Jak pracowali radni w Gminie Platerówka

  • 05.12.2019, 09:41 (aktualizacja 05.12.2019, 09:46)
  • red.
Jak pracowali radni w Gminie Platerówka Gmina Platerówka

Podziel się:

Oceń:

Kontynuujemy temat pracy radnych w mijającym roku. Tym razem sprawdzamy jak ze swoich obowiązków wywiązywali się radni Gminy Platerówka.

Gmina Platerówka ma w swojej radzie 16 radnych. W tej roli spełniają się Roman Budzan, Piotr Kozłowski, Tadeusz Mazur, Maciej Opoka, Ryszard Robakowski, Krystyna Siemaszko, Ryszard Zapotoczny, Michał Mazur, Monika Kowalewska, Jan Kuśnierz, Grzegorz Michno, Maria Niska, Adam Pasiukiewicz, Joanna Sandecka i Zbigniew Iwaszkiewicz. Wójtem gminy jest Krzysztof Halicki.

Jaki problemy poruszali radni i co spędzało im sen z powiek w minionym roku?

Radny Piotr Kozłowski w imieniu Komisji Rozwoju Gospodarczego Rolnictwa interweniował w sprawie uregulowania oświetlenia ulicznego na terenie gminy. Chodziło dokładnie o zsynchronizowanie pracy lamp w całej gminie. Zapytał kto w 2018 roku reprezentował gminę w konkursie organizowanym przez Starostę Lubańskiego „Konkurs na najładniejszą zagrodę”, a także m.in. według jakich procedur w gminie realizowana jest utylizacja azbestu.

Radna Joanna Sandecka interpelowała w sprawie naprawy drogi dojazdowej do posesji części mieszkańców Włosienia.

Radna Maria Niska zapytała natomiast o harmonogram prac Rady Gminy z uwagi ma fakt, że nie można zaplanować wyjazdów, czy terminu wizyty u lekarza.

Radny Adam Pasiukiewicz z kolei wnioskował o zabezpieczenie środków na poprawę wyglądu budynków znajdujących się koło sklepu ,,Dino". Poruszył także kwestię miejsca i godzin odbywania się obrad sesji Rady Gminy w Platerówce. Radny interweniował także w sprawie remontu remizy OSP Włosień oraz naprawienia nawierzchni drogi w Platerówce oraz podania daty zakończenia inwestycji. Kolejne kwestie poruszone przez radnego dotyczyły założenia oświetlenia przy wiacie we Włosieniu oraz zainstalowania lustra koło plebani, o co wielokrotnie zabiegał w poprzedniej kadencji.

Radny Jan Kuśnierz zapytał z kolei o możliwość przeniesienia z terenu Ośrodka Zdrowia tablicy upamiętniającej zlot Platerówek do budynku Szkoły Podstawowej w Platerówce.

Patrząc na rubrykę interpelacje i zapytania na stronie internetowej Gminy Platerówka najbardziej aktywnym radnym w mijającym roku był Zbigniew Iwaszkiewicz. Podobnie jak wcześniej radny Piotr Kozłowski interweniował w sprawie wyregulowania oświetlenia na terenie gminy. Zwrócił się także z prośbą o poprawę i uzupełnienie poboczy w newralgicznych punktach przy drodze powiatowej Lubań - Przylasek. Wcześniej radny wnioskował o namalowanie pasów bezpieczeństwa na tym trakcie. Interpelował także o wycięcie narośli na drzewach przy remizie OSP Platerówka do posesji Platerówka 199 oraz od Urzędu Gminy w stronę miejscowości Włosień. Interweniował również w sprawie m.in. braku znaku miejscowości Platerówka przy wjeździe z Radzimowa a także braku znaków dotyczących przystanków na drodze Platerówka - Zalipie. Radny otrzymał odpowiedź, że Powiatowy Zarząd Dróg w Lubaniu zamówił wymienione znaki i zostaną one zamontowane po otrzymaniu dostawy.

Radny Roman Budzan z kolei zaznaczył, że pobocza przy drodze wojewódzkiej biegnącej przez Włosień wymagają naprawy.

Radny Michał Mazur zauważył, że naprzeciw posesji byłego CPN-u koło sklepu „Dino” od strony Zalipia przydałoby się lustro przydrożne.

Pełną treść interpelacji i zapytań zainteresowani znajdą na stronie internetowej Gminy Platerówka (zobacz).

 

red.

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

nm
nm 07.12.2019, 09:12
Dane te chyba nie są najświeższe ponieważ niektórych radnych nie ma już na tym świecie prawie dwa lata.Autor artykułu nie przyłożył się zbytnio do sprawdzenia daty.Tak na marginesie-ogrom pracy jaki wykonuje 15-tu radnych w takiej pipiduwie powala.Czołem.
można ? można
można ? można 06.12.2019, 05:52
15 radnych w gminie z kilkanaście milionowym budżetem. MASAKRA same diety dla radnych jaki to koszt w skali roku, a ich praca to mniej niż zero
Dulska
Dulska 05.12.2019, 22:15
Platerówka już z samej nazwy jest niesłuszna - czas by zmienili na "Jarosławowo" a już najlepiej na "Wojtyłowo". Wtedy doznają pełnego błogosławieństwa i cały splendor rożnych państwowych dotacji na nich spłynie.
Mieszkaniec gminy
Mieszkaniec gminy 05.12.2019, 21:20
Szkoda że więcej pie...lenia niż robienia a ciekawe kto ogarnął ostatnio lampy które były zniszczone przez samych mieszkańców ...tylko chwalić i nic a Ci co coś na prawdę robią to cisza o nich ...Ot polityka kazdy każdego warty ...
Mieszkaniec
Mieszkaniec 05.12.2019, 18:38
Dramat. I za to biorą pensje ? .. przecież to są jakieś żarty.
Piotr
Piotr 05.12.2019, 18:24
"PRACOWALI" hehe dobre...
Ryszard .P
Ryszard .P 05.12.2019, 18:16
A czemu nic nie piszecie jak radni bardzo chca kopalni kruszywa i trasportu przez gmine

Pozostałe