Kładka jak malowana

  • 06.12.2019, 19:27 (aktualizacja 06.12.2019, 19:27)
  • red.
Kładka jak malowana eLubań

Podziel się:

Oceń:

Wkrótce mieszkańcy ulic Wyspowej, Robotniczej, Przemysłowej w Lubaniu będą mieli powody do zadowolenia. Remont kładki nad Młynówką powoli dobiegł końca. Pozostało już tylko przekazanie i odbiór obiektu.

Osoby korzystające z przejścia nad kanałem Młynówka nie mieli ostatnio wesołych min. Wszystko przez wyłączenie z ruchu wspomnianego przejścia. Powodem takiej decyzji była uszkodzona nawierzchnia co dla jej potencjalnych użytkowników mogło skończyć się nieszczęściem. Zdrowie zdrowiem, ale narzekania i tak było sporo. Zainteresowani musieli pokonywać kilkaset metrów więcej, co miało znaczenie zwłaszcza gdy ktoś śpieszył się na pociąg.

Ale te problemy wkrótce przejdą do historii. Prace przy kładce dobiegają bowiem końca. Pierwsze co się rzuca w oczy to fakt, że jest ona znacznie szersza od swojej poprzedniczki. Kolejną ważna kwestia to masywne barierki. Jesteśmy przekonani, że mieszkańcy szybko zapomną o niedogodnościach i stwierdzą, że na taką kładkę warto było poczekać.

- Czekamy aż wykonawca zgłosi nam gotowość do odbioru kładki. Oficjalnie jeszcze nic do nas nie przyszło. Myślę, że nastąpi to na dniach, maksymalnie w ciągu tygodnia - powiedział Arkadiusz Słowiński, burmistrz Lubania.

Koszt kładki wyniósł nieco ponad 100 tys. zł.

red.

Zdjęcia (6)

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

noname
noname 08.12.2019, 19:14
100 tys za 5m kładki szerokiej na 1,5 metra no ma nasza władza rozmach. W głowie się nie mieści
avanti
avanti 10.12.2019, 00:58
Jak potrafisz zrobic taniej to moze zglos sie do przetargu na budowe kladki na Kwisa?!?
Obserwator
Obserwator 08.12.2019, 15:37
Katapulta była by tansza ! 😁😁😁
Erotoman
Erotoman 10.12.2019, 15:50
Tak ,tak ,tak ! A ja bym łapał tylko same kobitki a facet niech leci w du piz ! Katapulte prosze !
Jgffvj
Jgffvj 08.12.2019, 14:58
Najlepiej jakby nic nie robili czy robia czy nie i tak lidzoe narzekaja jesli wszyscy umia tak liczyc oceniac czy potrzebne czy nie bylo sie uczyc i startowac na burmistrza czy radnego wszyscy mysla ze pieniadze z nieba spadaja i wszystko kosztuje 1000zl
Lubaniak
Lubaniak 07.12.2019, 18:18
Wydaje mi się że te 100 tys. zł to koszt całej inwestycji,nie tylko kładki.
Wbetonowanie kamiennego umocnienia brzegów Młynówki i chodnik z kostki. Może się mylę. Dobrze byłoby aby włodarze miasta wyjaśnili sprawę.
lolek
lolek 07.12.2019, 16:15
akurat ta kładka w ogóle nie jest potrzebna, dla 50 mieszkańców Wyspowej wystarczy dostęp przez Różaną
Tola i Bolek
Tola i Bolek 08.12.2019, 15:15
Akurat jest bardzo potrzebna,i nie tylko dla mieszkańców Wyspowej a dla wszystkich.
LOLO
LOLO 09.12.2019, 11:54
dla kogo ^^, kładka skraca drogę o całe 90 m
wołciu
wołciu 07.12.2019, 13:50
Ciekawe ile mógłby kosztować taki sam remont mostu nad kwisą na Jeleniogórskiej przy tych samych kalkulacjach cenowych. Obstawiam, że dwa miliardy złotych.
Romek
Romek 07.12.2019, 13:44
A co to za nawierzchnia tej kładki , jakiś żwir czy tandetny beton? Tyle pieniedzy to mozna było tak jak całość alejki kostką wyłożyć . Przecież to zwietrzeje za 3-4 lata i będą dalej dziury. Marnotrastwo
Duśka
Duśka 08.12.2019, 09:44
To jest obliczone że do końca kadencji tej Bez-Rady i Pana na Urzędzie postoi a po nich - choćby potop...
Husak
Husak 07.12.2019, 12:42
Od jutra urządzam przez nią specjalne spacery - tam i z powrotem - co by te 100 tys. złotych (z wliczonym malowaniem) się społecznie uzasadniło.
wsefefsw
wsefefsw 07.12.2019, 10:23
Cieszcie się, że to tylko 100 tys, zł mogło być 300 tys. zł
Wrr
Wrr 07.12.2019, 09:00
Z ludzi sobie jaj nie róbcie,kto z ulicy Robotniczej chodzi na Wyspową? Chyba tylko Pan radny. A gdzie mostek na Kwisie tam jest potrzebne bezpieczne przejście dla pieszych. Jak burmistrz chciał zabłysnąć mógł się brokatem posypać, i powiesić na choince.
Baryła
Baryła 06.12.2019, 22:05
No to wstęga, delegacje lubańskich urzędów i innych zakładów oraz poczty sztandarowe - no i najważniejsze poświecenie - szaman też musi przy tym być.
Bo jak nie poświecą to długo nie postoi a i nie jeden z niej wpadnie w rzeczne odmęty...
aro
aro 07.12.2019, 09:18
No i jeszcze dzieci z kwiatami.
Ambroży
Ambroży 07.12.2019, 18:50
Znaczy się z kwiatami dla burmistrza - wszak to łaska jego wielebności czyli ojcowska opatrzność sprawiła taki luksus dla społeczeństwa miasta Lubania.
Lubaniak
Lubaniak 06.12.2019, 21:33
Bardzo dobra inwestycja,potrzebna lubaniakom. Tak trzymać.
Odejdź
Odejdź 06.12.2019, 20:57
100 tyś złotych ! Tego nie można opisać słowami.
VG
VG 07.12.2019, 10:51
Trzeba było za te pieniądze pociągnąć nitkę z PEC, żeby mieszkańcy mogli się podłączyć.
sniffking
sniffking 06.12.2019, 20:36
koszt to 100k zł? jak?

Pozostałe