Kierowca VW Passata czołowo uderzył w przydrożne drzewo

  • 03.12.2019, 23:29 (aktualizacja 04.12.2019, 15:26)
  • red.
Zawsze wracaj bezpieczny do domu
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Siła uderzenia była tak duża, że przednie koło auta wbiło się w deskę rozdzielczą pojazdu. Mężczyzna cudem przeżył i był przytomny przez całą akcję ratunkową.

Do zdarzenia doszło dziś około 19:30 na drodze wojewódzkiej 357 między Siekierczynem a Włosieniem. 24-letni kierowca VW Passata jadąc w kierunku Włosienia z niewiadomych przyczyn zjechał z drogi i z impetem uderzył w przydrożne drzewo.

Siła uderzenia była tak duża, że przednie koło auta wbiło się w deskę rozdzielczą pojazdu, uszkodzeniu uległa też konstrukcja samochodu co spowodowało zakleszczenie mężczyzny.

To była jedna z bardziej skomplikowanych akcji ratunkowych. Strażacy przez ponad 20 minut walczyli, aby wydobyć mężczyznę z pojazdu. By tego dokonać konieczne było użycie kombinacji różnych urządzeń hydraulicznych.

Jak relacjonowali świadkowie, przednie koło Passata zatrzymało się na wysokości klatki piersiowej młodego kierowcy. W trakcie cięcia i rozginania auta 24-latek cały czas był przytomny i strasznie cierpiał, bowiem obie jego nogi były zgniecione pod deską rozdzielczą pojazdu. Gdy w końcu udało się go wydobyć ze zmiażdżonego auta zespół ratownictwa medycznego przetransportował mężczyznę do szpitala.

W chwil obecnej na miejscu pracują policyjni technicy i ustalają przyczyny wypadku. Droga między Siekierczynem a Włosieniem będzie zablokowana przez najbliższe pare godzin. Na miejscu pracowały: policja, zespół ratownictwa medycznego, dwa zastępy PSP z Lubania oraz druhowie OSP z Włosienia, Platerówki i Siekierczyna.

 

red.

Zdjęcia (16)

Komentarze (45)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Szatan
Szatan 06.12.2019, 13:41
Glupi zawsze ma jakies szczęście. Nawet mi go nie zal
Jożin z Bażin
Jożin z Bażin 06.12.2019, 22:35
Ale i Ty po tym wpisie nie wydajesz się być mądry. Ciekawe w czym Ty masz szczęście?
Kolega
Kolega 06.12.2019, 07:00
Sami idioci przed komputerami nie wiadomo co się stało czy prędkość czy zwierzyny wszystkim co zzle o takiej osobie piszą życzę wam żebyście kiedyś przeżyli w rodzinie to samo ***e bez szkoły *** dzieci internetu wyjdzcie z domu a nie tylko anonimowo piszecie glany i i myślcie co ktoś kto go dobrze zna co o was teraz myśli ale wy macie to w *** tylko pisać gowniane komentarze potraficie to wasze życie
Tyż_koleś
Tyż_koleś 06.12.2019, 11:32
Uważaj co byś nie nabrał koleżeńskich nawyków - szczególnie na tej drodze.
Punto
Punto 05.12.2019, 22:20
Dzisiaj mnie taki bezmózg wyprzedzał Audicą DLB-... na Podwalu na odcinku od Straży do świateł - a w trakcie już widział, że jest na sygnalizatorze jest czerwone. Ale jak to pod czaszką ma kisiel - to z piskiem hamował bo przed stały jeszcze dwa. Może gdyby nie one to by przeleciał na czerwonym. Takich pop...leńców trzeba eliminować bo to poważne zagrożenie dla życia i zdrowia innych.
Zajmij się sowim życiem
Zajmij się sowim życiem 06.12.2019, 10:32
A skąd wiesz jak ten chłopak jechał i co tak naprawdę się stało ze porównujesz?! Nie wiecie a najwiecej pieprzycie!
marcin
marcin 05.12.2019, 18:30
Ty VOLVO ,,TAMTENDY,,J.polski się kłania];
Człek
Człek 05.12.2019, 17:44
Kolejny mistrz prostej. Dobrze, że nikogo nie wiózł, bo taki fart nie trafia się dwóm osobom naraz.
kierowca
kierowca 05.12.2019, 15:02
Nasadzić więcej jeban..ch drzew przy drogach. Kiedy ktoś wreszcie zrozumie że drzew się nie sadzi przy drogach!
vw
vw 10.12.2019, 22:31
kiepskiej baletnicy to i gacie przeszkadzają
GeneraMajor
GeneraMajor 05.12.2019, 22:22
A gdzie bezmózgu? W polu? Drzewa to jedyna skuteczna osłona transportów woskowych na wypadek wojny.
asdas
asdas 05.12.2019, 21:45
A ty myslisz że te drzewa kiedy zasadzono ? xd
Volvo magneto biel
Volvo magneto biel 04.12.2019, 20:43
Volvo na rzepie tamtendy lecialo po grysy
Vw
Vw 04.12.2019, 20:38
Hehe passat
P.K
P.K 04.12.2019, 20:20
Jechał droga w obszarze niezabudowanym do tego sam i wieczorem .. Więc 100km/h na których licznik się zatrzymał to wcale nie tak duża prędkość ,może zamiast obwiniać chlopaka zastanówmy się co mogło być przyczyną np.zwierzyna na drodze czy chwilą nie uwagi .W każdym razie życzę mu powrotu do zdrowia
Czereszyn
Czereszyn 06.12.2019, 09:07
To napewno nie było 100 :)
Cycuś
Cycuś 05.12.2019, 22:28
Nic tego bezmózgowca nie usprawiedliwia - nawet dzik który gonił lochę...
Zal
Zal 06.12.2019, 10:36
A sam jak jeździsz?! Zawsze 90 i 50? 100km to aż taka prędkość? Skąd takie info żeby tak osadzać człowieka który walczy o życie? I pewnie i tak nauczkę jak z tego wyjdzie będzie miał do końca życia? Wiesz co czuja bliscy którzy to czytają i wiedza jak było? Masz bliskich? Chcesz żeby tak o o kimś z nich mówiono? Czy to za dużo dla Ciebie?! Ludzie ogarnijcie się!!!
Nullo
Nullo 05.12.2019, 17:41
90 km/h to max. Poza tym na drodze na której można spodziewać się zwierzyny należy zredukować prędkość i być bardziej uważnym.
Volkswagen,das auto
Volkswagen,das auto 04.12.2019, 16:05
Passaty to czołgi. Chłopak miał farta. Teraz ma nauczkę. Każdy z nas ma chwilę, że chce się pojechać szybciej.
mini
mini 04.12.2019, 12:29
Przede wszystkim to należy zrobić nowy asfalt na tej drodze i wyciąć tam wszystkie drzewa! To w wielu przypadkach przez drzewa ludzie giną! Czas chyba nad tym pomyśleć.
Gerda
Gerda 05.12.2019, 17:43
... wyciąć drzewa? Tobie trzeba by było mózgownicę przetransplantować.
Szyszunia
Szyszunia 05.12.2019, 08:06
Mości Panie, ja proponuję zatem idąc tą logiką proponuję wyciąć wszytkie drzewa. Bo gołębie na nich siadają i ***ą, a przez toksoplazmoze można umrzeć. Bo się łamią i zawalają domy - można umrzeć. Bo gałęzie się łamią jak się wchodzi i można spaść i umrzeć.
Wniosek - drzewo jest bezpośrednim zagrożeniem dla życia i zdrowia człowieka. Zdrowy rozsądek w prowadzeniu auta, dostosowaniu prędkości do warunków i skupienie na drodze nie ma nic do rzeczy.
Drzewa ciąć. Zdecydowanie.
Pozdrawiam ozięble.
Kiero
Kiero 06.12.2019, 08:32
Przy drodze nie powinno byc drzew tez jestem za!!! Kazdy kto wypadnie zdrogi i napodka drzewo na swoje nieszczęście to jest mocniej poturbowany jak by wpadł w pole.drzewa mozna sadzic 50m od jezdni.
XyZ
XyZ 08.12.2019, 19:31
Jestem za wycięcie drzew, nawwwet jak wyskoczy zwierzę i kierowca odbije... nie trafi w drzewko tylko wjedzie na pole...
Ile ludzi ginie prsy zderzeniu z drzewem tylko dlatego zeby uniknąć zderzenie z autem, ze zwierzyna lub rowerzysta.. znam tskich przypadkow mnóstwo...
Kierowca mial tu szczęście...
zulu
zulu 04.12.2019, 13:57
Drzewo weszło na drogę?
ty ***u
ty ***u 05.12.2019, 15:04
ty jesteś pustakiem
Bemkaż
Bemkaż 04.12.2019, 12:07
Uj z tą drogą. Zawsze jadę przez Zgolek. Ta "droga" nigdy nie doczeka się remontu. Szkoda tylko ludzi co są skazani na tą Ujnie.
Mr Zoob
Mr Zoob 04.12.2019, 11:51
Kto szybko jedzie tego wolno niosą
Prędkość zabija!!!!!!
Prędkość zabija!!!!!! 04.12.2019, 11:48
Dziecko by się domysliło co było przyczyną wypadku..... Jeżdżę na tego typu akcje....i nikt mi nie powie że tu było wolno🤦🤦 Koło przy klatce piersiowej 🙆🙆🙆.
Powolny
Powolny 04.12.2019, 11:48
Szybcy kierowcy wożą śmierć
Kaja
Kaja 04.12.2019, 10:04
"Skarbie - Wracaj zawsze bezpiecznie do domu". Tylko że "skarb" akurat do domu nie jechał... to i bezpiecznie nie wrócił.
Niewierze
Niewierze 04.12.2019, 22:03
A Pani skąd wie gdzie jechał? Czytając Wszystkie komentarze nie wierze, ze można być takim chamem, człowiekiem bez uczuć i poczucia żadnego taktu.
sawddawe
sawddawe 04.12.2019, 09:51
Jakby zginął to może by wycięli drzewa przy drodze.
Miron
Miron 04.12.2019, 12:29
Nic nie wycinać. Właśnie dla takich powinni ponasadzać jeszcze gęściej co by nie mieli trudności z trafieniem.
Kris
Kris 06.12.2019, 08:40
Ot człowieku z kad ty się urwales? Będziesz kiedys jechal z rodzina opona ci peknie przydupisz w drzewo to inaczej będziesz gadał.
Niewierze
Niewierze 05.12.2019, 20:26
Masz dzieci? Myślisz co czują bliscy i matka? Chciałbyś żeby o Tobie tak pisali? Nigdy nie jechałeś szybko? Może stracił przyczepność na dziurze, może pękła mu opona, może wybiegła zwierzyna... nawet jeśli była to nadmierna prędkość troszkę empatii człowieku, bo takie teksty są na poziomie IQ 1. Ciekawa jestem czy byłbyś tak mądry jakby to był jakiś Twój bliski...?
Passatem
Passatem 04.12.2019, 09:47
Nie przeżył cudem, tylko passatem. Jakby to by było inne auto go by nie było czego zbierać. Niemiec wiedział co robi... 😁
Technik
Technik 04.12.2019, 09:15
Rzeczywiście trzeba być technikiem czy doktorem nauk, żeby stwierdzić że prędkość była duża.
jac
jac 04.12.2019, 07:51
droga tam paskudna, nierowna na srodku garb, drzewa przy drodze, wystarczy nawet niewielka predkosc i sliska nawierzchnia aby doszlo do tragedii.
Cajka
Cajka 04.12.2019, 09:57
Tylko że "nawet" przy niewielkiej - ale rozsądnej i dopuszczalnej prędkości nie wbija sie czołowo w drzewo z kołem przy klatce piersiowej.

Pozostałe