Listonosz kradł karty płatnicze i wypłacał z banku pieniądze

  • 02.12.2019, 15:20
  • Żródło: KPP Zgorzelec
Listonosz kradł karty płatnicze i wypłacał z banku pieniądze KPP Zgorzelec

Podziel się:

Oceń:

Możemy narzekać, że listonosz zostawił awizo chociaż byliśmy w domu, że nie dostarczył nam paczki w oczekiwanym terminie. Ten listonosz całkowicie nadużył swojego stanowiska i okradł osoby, którym miał dostarczyć karty płatnicze z banków.

Policjanci z bogatyńskiego komisariatu w wyniku pracy operacyjnej wytypowali, a następnie zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego podejrzewanego o kradzież kart bankomatowych, za pomocą których mężczyzna wypłacał pieniądze. Sprawcą okazał się były listonosz, który zamiast doręczać przesyłki nadawane przez bank, w których znajdowały się nowe karty płatnicze, zabierał je. Następnie czekał na przesłanie przez bank nr PIN, które również przechwytywał.

Za pomocą uzyskanych danych mężczyzna wypłacał pieniądze lub robił zakupy na portalach internetowych. W ten sposób 30-latek przywłaszczył około 100 kart i przy ich użyciu ukradł ponad 10 tys. zł. W wyniku przeprowadzonych czynności policjanci w mieszkaniu 30-latka zabezpieczyli przywłaszczone karty. Mężczyzna usłyszał już zarzuty za bezprawne uzyskanie informacji, kradzież, oraz kradzież z włamaniem. Za popełnione przestępstwa grozi mu 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Zgorzelec

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Malgorzata
Malgorzata 07.12.2019, 16:48
Kradna na poczcie jak nic.juz trzy razy dostalam naderwana ,albo nacieta koperte porozrywana w srodku kartke i to dlatego,ze z irlandii idzie i szczescia szukają.
Moze by tak kupe w foliowy woreczek i niech grzebia.
Pozdrawiam Poczte
sqew
sqew 04.12.2019, 15:59
mamy 2020, mój bank wysyłając kartę pin daje mi do ustalenia przez internet - nigdy by się to nie wydarzyło ale widocznie inne banki oszczędzają na obsłudze devów
Lubań 69
Lubań 69 03.12.2019, 19:41
Jaka weryfikacja człowieku?!Brak rąk do pracy dajesz cv i idziesz do pracy.
yeti
yeti 03.12.2019, 16:05
Czekam na rachunek za komórkę mam zapłacić do 3 grudnia a rachunku nie ma. Dzwoniłem do firmy mówią ze wysłali a go nie ma pewnie pływa w Kwisie.
lubaniak
lubaniak 03.12.2019, 13:04
Skandal i wstyd kogo przyjmuje sie na listonosza a gdzie weryfikacja?
pio.
pio. 02.12.2019, 22:44
Kogo oni zatrudniają na poczcie. Kiedy przyszedłem ze skarga że moja korespondencja leży na drodze to Pani naczelnik powiedziała że trzeba zamontować skrzynkę i mnie wyśmiała, a skrzynka jest ale listy tam nie trafiają. Poczta Lubań.
Mietek
Mietek 03.12.2019, 13:09
Mam ten sam problem. Pani naczelnik powiedziała, że jestem oszustem i chcę wyłudzić odszkodowania.
eeeee
eeeee 02.12.2019, 22:32
A gdzie RODO pytam się Pani lub Pana naczelnik.
robot
robot 02.12.2019, 22:25
Jak tu wierzyć naszej poczcie to złodzieje. wyrzucają listy do Kwisy inni wyrzucają listy na pole ostatnio sąsiad przyniósł mi rachunki ze swojego pola a ten kradnie.Złodzieje i oszuści.
wwww
wwww 02.12.2019, 21:56
W Lubaniu wyrzucał do Kwisy listy a ten kradł jak tu wierzyć . i słuchać piosenki ludzie zejdźcie z drogi bo listonorz jedzie.....
Helga
Helga 02.12.2019, 20:55
Wypłacał nie z banku - tylko z bankomatu!
Klient
Klient 02.12.2019, 17:55
Nie wiem jak to robil ale w moim banku nigdy nie sa wysylane PINy tylko wszysko w uslugach elektronicznych a jak ktos nie korzysta to musi przyjsc do banku zeby otrzymać koperte z pinem...
klient banku
klient banku 02.12.2019, 17:28
Dlatego nie bardzo rozumiem, czemu karty do bankomatu wysyłane są zwykłym listem a nie poleconym lub za potwierdzeniem odbioru? Za każdym razem kartę dostaję jako zwykłą przesyłkę.
Jin
Jin 02.12.2019, 22:40
Bo jakby Ci wysłali poleconym, to byś płakał że musisz za to zapłacić 5 PLN. Wysyłanie karty zwykłym listem jest ok, pod warunkiem że Bank nie wysyła też listownie PINu. Normalne banki już 10 lat PINów nie wysyłają.
Obserwator
Obserwator 02.12.2019, 16:03
Takie karty ,powinno odbierac sie w banku ,osobiscie . Nie uczciwych ludzi nie brakuje w tym naszym dzikim kraju .Zus tez tak robi a wazne dokumenty czasami laduja w rowach bo listonoszowi nie było podrodze .Czesto listy trafiaja do niewlasciwych skrzynek i albo ktos odda włascicielowi albo po przeczytaniu wywali .
Rozbawiony
Rozbawiony 02.12.2019, 15:58
To się chłopina dorobił. Grozi mu 10 lat odsiadki za 10 tys. zł. Jeden rok za 1 tys. Niezła stawka.
Hh
Hh 02.12.2019, 17:44
A dostanie zawiasy bo powie że odda wszystko i później będą ludzie czekać w nieskończoność a komornik nie będzie miał z czego ściągnąć
O.N.A.
O.N.A. 02.12.2019, 22:12
Sąd wierzy w skazanych i ich chęć poprawy, w szczególności przy kosztach utrzymania więźnia.

Pozostałe