Kolejni, nieodpowiedzialni turyści w Karkonoszach

  • 03.12.2019, 12:18 (aktualizacja 03.12.2019, 12:34)
  • Źródło: KPN
Kolejni, nieodpowiedzialni turyści w Karkonoszach Karkonoski Park Narodowy

Podziel się:

Oceń:

Ratownicy GOPR ze sprzętem alpinistycznym musieli interweniować do...butelki z wodą. Niestety sytuacja była poważna, ponieważ ktoś z nieodpowiedzialnych turystów wrzucił ją na siatkę zabezpieczającą Wodospad Kamieńczyk. Stanowiło to zagrożenie dla odwiedzających.

Butelka utknęła na siatce zabezpieczającej ok. 10 metrów nad platformą, po której poruszają się turyści. Stanowiło to realne zagrożenie bezpieczeństwa odwiedzających. W celu usunięcia zagrożenia niezbędna była interwencja ratowników z GOPR Karkonosze ze sprzętem alpinistycznym. To już kolejne nieodpowiedzialne zachowanie turystów przy wodospadzie w Karkonoskim Parku Narodowym. Przypomnijmy, że pod koniec października grupa osób ryzykowała swoje życie i weszła na próg Wodospadu Szklarki. Wszystko po to, by zrobić sobie ładne zdjęcie. Z tego właśnie powodu, kilkanaście osób już straciło życie przy Wodospadzie Szklarki. Turystów nie powstrzymują ani barierki ani ostrzeżenia. 

Źródło: KPN

Zdjęcia (6)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

szkonmak
szkonmak 04.12.2019, 08:58
No cóż. Takich turystów tabuny przyjeżdża w Karkonosze. Wiem coś na ten temat bo mieszkam w Szklarskiej. Przywożą nawet ze sobą arsenał płyt disko polo. Grają do 3 w nocy i piją gorzałę wydzierając się przy tym niemiłosiernie. Idzie potem około 14 taki na Kamieńczyk mało przytomny na potwornym kacu i gubi butelki. Jak się spyta takiego, po co tutaj przyjechałeś, to biedak ma poważne problemy z odpowiedzią.
Bulba
Bulba 03.12.2019, 16:33
Z tego właśnie powodu, kilkanaście osób już straciło życie przy Wodospadzie Szklarki. Turystów nie powstrzymują ani barierki ani ostrzeżenia.
============
No to niech sprawdzają jak działa grawitacja. Na cmentarzach są jeszcze wolne kwatery.

Pozostałe