Lubań. Rozbili szajkę złodziei

  • 09.12.2019, 12:25
  • asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
2019_12_06_luban_samochody.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Cztery osoby zatrzymane, odzyskane samochody pochodzące z przestępstwa, zabezpieczone klucze do pojazdów oraz kradzione tablice rejestracyjne - to efekty działań funkcjonariuszy operacyjnych z Lubania, Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz policji niemieckiej Soko Argus. Dwóch z podejrzanych trafiło już do tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Mężczyznom może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Wszystko zaczęło się od kradzieży z włamaniem w miejscowości Kałużna, gdzie sprawcy poruszali się skradzionym z terenu Niemiec samochodem osobowym Audi A4. Bezpośrednio po zdarzeniu policjanci Ogniwa Patrolowego lubańskiej komendy zatrzymali dwie osoby mające związek z tym włamaniem. Trzeci ze sprawców 30-latek został wytypowany i zatrzymany przez funkcjonariuszy operacyjnych, który dysponował skradzionym pojazdem.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach oraz ścisłej współpracy z niemieckimi funkcjonariuszami z Soko Argus wyszło na jaw, że Audi A4 pochodzi z kradzieży z komisu samochodowego znajdującego się na terenie Niemiec. Ponadto tego samego dnia z terenu komisu skradziono łącznie cztery samochody. W związku z tym rozpoczęto działania operacyjne mające na celu odnalezienie aut oraz zatrzymanie sprawców tego czynu. W akcję włączyli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Policjanci w związku z tą sprawą weszli na teren jednej z posesji w gminie Lubań, gdzie znaleźli i zabezpieczyli dwa pojazdy osobowe Mercedes C 200 oraz Opel Astra. W miejscu zamieszkania zatrzymano dwie osoby w wieku 22 i 31 lat. Ponadto funkcjonariusze znaleźli m. in. tablice rejestracyjne pochodzące z kradzieży oraz kluczyki. Podejrzani trafili natychmiast do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze odzyskali także kolejny samochód marki Mercedes C180 oraz zatrzymali 38-letniego mężczyznę. Wartość skradzionych samochodów opiewała na kwotę 70 tysięcy złotych.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie trzem osobom zarzutów kradzieży z włamaniem oraz kolejnej zarzutu paserstwa. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, sąd zastosował wobec dwóch z nich tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy, a kolejny z mężczyzn usłyszał zarzut paserstwa. Przypomnijmy, że za paserstwo może kara grozić kara pozbawienia wolności do lat do 5 lat, a za kradzież z włamaniem nawet do 10 lat.

asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Zdjęcia (4)

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ignacy
Ignacy 12.12.2019, 10:14
To fakt ma brudne skarpetki,a majtki strach pomyśleć
Bator
Bator 12.12.2019, 11:57
Powiadają policjanty, że się tak zerżnął że wietrzenia mieli przez kilka dup
Gosia
Gosia 10.12.2019, 17:55
Ale ja skarpetki brudne porażka
Hans
Hans 09.12.2019, 18:07
dla mnie śmiecie do utylizacji !!!!
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 09.12.2019, 14:00
Jak to jest, że Niemcy nie kradną w Polsce - nawet swoich? Bo Niemcy to w zasadzie ewangelicy - niektóre tylko landy zakażone rzymskimi katolikami.
Można doprawdy wiele napisać o Kościele rzymskokatolickim czyli jego wiernych ale jednego o tej organizacji powiedzieć się nie da - z pewnością nie da się jej pomówić o moralne i uczciwe postępowanie.
W krajach, gdzie dominował np. protestantyzm ludzie nie zamykali drzwi od domów (chyba, że za sąsiadów mieli katolików) a protestancki ethos pracy skutkował skokowym rozwojem handlu, nauki a potem - przemysłu.
Ludzie w państwach trwale zainfekowanych katolicyzmem tkwili i nadal tkwią w zacofaniu, ciemnocie, nietolerancji i biedzie, z wyjątkiem rzecz jasna katolickiego kleru opływającego w tym większe dostatki im większa nędza była i jest udziałem ludzi.
Vide panowie biskupi na diecezjalnych pałacach.
Simens
Simens 11.12.2019, 10:40
Niemcy nie kradną już w czasie wojny się nakradli raz a pożądanie
Jeremiasz
Jeremiasz 09.12.2019, 17:48
Popieram w całej rozciągłoścì
Skończ Waść wstydu sobie oszczędź
Skończ Waść wstydu sobie oszczędź 09.12.2019, 17:20
Tylko że II WŚ rozpętały EWANGELICKIE Niemcy i PRAWOSŁAWNY ZSRR. A o eugenice szanowny Pan Herakliusz słyszał?. Jakoś dziwnym trafem powstała i rozwinęła się w państwach ewangelickich,a w Szwajcarii tylko w ewangelickich kantonach,w katolickich tego nie było.
Gjifykbxx
Gjifykbxx 09.12.2019, 17:07
Poproszę o źródło tych informacji.
 Siemens
Siemens 11.12.2019, 10:43
Źródło pewnie babka Niemka to widać słychać i czuć
SWwso
SWwso 09.12.2019, 21:19
https://dorzeczy.pl/historia/9…

" Wśród państw, które interwencję eugeniczną stosowały wobec osób uznanych za niedorozwinięte umysłowo, wymienia się: Australię, Danię, Estonię, Finlandię, Islandię, Kanadę, Norwegię i Szwajcarię. Uderza to, że we wszystkich tych krajach dominuje tradycja protestancka. Ciekawe, że projektów eugenicznych nie przyjęto w tych kantonach Szwajcarii, gdzie przeważają katolicy. Podobnie było z prowincjami kanadyjskimi."
Malachit
Malachit 12.12.2019, 12:01
jaki stąd wniosek? Luda ogłupionego (upośledzonego) religią i pasożytujących na nim szamanów jest tam mniej.
Czemu Bóg na wzór siebie stworzył naszą postać?
Bo sam lepszego wzoru nie mógł nigdzie dostać.
Adam Mickiewicz
Tadek
Tadek 09.12.2019, 12:58
***u trzeba było sobie skarpetki ukraść brudasie a nie auta ???
MydełkoFa
MydełkoFa 09.12.2019, 13:56
Noż to profanacja fachu złodziejskiego (i chyba nogi też nie umyte) i w takich skarpetach na poważną robotę się wybrał....I to do higienistów do Niemiec?
Dadu
Dadu 09.12.2019, 12:52
Ale gościu ma brudne skarpety!!!
Ochódzki
Ochódzki 09.12.2019, 17:22
Pewnie uciekał policjantom przez wągiel w piwnicy.
Merc
Merc 09.12.2019, 12:39
Bedą mieli po *** za stare trupy, lepiej by poszli do normalnej roboty

Pozostałe