudnia w Miliczu. Swoje spotkanie zgodnie z planem wygrały juniorki, które w Głogowie zwyciężyły tamtejszy UMKS Volley. Partie wygrane do 11 i 18 nieco uśpiły podopieczne trenera Krzysztofa Leszczyńskiego, w wyniku czego gospodynie triumfowały w trzeciej partii 25:23. Ale w czwartej wszystko wróciło do normy. Solidna zagrywka i czujna gra pod siatką dała wygraną 25:16 i w całym meczu 3:1. Ostatnie spotkanie fazy zasadniczej UKS rozegra 12 stycznia. Ich rywalem będzie AZS AWF SMS Wrocław.