Zderzenie w Kościelniku

  • 06.12.2019, 13:34 (aktualizacja 06.12.2019, 14:00)
  • red.
Zderzenie w Kościelniku

Podziel się:

Oceń:

Dziś około 12:30 w Kościelnikach Górnych doszło do zderzenia VW i KIA. Do czasu ustalenia jak zostanie zakwalifikowane zdarzenie droga będzie zablokowana.

Jak przyznał nam kierowca VW, który jechał w kierunku Lubania, nie zachował należytej ostrożność i rozpoczął manewr wyprzedzania nie upewniwszy się czy z naprzeciwka nie jedzie auto. Do kolizji pojazdów doszło na krętym odcinku drogi, na wysokości plantacji truskawek. VW uderzył KIA w przednie lewe koło, a siła uderzenia obróciła auta tak, że zablokowały całą szerokość drogi.

W związku z tym, że jedna z osób podróżujących KIA skarżyła się na dolegliwości została przetransportowana do Łużyckiego Centrum Medycznego celem przeprowadzenia szczegółowych badań. Ruch w miejscu zderzenia będzie zablokowany, aż służby zakwalifikują zdarzenie jako kolizję bądź wypadek. 

red.

Zdjęcia (10)

Komentarze (41)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Damian
Damian 08.12.2019, 19:01
Nie dość ze szczerze powoedzial to jeszcze zrypy zbiera, rownie dobrze mogl powoedziec ze nawiew ustawial i sie zagapil ,6pkt i 250zl koniec tematu. Dajcie spokoj, kazdy tutaj potrafi tylko miec problem. Czytam i czytam, nikt nie napisal "ciekawe jakie wnioski z tego, dobrze ze wszyscy cali" jest oc,bd pieniadze, osobie poszkodowanej na 100% sie to opłaci, winowajca nie dosc ze po aucie,mandat i po znizkach ma lekcje ktora chcac nie chcac cos wniesie do zycia. Oddemnie dla sprawcy szacunek za szczerość.
pryw
pryw 08.12.2019, 18:55
dlaczego nie było służb kierujących ruchem na obiazd drogą boczną gdzie jadąc spotkałem 3 zestawy ciezarówek gdzie osobówki mijaly sie ledwo moim zdaniem zla organizacja
znak
znak 08.12.2019, 08:41
oj jechalem przepisow nie przestrzegalem no i dojechalem nastepny prosze
maccc
maccc 07.12.2019, 15:58
zlikwidowac wszystkie znaki po co to komu
Janusz w VW Golfie )==o
Janusz w VW Golfie )==o 06.12.2019, 23:03

Nakładka na wydech i już kilka koni więcej a jak ryczy
Chip tuning z allegro kolejne kucyki pod maską
Niebieskie diody i prawie jak w Tokio Drift
a tu lipa słabo się zebrał- bummm, a strefa zgniotu jak w składku z lat 90tych.
Malina
Malina 08.12.2019, 18:55
Można też wprowadzić w układ oddechowy - czyli dopalacz z butelki propan-butan w dolot powietrza. Takie kopyto że klękajcie narody... tylko pisk opon i asfalt rwie...
Pamela
Pamela 06.12.2019, 22:00
Przecież to czerwone "***" na tej drodze nieraz przez podwójne linie ujeżdżało... No i się w końcu stało.
Tragedia
Tragedia 06.12.2019, 21:51
Najlepsze na skrzyżowaniach są Panie.Czekają aż wszyscy pojadą żeby ruszyć>Nie ważne że korek na kilometr.Bo kto by patrzył w lusterko.W sumie nie do tego służy:)I najlepsze.Parking przy PKO!Och!!!Jest miejsce!!!!Więc walę z lewego przez podwójną ciągłą!!!!No ale przecież egzaminator w Jeleniej nie wspominał:)
obserwator
obserwator 06.12.2019, 21:15
powinni karać odebraniem uprawnień i wysoką karą (bolesną), sam nie jestem święty
Ja
Ja 06.12.2019, 21:00
Trzeba być ***em żeby tak skończyć żywot golfa dwójeczki.... Tym autem trzeba się wozić a nie ścigać...
Kierowca
Kierowca 06.12.2019, 20:30
A wystarczy tylko przestrzegać przepisów. Ale nie. I takie są konsekwencje. 90% kierowców nie przestrzega przepisów na tej trasie.
zbigniewp30
zbigniewp30 06.12.2019, 18:39
80% idiotów na drogach to tzw."kierowcy" Golfów i Passatów starszych niż właściciele.
Cień
Cień 07.12.2019, 09:54
Ty już się nim urodziłeś ulągu 😂
Rozbawiony
Rozbawiony 07.12.2019, 09:51
Zbychu,masz Golfa czy Passata?.
zbigniewp30
zbigniewp30 07.12.2019, 14:02
Nie zniósł bym szwargotania pod maską. Poza tym nie jestem desperatem, wolałbym chodzić, niż wozić dupę pojazdem dla bauerów. Zwracaj większą uwagę na zachowania właścicieli VW na drodze, to przyznasz mi rację.
Kierowca
Kierowca 06.12.2019, 18:29
Tak mu się spieszyło że na podwójnej ciągłej musiał wyprzedzać?. Zaliczył dzwona i cały pośpiech przestał być ważny,nieistotny,praktycznie przestał istnieć,podobnie jak VW.
Nauczka dla innych "mistrzów kierownicy",tylko że oni raczej mało pojętni i na cudzych błędach się nie uczą.
chiba
chiba 06.12.2019, 17:00
on chiba brwi nie depilowal i chiba niewidzial lini podwujnej chiba
janusz vw
janusz vw 06.12.2019, 16:39
Bh milcz ....
maccc
maccc 06.12.2019, 16:32
Bh kim ty jestes zeby osadzac ludzi nie znajac przyczyn wypadku
RYSIU
RYSIU 06.12.2019, 16:27
Ukarać bezmuzgowom paniom na zakręcie wypszedzać na lini ciągłej.
ręce opadają
ręce opadają 06.12.2019, 21:44
A Ty masz mózg???? 5 błędów w jednym zdaniu, w którym nie ma ani ładu, ani składu. Widzisz człowieku, każdy ma jakieś słabe strony. Jeden jest słaby z przepisów ruchu drogowego, a drugi z zasad ortografii języka polskiego. Jeden nie myśli na drodze, a drugi pisząc komentarz. Ot takie "bezmózgowie" w tym naszym kraju.
Rysiu
Rysiu 07.12.2019, 13:57
A ty największy bezmózg ***ze.
Ręce opadają
Ręce opadają 08.12.2019, 12:10
Brawo Rysiu, cale zdanie napisales bezbłędnie!!!!!! Chyba ze slownika korzystaleś. Zrobiłes postępy dzięki mnie, więc mnie nie wyzywaj !!!! Bez odbioru. Hahaha
Rys
Rys 07.12.2019, 10:42
Takie błędy nie zabijają
Zenek
Zenek 06.12.2019, 16:27
Ciekawe dlaczego jest podwójna ciągła? Przez takich idiotów to strach z domu wyjeżdżać.
Jan
Jan 06.12.2019, 16:27
Tylko gdzie te truskawki? W stawie?
Zjadacz truskawek
Zjadacz truskawek 07.12.2019, 09:54
Już dawno zjadłem,były bardzo smaczne.
Pl
Pl 06.12.2019, 15:57
Kolejny idiotyzm za kierownicą, mógł zginąć niewinny człowiek zabrać uprawnienia
Jiři
Jiři 06.12.2019, 14:24
Niech ograniczą prędkość do 30km/h to kilka takich zdarzeń będzie codziennie. Droga jakby była dla idiotów!!! Na każdym przejeździe kolejowym STOP jakby pociąg jeździł kilka razy dziennie..a nie raz w tygodniu (na kiku przejazdach widoczność doskonała)..i teren zabudowany od Leśnej do Lubania. Kretynizm do potęgi!!! PS.NIE USPRAWIEDLIWIAM TEGO KIEROWCY TYLKO ZWRACAM UWAGĘ NA OZNAKOWANIE I ZARZĄDZANIE TĄ DROGĄ
Heniu
Heniu 06.12.2019, 20:07
Oh 6.. strasznie, ja też tamtędy jeżdze 6 razy dziennie i dlaczego ja i 1000 innych kierowców mamy się zatrzymywac za kazdym razem na STOPie.. może niech teraz pociąg się zatrzymuje przez kolejne 10 lat?? Albo może niech jeździ w godzinach 9-13 i pod stopem taka informacja??
Dlaczego on tam ma mieć pierszeństwo?? Ludzi autami więcej jeździ..
avanti
avanti 06.12.2019, 19:58
O ile sie nie myle to jest chyba jeden z tych przejazdow na ktorych jest ta "widoczność doskonała"

https://www.eluban.pl/wiadomos…
Kierowca
Kierowca 07.12.2019, 10:12
A pewnie że tam jest dobra widoczność,tylko że trzeba się rozejrzeć a nie na rympał walić do przodu. Zauważ że znak STOPU który tam jest nie zapobiegł temu że "mistrz kierownicy" pod pociąg się wepchał.
Uważam że na tych przejazdach gdzie jest dobra widoczność należy zlikwidować znaki stopu,natomiast zostawić gdzie widoczność jest zła. Na niektórych odcinkach podnieść prędkość do 70/godz,do niedawna tak było,teraz już tak nie jest,to powoduje blokowanie przejazdu. Niepotrzebne ograniczenia nie powodują poprawy bezpieczeństwa na drodze, a wręcz przeciwnie. Często przed zakrętami jest ograniczenie do 40/godz,po co?,wystarczy znak że jest niebezpieczny zakręt,kierowca sam wie z jaką prędkością bezpiecznie go pokonać. Taki znak tylko uczy nieprzestrzegania przepisów bo 99,99% kierowców nie jedzie tam z taką prędkością. Znaki drogowe mają pomagać kierowcom,powodować płynność ruchu,a nie przeszkadzać i uczyć nieprzestrzegania przepisów.
Tubylec
Tubylec 06.12.2019, 19:13
Trafna obserwacja. Podzielam zdanie w temacie beyślnej organizacji ruchu na całej drodze z Leśnej do Lubania
wiochal
wiochal 07.12.2019, 09:24
Za nowe oznakowanie i organizację ruchu na tej drodze należy podziękować jednemu z radnych powiatowych. Panu J.S z Leśnej. Tak walczył że wywalczył, między innymi zniesienie podwyższenia prędkości do 70 na prostych odcinkach. Nie podobały się linie ciągłe to macie cały odcinek z ograniczeniem do 50. Ale linie są przerywane i można wyprzedzać.
Adam
Adam 06.12.2019, 16:26
Na tej trasie potrafi do 6 pociągów na dobę przejechać, ale to bardziej w okresie wiosna - jesień, a nie jeden na tydzień. Poza tym to nigdy nie wiadomo o której godzinie się na niego trafi bo potrafią i o 2 w nocy tamtędy jechać...
samuraj
samuraj 06.12.2019, 20:05
poliglotoipajacu piszesz a niewiesz co piszesz tam jak dwa przejadą to i tak dórzo aty ile masz lat że tam tyle ich jezdziło morze znasz opowieści diadkuw
Tubylec
Tubylec 06.12.2019, 19:10
W jakim dniu 6 pociagów przejechalo? Oj fantazje. Tyle to może jeździło w czasach świetności tej lini kolejowej tj. W latach 70-tych i 80-tych.
Kierowca
Kierowca 06.12.2019, 18:19
No i co z tego?. Skoro widoczność przed przejazdem kolejowym i za nim bardzo dobra to po co tam znak stopu?.
Poza tym dlaczego na niektórych odcinkach nie można jechać ponad 50/godz ?,domy daleko od jezdni,a teren zabudowany.

Pozostałe