Wyjazdy integracyjne seniorów

  • 27.11.2019, 12:14 (aktualizacja 29.11.2019, 14:51)
  • GOKiS
Wyjazdy integracyjne seniorów GOKiS

Podziel się:

Oceń:

Seniorzy z Gminy Lubań odwiedzili wrocławski teatr Capitol oraz kino Helios w Jeleniej Górze. Wyjazdy odbyły się w ramach projektu „Nie liczę godzin i lat - aktywizacja społeczna i kulturalna seniorów z Gminy Lubań”, realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w ramach konkursu Polskich Sieci Elektroenergetycznych „WzMOCnij swoje otoczenie”.

21 listopada uczestnicy projektu wzięli udział w wycieczce doTeatru Muzycznego Capitol, gdzie obejrzeli  widowiskowy, pełen emocjonujących zwrotów akcji spektakl  „Trzej muszkieterowie”, ze znakomitą muzyką Krzesimira Dębskiego. Wspaniałe kostiumy, dekoracje, efekty specjalne oraz opracowanie muzyczne zachwyciły widownię, która nagrodziła artystów wielkimi brawami oraz owacjami  na stojąco.
Z kolei 25 listopada odbył się  wyjazd do jeleniogórskiego kina Helios. Seniorzy obejrzeli równie emocjonujący film  "Czarownica 2”. Fantastyczne efekty 3D oraz ciekawa fabuła oparta na motywach baśniowych, dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń.

Konkurs „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych - krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem było wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu w gminach, na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa. Na terenie gminy Lubań PSE realizują projekty inwestycyjne budowy dwóch linii 400 kV: relacji Mikułowa-Czarna oraz Mikułowa-Świebodzice, które są niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej do odbiorców w południowo-zachodniej Polsce.

GOKiS

Zdjęcia (1)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ZUS-ik
ZUS-ik 27.11.2019, 19:01
Uwaga przyszli Emeryci!
Jeśli ktoś skończył już 60 lub 65 lat i zastanawia się, czy przejść na emeryturę teraz czy może popracować na przykład do końca roku, to bardziej mu się opłaci ten pierwszy scenariusz.
Warto rozważyć przejście na emeryturę właśnie w pierwszych miesiącach nowego roku, tak by nie stracić już na starcie dodatkowych 1200 zł brutto.
Przyszły rok może być dla emerytów wyjątkowy. Wbrew temu, co zazwyczaj doradzają eksperci, może się okazać, że nie warto zostawać na rynku pracy dłużej.
Wszystko przez perspektywę "trzynastki", która ma być wypłacona wiosną 2020 roku.
Dla wielu emerytów może się to okazać wystarczający wabik, by wniosek o przejście na emeryturę złożyć w ZUS w pierwszych kilku tygodniach roku. Tym samym wszystkie apele polityków, by pracować tak długo jak się da, mogą wziąć w łeb.

Pozostałe