Listopadowe obrady w powiecie

  • 13.12.2019, 09:43 (aktualizacja 13.12.2019, 09:47)
  • Powiat Lubań
Listopadowe obrady w powiecie Powiat Lubań

Podziel się:

Oceń:

Reforma oświaty to duże wyzwanie dla samorządów oraz szkół. Wiadomo już jakie działania w związku z wygaszeniem gimnazjów podjął samorząd powiatowy oraz znajdujące się na jego terenie miasta i gminy. Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Lubańskiego podjęto uchwały stwierdzające przekształcenie szkół ponadgimnazjalnych w ponadpodstawowe.

Informację o stanie oświaty przedstawił Konrad Rowiński, wicestarosta lubański. Jak pamiętamy, ustrój szkolny z poprzedniego systemu 6-letniej szkoły podstawowej, 3-letniego gimnazjum, 3-letniego liceum ogólnokształcącego, 4-letniego technikum, 3-letniej zasadniczej szkoły zawodowej oraz szkoły policealnej został przekształcony.

Teraz struktura szkolnictwa obejmuje - 8-letnią szkołę podstawową (w tym specjalną), 4-letnie liceum ogólnokształcące, 5-letnie technikum, 3-letnią branżową szkołę I stopnia oraz 3-letnią szkołę specjalną przysposabiającą do pracy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.

Przypomnijmy, że w tym roku szkolnym w pierwszych klasach liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół I stopnia edukację rozpoczęła młodzież kończąca trzecią klasę gimnazjum i ta po ósmej klasie szkoły podstawowej. W roku szkolnym 2019/2020 w jednej szkole spotkały się dwie grupy uczniów - absolwenci gimnazjum i absolwenci szkoły podstawowej. Obie grupy uczniów realizują jednak odrębne programy nauczania.

Podczas sesji kluczyki do nowego pojazdu symbolicznie przekazali nadkom. Piotrowi Pietrykowskiemu, zastępcy komendanta powiatowego policji - Walery Czarnecki, starosta lubański wraz z Haliną Białoń, Przewodniczącą Rady Powiatu.

Policjanci z wydziałów ruchu drogowego otrzymali kolejny samochód. Po Oplu czas na Hyundaia. Tym razem jest to oznakowany radiowóz  Hyundai i30 Wagon, który już trafił na drogi naszego powiatu.

Podczas ostatniej Sesji Rady Powiatu Lubańskiego nadkom. Piotr Pietrykowski podziękował samorządowcom za wsparcie, które zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu. Pojazd wykorzystywany jest w służbie patrolowo-interwencyjnej i wspomaga pracę lubańskich funkcjonariuszy.

Przypomnijmy, że w marcu ubiegłego roku Komenda Powiatowa Policji w Lubaniu wzbogaciła się o nowy radiowóz, którego zakup współfinansował Powiat Lubański. Zakup samochodu dofinansował w połowie powiat, resztę pokryła Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu. Wtedy był to Opel Astra z dynamicznym silnikiem benzynowym o pojemności 1600 cm sześciennych.

Powiat Lubań

Zdjęcia (7)

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jarek
Jarek 15.12.2019, 21:10
Skoro istnieje obowiązek nauki to może władze powiatu zadbają o możliwość odpoczynku uczniów? https://interwencja.polsatnews… załadunek i ruch ciężarówek nie daje szansy na regeneracje .Z litości nie napiszę gdzie pracownicy mają urzędników.
zulu
zulu 17.12.2019, 09:01
Jeśli urzędnicy od lat nic " nie mogą" to znaczy że robią to w jakimś celu. Wydawać by się mogło że takie rzeczy tylko w Warszawie.
to
to 15.12.2019, 17:53
W radiowozach najważniejsze do spania są fotele .
zulu
zulu 15.12.2019, 17:47
Komu ukradłeś tę ziemię żeby oddać ją chłopom?
Reszta osiągnięć na kredyt i kosztem tysięcy pomordowanych .Gdzie twój cudowny ustrój?
Pelikan
Pelikan 13.12.2019, 21:52
Jednym z punktów był projekt ustawy rządowej. „Dobra zmiana” pod znakiem PiS planuje wprowadzić "ustawę depozytową" która zakłada, że paszporty będą deponowane na komendach Policji i wydawane przez komendanta, na wniosek
złożony dwa tygodnie wcześniej - czyli jak w PRL – ale lepiej bo o dwa tygodnie wcześniej. I załóżmy, że Unia wykluczy Polskę ze wspólnoty.
To jak będzie klawo jak w PRLu – ale trochę lepiej. Bez zbędnych wymyków i stójek na ptaku
- dobre to będzie, czy zamordyzm i ograniczenie wolności? No krótko, po żołniersku.
Wniosek o wydanie paszportu ma być zaopiniowany przez właściwego wg miejsca proboszcza parafii. No nareszcie będzie ład i porządek.
Stary Komuch
Stary Komuch 13.12.2019, 14:57
13 grudnia 2019
W imieniu PRL-u przepraszam:
- za likwidację podziałów klasowych, która była dziełem komunistów, socjalistów i lewicowego odłamu ruchu chłopskiego;
- za reformę rolną, o której marzyło i bezskutecznie walczyło kilka pokoleń polskich chłopów;
- za nacjonalizację przemysłu, a ściślej tego, co przetrwało okupację hitlerowską; (…)
- za awans społeczny milionów synów i córek chłopskich i robotniczych – w tym obecnych przywódców i działaczy państwowych;
- za bezpłatny dostęp młodzieży chłopskiej i robotniczej na wyższe uczelnie;
- za likwidację analfabetyzmu, masowego zjawiska w Polsce międzywojennej; (…)
- za to, że dwa pokolenia Polaków żyły nie znając plagi bezrobocia, że zaczynały każdy dzień z poczuciem bezpieczeństwa socjalnego, że były wolne od troski o przyszłość swoich dzieci;
- przepraszam, że na ulicach polskich miast nie było żebraków ani dziesiątków tysięcy bezdomnych, że nikt nie wyobrażał sobie, by milion dzieci zaczynało dzień bez śniadania;
- przepraszam naukowców, artystów, twórców za to, że dzięki państwowemu mecenatowi nad kulturą i sztuką powstawały arcydzieła filmowe, znane i cenione na całym świecie, a aktorzy, kompozytorzy, dyrygenci i soliści, wnosili cenny wkład w życie narodu i kulturę ogólnoświatową;
- za tysiące bibliotek, za tanie książki, za miejskie i wiejskie świetlice i domy kultury;
- przepraszam, że w czasach PRL powstała kadra znakomitych fachowców i świetnych menedżerów;
- za odbudowanie stolicy i wielu miast, pałaców, kościołów i licznych pomników narodowej kultury, zniszczonych w czasie wojny;
- przepraszam już trzecie pokolenie Polaków, które gospodarzy na ziemiach nad Odrą i Nysą Łużycką, żyjąc w bezpiecznych granicach; (…)
- za Okrągły Stół, wspólne dzieło mojego obozu i opozycji. Po raz pierwszy w dziejach Polski, nie tylko nowożytnej, dwa zwaśnione obozy polityczne zasiadły przy jednym stole i znalazły pokojowe rozwiązanie głębokiego kryzysu politycznego, który gnębił kraj przez niemal całe dziesięciolecie.
tobi
tobi 15.12.2019, 21:12
Kraje bez tego cudownego ustroju wyprzedzają nas o lata świetlne .
Kapibara
Kapibara 13.12.2019, 21:54
Co was na tej jedynie słusznej prawicy zamurowało>?
zulu
zulu 15.12.2019, 21:13
Kto by chciał dyskutować z komuchami?

Pozostałe