Inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Miasta

  • 13.12.2019, 09:54 (aktualizacja 13.12.2019, 09:59)
  • ŁCR
Inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Miasta ŁCR

Podziel się:

Oceń:

W czwartek w sali Rajców lubańskiego Ratusza odbyła się pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miasta Lubań.

Młodzieżowa Rada Miasta została powołana w celu upowszechniania idei samorządowej przede wszystkim wśród młodzieży. W radzie swoją reprezentację ma młodzież ucząca się w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych na terenie Lubania, z wyłączeniem szkół dla dorosłych. Zgodnie z przyjętym statutem rada konsultuje decyzje i doradza organom lubańskiego samorządu. Kadencja Młodzieżowej Rady Miasta trwa 1 rok i liczona jest od dnia pierwszej sesji.

Sesję do czasu wyboru przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta prowadził przewodniczący Rady Miasta Lubań, Kamil Glazer. W obradach wzięli udział Mateusz Zajdel, Zastępca Burmistrza Miasta Lubań oraz Łukasz Maćkowiak, Skarbnik Miasta Lubań, a także nauczyciele i rodzice. Zebranych powitał Mateusz Zajdel, Zastępca Burmistrza Miasta Lubań.

- Celem powołania Młodzieżowej Rady Miasta jest przede wszystkim to, abyście zobaczyli w jaki sposób funkcjonuje samorząd, upowszechniali ideę samorządności, kształtowali postawy prospołeczne, obywatelskie, demokratyczne, patriotyczne, inicjowali i wspierali aktywność młodzieży w naszym mieście - rozpoczął Mateusz Zajdel. - Wierzę w to, że dzięki Waszemu zaangażowaniu oraz dążeniu do celu wspólnie zrealizujemy wiele ciekawych projektów i inicjatyw. Bardzo Wam gratuluję tego wyboru i dziękuję za to, że tu jesteście - powiedział zastępca burmistrza.

Życzenia wielu sukcesów w podejmowanych działaniach złożył również Kamil Glazer, przewodniczący Rady Miasta Lubań.

Zgodnie z porządkiem obrad zostały wręczone akty powołania. Następnie członkowie Młodzieżowej Rady Miasta złożyli uroczyste ślubowanie. Ze swego grona młodzież wybrała na przewodniczącego Mateusza Kasprzaka (Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu), wiceprzewodniczących: Konrada Starczewskiego (Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu) oraz Roberta Koziarskiego (Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Lubaniu), na sekretarza powołano Patrycję Sakowicz (Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Lubaniu).

Po wyczerpaniu wszystkich punktów nowo wybrany przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta zakończył obrady.

ŁCR

Zdjęcia (6)

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zenuś
Zenuś 16.12.2019, 12:01
Może szacowna redakcja zamieściła by informację kto był pomysłodawcą powstania tego Szacownego gremium i dlaczego w tym gronie nie zasiada jego przedstawiciel.
Janusz
Janusz 14.12.2019, 13:56
A gdzie to znowu zapodział się szanowny włodarz miłościwie nam panujący Arkadiusz? Jak widać ważniejsze są dla niego spotkania z czołowymi politykami PiS niż Młodzieżowa Rada Miasta.
Poradny
Poradny 13.12.2019, 14:36
Spytajcie młodzi (bo to "stare" to już niekumate) zarządców porządkami w mieście jaki cymbał grzmiący zarządził koszenie trawy podczas przymrozku? Nie maj co zrobić z zaoszczędzonym paliwem czy im na koniec roku motogodziny się nie bilansują?
Przecież mogli częściej kosić w lecie.

Pozostałe