Łużyce CUP 2019

  • 26.11.2019, 09:39 (aktualizacja 27.11.2019, 10:30)
  • red.
Łużyce CUP 2019 Magdalena Mieńko

Podziel się:

Oceń:

W hali MOSiR w Lubaniu odbył się turniej Łużyce CUP 2019. Blisko 200 zawodników reprezentujcych 16 drużyn walczyło o zwycięstwo. Rozegrano w sumie 40 spotkań!

Nie zabrakło emocji, dramaturgii, a w niektórym spotkaniach o zwycięstwach decydowały dopiero rzuty karne. W pierwszym dniu do rywalizacji przystąpili chłopcy w kategorii Orlik U10 (rocznik 2010 i młodsi). W pierwszej fazie turnieju zespoły walczyły w dwóch grupach, w których najlepsze okazały się Łużyce Lubań oraz Lotnik Jeżów Sudecki. Gospodarze turnieju szli jak burza, w trzech meczach strzelając 10 bramek. Po rozgrywkach grupowych przyszedł czas na półfinały. W tych chłopcy z Lubania musieli uznać wyższość Chojnika Jelenia Góra, który po emocjonującym spotkaniu zwyciężył 1:0. W drugim półfinale Lotnik Jeżów Sudecki pokonał Football Academy Bolesławiec i jasne było, że dwie drużyny z kotliny jeleniogórskiej powalczą o zwycięstwo. W wielkim finale nie brakowało emocji, a zwycięstwo rozstrzygnął dopiero konkurs „jedenastek”. Rzuty karne lepiej wykonywali gracze z Jeżowa, którzy ostatecznie sięgnęli po triumf. Na podium znalazły się także Łużyce, które w meczu o trzecie miejsce wygrały 1:0 z zespołem Football Academy Bolesławiec.

Drugi dzień to rywalizacja Żaków U8 (rocznik 2012 i młodsi). Fazę grupową zdominowały zespoły Football Academy Bogatynia oraz Kwisy Nowogrodziec, które jako pierwsze zameldowały się w półfinałach. Drugie miejsca w swoich grupach zajęły zespoły Chrobrego Głogów oraz Karkonoszy Jelenia Góra. Półfinały okazały się bardzo jednostronne, gdyż zarówno Kwisa, jak i Karkonosze pokonały swoich rywali strzelając im aż 5 bramek! Finał zapowiadał się więc niezwykle ciekawie i taki też był. Ostatecznie ze zwycięstwa cieszyli się chłopcy z Kwisy Nowogrodziec, którzy wygrali 3:0. Młodzi piłkarze Łużyc w drugim dniu turnieju uplasowali się ostatecznie na szóstej pozycji, a w meczu o piąte miejsce musieli uznać wyższość Miedzi Legnica. Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna Football Academy Bogatynia.

Poza nagrodami drużynowymi w turnieju wyróżniono także najlepszych zawodników, czyli Dream Team Turnieju. W kategorii U10 byli to Filip Stochaj (AP Chojnik Jelenia Góra), Aleksandra Zontek i Maciej Kowalski (Lotnik Jeżów Sudecki), Kornel Romanów (FA Żagań) oraz Szymon Grygo z Łużyc Lubań, który strzelił jednocześnie najwięcej bramek w całym turnieju. W kategorii U8 drużynę marzeń stworzyli Maksiu Świderski (Łużyce Lubań), Maksiu Rybotycki (Miedź Legnica), Kornel Piotrowski (Karkonosze Jelenia Góra), Karol Gowin (FA Bogatynia) oraz Paweł Wolny (Chrobry Głogów).

Wszystkim drużynom organizatorzy gratulowali wspaniałych występów. Brawa należą się także sponsorom – firmom Baucentrum, Nowech, LanBit, Adbar oraz Domar Meble, dzięki którym zawodnicy mogli otrzymać wartościowe upominki.

Galeria zdjęć z turnieju Żak (U8) jest dostępna tutaj oraz tutaj (Orlik U10).

Organizatorem wydarzenia był KS Łużyce Lubań i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaniu.

red.

Zdjęcia (4)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe