Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy w Görlitz będzie otwarty od jutra

  • 05.12.2019, 15:16
  • Źródło: Kulturservice Görlitz
 Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy w Görlitz będzie otwarty od jutra Kulturservice Görlitz

Podziel się:

Oceń:

Jutro o godz. 14 ruszy świąteczny jarmark na Starym Mieście w Görlitz. Stoiska handlowe i gastronomiczne już stoją. Teraz trwa ich aranżacja i przygotowanie do trwającego 17 dni jarmarku.

Świąteczna atmosfera, zapachy pysznego jedzenia i grzanego wina, atmosferyczne dźwięki ze sceny, wiele atrakcji dla dzieci - tak w skrócie można opisać jarmark po niemieckiej stronie Nysy Łużuckiej.

Oficjalne otwarcie odbędzie się o godz. 17. Krótko po godz. 17 na scenie na Dolnym Rynku tradycyjnie pokrojony zostanie ponad dwumetrowy świąteczny keks, upieczony przez lokalnego piekarza. 

Prezenty i gorąca czekolada

Kupcy i rzemieślnicy na jarmarku zaprezentują swoje towary z Polski, Saksonii i Czech. Odwiedzający mogą z powodzeniem kupić oryginalne prezenty. Ceramika artystyczna, świeczki, lampiony, drewniane zabawki, wyroby z wełny, ekologiczna żywność, miód, świąteczne dekoracje – to tylko niektóre produkty z bogatej oferty handlowej. W sumie na Starym Mieście stanie około 100 stoisk. Na wielu z nich oferowane będzie jedzenie np. klasyczny "Bratwurst", czyli kiełbaska z rusztu, stek, warzywa z patelni czy węgierski langosz. Po raz pierwszy na jarmarku będzie można kupić pyszną gorącą czekoladę, którą przyrządzać będzie firma ze Zgorzelca - Pijalnia Czekolady Royal Berry.

Teatrzyk dla dzieci i prażone migdały

Na jarmarku jest wiele atrakcji dla dzieci: karuzela, kolejka, zwierzyniec, wata cukrowa, prażone migdały, można też posłuchać bajek w ogrzewanym namiocie czy ozdobić pierniki. W programie na scenie zadbaliśmy o punkty dla najmłodszych. Są to m.in.: teatr lalek i występy cyrkowe. W tym roku mamy nową „Gwiazdkę”. Została nią 18-letnia Vanessa Fobe. Gwiazdka będzie codziennie po godz. 16 rozdawać słodkości najmłodszym odiwedzającym nasz jarmark.

O tym, że na jarmarku panuje wyjątkowa atmosfera, świadczy zdobycie przez jarmark w Görlitz w 2016 roku 1. miejsca, w konkursie rozgłośni MDR Radio Sachsen, jako najbardziej przyjazny rodzinom z dziećmi jarmark w Saksonii.

Godziny otwarcia jarmarku:

Pon.-Czwar. w godz. 14-20

Piąt. w godz. 14-21

Sob. w godz. 11-21

Niedz. w godz. 11-20

Źródło: Kulturservice Görlitz

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mc2
Mc2 06.12.2019, 16:02
Sorry, ja nietutejszy. Co to są "atmosferyczne dźwięki"? O klimatycznych to słyszałem, ale coś takiego?

Pozostałe