Po chodniku i przejściu dla pieszych

  • 03.12.2019, 12:52 (aktualizacja 03.12.2019, 14:10)
  • Red.
Po chodniku i przejściu dla pieszych. Tak się jeździ w Lubaniu
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Straż Miejska opublikowała nagranie z kamery przy ul. Ratuszowej w Lubaniu, ta zarejestrowała niebezpieczne zachowania kierowców. Łamiąc przepisy wiele osób przejeżdża przez chodnik, a co gorsza przez przejście dla pieszych po to, by zaparkować swój samochód. Problem w tym miejscu był nagminny - teraz zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Straż Miejska w Lubaniu opublikowała tylko fragment z całości zarejestrowanego nagrania. Wyraźnie widać, jak wielu kierowców łamie przepisy ruchu drogowego oraz zapomina o zdroworozsądkowym myśleniu. Przejeżdżając przez chodnik i przejście dla pieszych przy ul. Ratuszowej by zaparkować swój samochód, chociaż miejsce do parkowania wyznaczone jest w innym miejscu. Kamera rejestrowała kierowców przez kilka dni. 

Udostępniliśmy ten film bez komentarza. Chciałbym by mieszkańcy, a przede wszystkim kierowcy, sami wyciągnęli wnioski z tego nagrania. To bardzo niebezpieczny proceder - mówi komendant Jan Baniak. 

Dodaje, że chociaż kierowcy nie parkują w niedozwolonym miejscu co 5 minut, to proceder przy ul. Ratuszowej jest nagminny i ciągle się powtarza. Na filmie widać, jak kilka razy omal nie doszło do potrącenia pieszego. Problem z nieprawidłowym parkowaniem i  łamaniem przepisów wielokrotnie zgłaszali sami mieszkańcy, widząc nieodpowiedzialne zachowanie kierowców. 

- W każdym mieście jest problem z miejscem do parkowania, w Lubaniu również. Jednak nie przesadzajmy, że jest to tak duże miasto, że wszędzie trzeba pchać się samochodem. Można też zaparkować kawałek dalej i po prostu się przespacerować. Nie trzeba nikogo narażać. Jeżdżenie po przejściu dla pieszych, w mojej ocenie, to jest już szczyt chamstwa - ocenia pani Justyna, mieszkanka Lubania. 

- Co chwile ktoś parkuje na placu za kioskiem i przejeżdża  przez przejście dla pieszych. Cieszę się, że Straż Miejska w końcu postanowiła zrobić z tym porządek. Może w końcu ludzie się nauczą, że nie można tak robić. Sam widziałem wiele razy jak kierowcy tu wjeżdżają. - oburza się mieszkaniec ulicy Ratuszowej. 

Jak informuje komendant SM w Lubaniu, Jan Baniak, sporządzona została dokumentacja i wraz z całym nagraniem została przekazana policji. Teraz w gestii mundurowych leży wyciągnięcie konsekwencji prawnych wobec kierowców, którzy narażali pieszych na potrącenie. 

 

Red.

Komentarze (32)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Arkadiusz klecki
Arkadiusz klecki 07.12.2019, 13:36
Woseba ciebie się dotyczy, a z kad ta przyjemność takiego komentarza
jakmar
jakmar 04.12.2019, 19:36
pierwszeństwo na pasach, najpierw samochód potem pieszy, a co.
e
e 04.12.2019, 18:17
W normalnym mieście straż miejska zastanowiłaby się, czy przypadkiem mieszkańcy nie potrzebują wjazdu na parking. Zgłosiłaby taką potrzebę np na sesji rady miasta. Taki wjazd ucywilizować a nie tylko karać.
ral
ral 05.12.2019, 05:23
Święta racja. Powinni jeszcze parkować im te samochody
Tola
Tola 04.12.2019, 16:33
Ten sam problem jest na ulicy Lwóweckiej, zaraz przed mostem nad Młynówką. Część kierowców wyjeżdża z parkingu przez chodnik, na skróty. Już dwa razy spotkałam się z wymuszaniem pierwszeństwa a dzisiaj kierowca w ostatniej chwili zahamował, bo wcale mnie nie widział. No cóż, większy może więcej.
Dorka
Dorka 04.12.2019, 13:37
I tyle ludzi chodzi i nie jest to zglaszane nigdzie? Dziwi mnie, ze straz miejska ma tyle nagran i nic nie robi? Nabijanie kasy strazy miejskiej na to wychodzi.
Martyna
Martyna 04.12.2019, 13:34
Koło OVB czy gdzie to ?
avanti
avanti 04.12.2019, 01:32
Zostawic tak jak jest! Przeciez to jest swietne miejsce i okazja na podreperowanie miejskiego budzetu.
Jak cymbal jeden z drugim nie potrafi sie dostosowac do norm spolecznych to niech placi!
Z kazdego mandatu dac jakas prowizje dla Strazy Mijejskiej, a zaloze sie, ze beda jeszcze bardziej gorliwiiej przykladac sie do pracy :)
Stan
Stan 03.12.2019, 22:16
A zauważył ktos te dwie kobiety które staly przy przejściu dla pieszych ,i niech Morawiecki wprowadzi pierszenstwo dla pieszych jeszcze przed wejściem na przejście
kierowca
kierowca 04.12.2019, 07:47
Widzę że nie tylko ja to zauważyłem, to że niektóre baby mają w zwyczaju stawać przed przejściem dla pieszych i to nie w celu przejścia na drugą stronę ulicy, a tylko po to, żeby sobie pogadać - najlepsze miejsce na ploty i długo potrafią tak stać i gadać, a kierowca się zastanawia - będzie przechodzić czy nie, bądź tu grzecznym i się zatrzymuj przed przejściem aby przepuścić oczekującego pieszego.
Pasażer
Pasażer 03.12.2019, 22:11
Widzę, że niepochlebne wypowiedzi na temat lubańskiej Policji są cenzurowane - artykuł o pościgu naćpanego kierowcy
Ziom
Ziom 04.12.2019, 15:04
Pasażer a czego sie spodziewałeś po Lubanskiej Policji przecież oni są bezkarni ale do czasu.
Slyszalem cos nie coś i ponoć bedzie niezla jazda nawet BSW zostalo powiadomione.widac ze gość konkretny. Moze cos się wkoncu zmieni w tej Policji Lubański .
v
v 03.12.2019, 21:58
a czyja to wina? tego urzędasa który zbija bąki na 7-dywizji,speca od placów zabaw i tego typu ***reli.
Hogsofwar
Hogsofwar 03.12.2019, 21:54
I bardzo dobrze !!! Tam jest możliwość dojazdu z drugiej strony . Jestem za tym by ukarać wszystkich na filmie i wcześniej ( bo wierzę że SM ma starsze nagrania ) . I dać czas kierowcom czy to pomoże . Jak nie to zamontować słupki - koszt mały a bardzo poprawiający bezpieczeństwo w tym miejscu
atu
atu 03.12.2019, 21:49
dowalić tak żeby się nie pozbierali , robią sobie co chcą...
Strażnik
Strażnik 03.12.2019, 21:12
Niech straż miejska zajmie się działkami będącymi własnością gminy miejskiej Lubań,a nie wyjazdem który zablokowano chodnikiem z prywatnej działki
TO JA
TO JA 03.12.2019, 20:20
Jeden, drugi, trzeci, czwarty. . . . . .
Można? Jak nie jak tak👏👏👏👏👏👏
hohoho
hohoho 03.12.2019, 19:42
toż to sszoooook .... bez przesady
Kierowca
Kierowca 03.12.2019, 16:44
A kiedy miejscy strażnicy zauważą samochody parkujące przy samych przejściach dla pieszych?,np. na ul.Kopernika.
ZiZu
ZiZu 04.12.2019, 10:31
do Kopernika dodam Słowackiego i Wojska Polskiego tzw. podkowę
Sebawo
Sebawo 03.12.2019, 16:30
Nie dajcie się zwieść tym populistycznym wstawkom miejscowych strażników. Czas już tę formacje posłać do historii. Na dzisiaj utracili wszelkie przydatne dla miejskiej społeczności uprawnienia, szkoda na to ciężko wyłudzonych podatków. Utrzymanie tej formacji kosztuje Lubaniaków 1200 000 zł w skali roku. Utrzymywać to tylko po to aby obstawiali - i to nieudolnie - miejskie imprezy i szwendali się po mieście z mało skutecznymi wynikami w nawet w przeganianiu żuli z miejsca na miejsce...
Raz na kilka lat przez przypadek zdarzy im sie spektakularna akcja złapania złodzieja...
Panie i Panowie Radni!
Czas prześwietlić ten niewydolny i niepotrzebny zestaw umundurowanej niemocy.
Misterio
Misterio 04.12.2019, 11:31
Ja jestem innego zdania. Uważam tą formacje za potrzebną w naszym mieście chociażby na braki kadrowe policji.
Po drugie powiedz mi jakie to przydatne uprawnienia straciła Straż Miejska?
Dlaczego skoro tak krytykujesz pracę innych nie pochwalisz się co sam osiągnąłeś.

Kończąc napisze tak każda formacja czy instytucja, która respektuje przepisy wobec innych nie jest dobrze odbierana. ( Czy to U.S. , POLICJA, czy S.M) . Ja staram się przestrzegać przepisów i nie mam z tymi instytucjami problemu.

Ps. Pomimo hejtu kierowanego w strone Straży Miejskiej uważam, że to bardzo dobra decyzja burmistrza , że Lubań ma Straż Miejską, która odwala kawał dobrej roboty
wayn
wayn 03.12.2019, 16:14
[email protected]ć, karać, nie wyróżniać! Brawo dla straży miejskiej i policji. Czekamy na więcej! Stop łamaniu prawa mnie tam wtedy chciał potrącić
Xxx