Poranek na Kamiennej Górze

  • 26.11.2019, 09:52 (aktualizacja 26.11.2019, 10:38)
  • red.
Poranek na Kamiennej Górze Czytelnik

Podziel się:

Oceń:

Coraz więcej z nas ma dość zachowań sąsiadów, którzy w jednej chwili potrafią zakopcić całą okolicę. Przed kilku dniami nasz Czytelnik przysłał zdjęcie obrazujące jak wyglądały poranne godziny na Kamiennej Górze.

Temat spalania paliw słabej jakości bądź powielania stereotypowych błędów w sposobie ogrzewania paliwami stałymi poruszamy wielokrotnie. A zima dopiero przed nami.

Osoby, które ogrzewają swoje domy paliwami stałymi odsyłamy tutaj oraz tutaj. Czasami zmiana złych nawyków wystarczy by zarówno nam jak i naszym sąsiadom żyło się po prostu lepiej.

red.

Zdjęcia (2)

Komentarze (51)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Beda kary
Beda kary 28.11.2019, 07:09
Polecam przyjechac do Radostowa i zobaczyc prawdziwych mistrzow w wyplaniu lisci...koszmar. Ci ludzie zatrzymali sie w rozwoju. Powinny byc wielkie kary. Czasami pol wioski jest zadymione...
Epson
Epson 27.11.2019, 23:23
Ludzie ktorzy pracuja za najnizsza krajowa ,a takich jest multum w Lubaniu , nie pozwola sobie nigdy na taki luksus jak ogrzewanie miejskie .Tu tkwi problem . Jezeli pracodawcy beda płacic pracownikom nalezycie za wykonywana prace ,wtedy stopniowo pozbedziemy sie smogu .



?
? 27.11.2019, 05:11
Idę z pieskiem a na wyspowej z jednego Eko domku Eko Krzykacza dym ????
Myślałem z początku że wybrali papieża ale nieee to kopciuch, a co będzie jak tysiąc takich kopciuchów zakopci?
Smog na Lubaniu niczym w Krakowie.
Także Eko, czas inwestować w ekopiece a później krzyczeć i umoralniać innych. Zdjęcia będą na spotted
Liga. PL
Liga. PL 26.11.2019, 22:15
Zacznijmy tak jak widać pewnie jest na minusie spalamy drzewo lub węgiel powstaje też między innymi para wodna no i prosty efekt końcowy a tu wielka afera a niemce się cieszą i nowa elektrownie węglowa otwierają ale ten narud jest głupi
ego
ego 27.11.2019, 17:31
jeśli już to " naród" a nie "narud"
inka
inka 26.11.2019, 21:49
Takie szumne hasła programu ,,Czyste Powietrze'
Wniosek złożyliśmy w maju, kilka dni temu coś drgnęło. Oszaleć można przez jaką biurokrację trzeba przejść. Trzeba mieć cierpliwość.
W powiecie nie ma żadnego punktu konsultacyjnego, a być powinien.
Jakoś naszemu Staroście nie zależy na czystym powietrzu.
Hera
Hera 26.11.2019, 21:04
Jezeli z kominow wali czarny dym tz, ze nie wybralismy odpowiedniego rzadu , Jezeli pojawi sie biały ,to wtedy dokonamy własciwego wyboru Tak to działa w Watykanie ,to i w Polsce tez ! ???
Gość
Gość 26.11.2019, 20:49
Najlepiej zrobić zdjęcie jak ktoś rozpala w piecu . Dym biały ,czyli rozpala drzewem ,temperatura niska dlatego tego dymu widać ile widać . Ale trzeba paniki nasiać .
kawa
kawa 27.11.2019, 09:51
gościu to serdecznie zapraszam do powdychania tego dymu i wtedy może komentuj
Drwal
Drwal 26.11.2019, 22:55
Materiałem jest drewno a nie drzewo. Drzewo jest jak rośnie. Nie uczyli w Zasadniczej Szkole Zawodowej?
Rozbawiony
Rozbawiony 27.11.2019, 16:27
No,nie każdy chadzał do ZSZ dla Drwali.
Efreet
Efreet 26.11.2019, 20:37
Ja tak się zastanawiam ilu z tych tu krytyków i ekozje... ma ogrzewanie gazowe lub elektryczne albo inne pochodne od tego. Normalnego człowieka nie stać płacić po 1000 zł za ogrzewanie przy dzisiejszych zarobkach. No chyba że rodzina mieszka w kawalerce.
FerdynandK
FerdynandK 26.11.2019, 22:57
Ale stać nauczyć sie prawidłowo palić. Tylko, że w tych tępych mózgownicach nie mieści się - że można rozpalać i utrzymywać ogień w palenisku bez dymu.
Ja
Ja 27.11.2019, 12:31
Oj ty Ferdku ,dym to dym musi wyleciec kominem a jak nie wyleci kominem to wywali na chate i nieszczescie gotowe .?
kawa
kawa 27.11.2019, 09:57
może człowieku o wielkim mózgu wyjaśnisz jak to zrobić, jeśli argumentem będzie rozpalanie od góry to powiedz jak podłożyć opał bez wygaszania pieca, czekam na instrukcję
Palący od góry
Palący od góry 27.11.2019, 16:32
" jak podłożyć opał bez wygaszania pieca". Taka instrukcja już na eLubań była. Oczyścić popielnik,rozpalony węgiel przenieść do tego popielnika. Zasypać piec,zostawiając miejsce na górze na przeniesienie rozpalonego węgla z popielnika i gotowe. Jeżeli węgiel w międzyczasie wygasł rozpalić na górze drewno.
kawa
kawa 28.11.2019, 21:55
Ok. niby masz rację ale co w przypadku kiedy konstrukcja pieca jest taka, że miejsce na wyjęcie palącego węgla to szczelina 5 cm bo taki piec posiadałem, no i kwestia jak sam napisałeś, że węgiel mógł wygasnąć w międzyczasie i co masz wdychać w tym międzyczasie to co się wydziela z tego węgla w kotłowni, pozdrawiam
Hera
Hera 26.11.2019, 20:04
U znajomych w bloku podłaczyli ogrzewanie miejskie . Wygoda jest nie powiem ,ale jak przysłali pierwsze rachunki (za miesiac) to juz tak wesoło nie było . Zakrecaja grzejniki , po mieszkaniu chodza w kurtkach , nie wietrza mieszkan ,bo boja sie kosmicznych rachunkow . Jezeli rzad spowoduje ze obywatele beda zyli godnie ,wtedy czarny dym nie bedzie walił z kominow . Innej pocji nie ma !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nałogowy palacz C.O
Nałogowy palacz C.O 27.11.2019, 16:36
Jak jest zima to jest zimno,nie śmiga się po mieszkaniu w koszulkach z krótkim rękawkiem.
E77
E77 26.11.2019, 21:32
By zyc godnie nalezy pracować. Rzad nie zapewni dostatku.
Ja
Ja 27.11.2019, 18:22
DO E 77 -Pracujac uczciwie to mozesz sie tylko garba dorobic . Ci przy korytach maja godne pensje a mimo to jeszcze musza sobie dokrasc . Wiadomo ze rzad nam dostaku nie zapewni to za co biora te wypasione premie ,odprawy nagrody skoro dbaja tylko o swoje zady .
Kazik
Kazik 26.11.2019, 19:42
Straż miejska powinna się tym zająć. Żulernia z Kopernika, Farbrycznej i Zgorzeleckiej pali śmieci i nikogo to nie obchodzi.
maccc
maccc 26.11.2019, 19:39
lubanianka na karaibach nie trzeba palic w piecu wiec coz cie tu trzyma ????
Obserwator
Obserwator 26.11.2019, 16:26
Sprawdzić jakoś węgla jaki sprzedają składy opałowe kable leżące prz budynku socjalnym oś fabryczna na co czekają na spalenie itp
Ania
Ania 26.11.2019, 14:43
A może by tak zacząć od ogrzewania miejskiego?? proponuje by dotarło wreszcie na kolejowe, różane, główne i będzie po problemie. Jak nie to w zimie bez węgla się nie obejdzie. A na zdjęciu dym bialutki.
wołciu
wołciu 26.11.2019, 14:35
Dym z komina świadczy o braku umiejętności palenia , węgiel wsypany do kotła c.o. należy podpalić od góry wtedy dym będzie podobny jak z papierosa. Jednak największym trucicielem atmosfery jest chemtrails
Ja
Ja 26.11.2019, 19:27
Nie prawda ! Dym z komina swiadczy ze w Polsce nie jest tak wesoło jak nam chca wmowic . POLAKOW nie stac na inne ogrzewanie . Ogrzewanie z pec lub gazowe jest tak drogie ,ze nie kazdy moze sobie na taki luksus pozwolic .
Zahartowany
Zahartowany 27.11.2019, 16:42
Pewnie,jak się przyzwyczaiło że w zimie w mieszkaniu ma być25*C to nie stać na opłaty.
jola
jola 26.11.2019, 14:29
a gdzie dofinansowanie do pieców CO ,ile wniosków przyjęli w ciągu roku .Miał być nabór w drugim półroczu.
Efreet
Efreet 26.11.2019, 20:33
Rozdane po znajomych dla zwykłych ludzi już zabrakło jak co roku.
Jaa
Jaa 26.11.2019, 13:51
Gdzie sa radni , ???? Siedza cicho nawet palcem nie kiwna, wstyd, zadnych rozwiazan nic, zenada
Ewa
Ewa 26.11.2019, 13:47
Ulica torowa, rybacka, piramowicz! Czarny dym i nikt z służb nie reaguje!
lubanianka
lubanianka 26.11.2019, 13:38
kamienna gora tylko latem jest atakcyjnym i przyjaznym miejscem do zycia zima to koszmar sam smog najwiecej funduja go wlasciciele domow jednorodzinnych domy sa nizsze wiec dym nie unosi sie wysoko szybko opada na dól pala tez roznym opalem zle sie mieszka ale coz moze podlacza nas do ogrzewania miejskiego
Kamienna
Kamienna 26.11.2019, 13:06
To nie tylko rano zapraszam wieczorową porą jest jeszcze lepiej.
macc
macc 26.11.2019, 13:01
Nie rozumiem ludzie zachowuja sie jak by pospadali z ksiezyca pali sie w piecach od wielu lat i jakos nikt od tego nie umarl a teraz ludziom szkodzi chodz robia to samo ja od pietnastu lat pale weglem ale jak komus przeszkadza to chetnie przyjme piec eko bo na kupno mnie nie stac a ten pan ktory robil zdjecia niech sfotografuje swoj komin a nie patrzy na cudze.pzdr KOMINIARZ.
Puzio
Puzio 26.11.2019, 23:03
Bo przed wielu laty - ******* ******** - nikt nie dysponował aparaturą do pomiaru jakości powietrza. To po pierwsze primo. A po drugie - świadomość gawiedzi była ... jaka była. Paliło się wszystko łącznie z porąbanymi starymi i malowanymi meblami i ramami okiennymi..
Lucek
Lucek 26.11.2019, 17:19
Macc słuszna uwaga. Raptownie wszystko ludzia przeszkadza nawet ze trawa jest zielona ?

Pozostałe