Laboratorium Matematyczne

  • 06.12.2019, 10:24
  • Źródło: ŁCR
Laboratorium Matematyczne SP 4

Podziel się:

Oceń:

Laboratorium Matematyczne to lekcje w Szkole Podstawowej nr 4 w Lubaniu, podsumowujące projekt „Jestem Mistrzem” dofinansowany w VI edycji Konkursu Grantowego "mPotęga" kwotą 8 tysięcy złotych.

Dzięki tej dotacji chętni uczniowie z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu, brali udział w warsztatach, rywalizowali w Turnieju Mistrzów i na koniec podzieli się ze swoimi rówieśnikami zdobytą wiedzą.

Laboratorium Matematyczne przybliżyło uczniom klas VII i VIII różne zagadnienia matematyczno – przyrodnicze za pomocą doświadczeń. Uczestnicy zajęć składali prostopadłościany z sześcianów jednostkowych, badali zależność między objętościami różnych brył przelewając wodę bryłami porównawczymi, sprawdzali doświadczalnie zależność między mililitrem a centymetrem sześciennym, badali zależności między polem i obwodem na geoplanach, wyznaczali wartość pi korzystając z suwmiarki, badali kąty w czworokątach geolegsem, mierzyli kąty dwuścienne kątomierzem przestrzennym, wyznaczali wysokość budynku szkoły wykorzystując klinometr, teodolit i koło z liniałem, wyznaczali miejsca i kierunki na mapie  za pomocą busoli.

Zajęciom przyglądali się nauczyciele i dyrekcja.  Zakupione w projekcie pomoce dydaktyczne jeszcze długo będą służyły uczniom podczas lekcji i zajęć dodatkowych. Projekt zrealizowały Julianna Matyjewicz i Elżbieta Soja

Źródło: ŁCR

Zdjęcia (7)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Junkers
Junkers 09.12.2019, 16:30
Pani Elżbieta Soja to najlepszy nauczyciel matematyki w powiecie lubańskim!!! Dziękujemy!

Pozostałe