Transmisja na żywo z obrad XIX Sesji Rady Gminy

  • 26.11.2019, 08:40 (aktualizacja 26.11.2019, 10:10)
  • red.
Transmisja na żywo z obrad XIX Sesji Rady Gminy

Podziel się:

Oceń:

Dzisiaj w siedzibie Gminy Lubań odbędzie się kolejna sesja Rady. W porządku obrad znajduje się m.in. punkt dotyczący wynagrodzenia Wójta Gminy Lubań. Tradycyjnie przebieg posiedzenia zainteresowani będą mogli śledzić na żywo.

Transmisję, której początek zaplanowano na 16. będzie można śledzić tutaj.

Proponowany porządek obrad znajdziecie w plikach do pobrania.

 

red.

Załączone pliki do pobrania (1)

Komentarze (57)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obserwator
Obserwator 06.12.2019, 11:46
Zastanawiające jest dlaczego nie poinformowano eLubań o Sesji nadzwyczajnej Rady Gminy. Można przepuszczać, ze Wójt Skarbnik gminy wspólnie i w porozumieniu dążyli do błędnego uchwalenia uchwały by nie wykonać kolejnego zadania inwestycyjnego i żeby ukryć zastosowanie brzydkiego fortelu przed opinią publiczną.
Wyborca
Wyborca 06.12.2019, 09:43
W dniu 5.12.2019 r. Na wniosek Wójta gminy Lubań zwołana została nadzwyczajna sesja. Przedłożony projekt uchwały zawierał błąd. który skutkowałby uchwaleniem uchwały, która mogła by być uchylona przez nadzór wojewody a za tem budowa szatni w Kościelniku byłaby przesunięta w czasie, Na szczęście radni spostrzegli błąd, zobowiązali skarbnik do poprawienia uchwały. Ciekawe czy był to tylko błąd czy zamierzony fortel Wójta i skarbnik aby poprzez pozorowane działania doprowadzić do zasady co by tu zrobić żeby nic nie robić..
Borys
Borys 28.11.2019, 20:50
Prawda jest taka kłamca jest i będzie kłamcą tak mówią i tak jest.
Wyborca
Wyborca 27.11.2019, 09:07
Pan Wójt za swoje kłamstwa na sesji, pozorowane działania, lekceważenia uchwał rady gminy z mentalnością typowego emeryta "co by tu zrobić żeby nic nie robić" dostał jak na warunki gminne stosunkowo wysokie wynagrodzenie. Pamiętajmy też, że jest pokontrolna uchwała Rady Gminy o skierowaniu spraw Wójta do prokuratury celem zbadania jego działalności czy była zgodna z prawem. Moim zdaniem Rada Gminy postąpiła słusznie.
odbiorca
odbiorca 27.11.2019, 05:56
czy wszyscy zauważyli, że obraz z sesji coraz bardziej skupia się na publiczności i sołtysach. Radnych i wójta to już nie widać. Chyba, że to są najważniejsze osoby w gminie i musi być na nich skupiona uwaga. Ja zdecydowanie chciałabym widzieć stół prezydialny. Wójt już tak się boi, że nawet nad tym nie panuje. Dla porównania można oglądnąć sesję z poprzedniej kadencji. W takim przypadku trzeba zapytać kto jest faktycznie wójtem?
Pol.
Pol. 27.11.2019, 20:48
Takie marne sztuczki, zagrywki, manipulacje próby nacisku na poszczególne osoby. Żałosne pokazy osoby z myślą że uda się nastraszyc mediami. Pokz nieudolności, arogancji obraz człowieka, który miota się w kłamstwach
strach
strach 27.11.2019, 16:30
Przestawiał krzesła, przewieszał tabliczki określając miejsca dla publiczności a teraz kamerę skierował-ależ to niske wójcie. Tylko na tyle cię stać. W każdej normalnej gminie wyeksponowani są radni i wójt, a u nas publiczność i sołtsi. Zawsze odwrotnie. Takie zachowanie czemu ma służyć. Wójt się chowa a eksponuje kontrkandydatkę. Człowiek pewny siebie na stanowisku w ten sposób nie postępuje? Sam sobie Pan wystawia świadectwo.
Pl
Pl 27.11.2019, 18:08
Idealnie opisana słabość i obraz.. Jakie będzie kłamstwo w odpowiedzi zgaduje wina pracowników.
Kamera
Kamera 27.11.2019, 14:17
Można oglądać sufit i lampy. Puste krzesła, a radni i wójt są nieistotni. Informatyk, wójt ośmieszają się takim przekazem. W centrum uwagi jest Pani Aneta. Wójt sam wskazuje kto jest godny uwagi.
Ja
Ja 27.11.2019, 12:36
Wojt sie nie boi on jest przekonany, ze nikt nie dorasta jemu do piet a z taka osoba nie ma dyskusji .
Wojtek
Wojtek 27.11.2019, 14:53
"Pycha kroczy przed upadkiem"
66
66 27.11.2019, 12:05
Kamera wrażliwa jest na klamstwa
Prawda
Prawda 27.11.2019, 16:32
Teraz wiem dlaczego są przerwy w transmisji kiedy wypowiada się wójt.
O
O 27.11.2019, 18:13
Oczywiście na niewygodne tematy, jak się chwalił wszystko działa, jakie to żałosne tak jak ta kamera tfu
O.
O. 26.11.2019, 21:27
Kto nauczy radnego Klimczyka podstawowe zasady rady tego nie można słuchać na każdej sesji.
kolega z Pisarzowic
kolega z Pisarzowic 27.11.2019, 16:33
Mówmy o rzeczach realnych.
?
? 27.11.2019, 18:15
W jeg małym świecie
Wojtek
Wojtek 27.11.2019, 14:50
Faktycznie przydało by się trochę ogłady
O.
O. 27.11.2019, 16:28
Minimum podstaw, lub aż tyle
Ika
Ika 26.11.2019, 20:13
Wynagrodzenie Wójta uważam że jest na odpowiednim poziomie i nie jeden chciał by taką bogatą miskę ryżu za tak marne wyniki , ludzie wykształceni odnoszący sukcesy na wielu płaszczyznach zawodowych często gęsto mają nie wiele więcej więc proszę nie rozpaczać i lamentować każdy musi się wykazać .
KOŚ
KOŚ 26.11.2019, 19:29
Jaszczurkę z Leśnej powinni wygoniać z każdej sesji, może wtedy wszyscy bezradni wzieliby się merytorycznie do roboty bez żadnych sporów.
jaszczurka
jaszczurka 27.11.2019, 05:37
Tym o których piszesz wójt wczoraj dziękował za merytoryczną dyskusję. Niewiedzą ciągle błyszczą radni ze strony wójta. To świadczy o słabości ich góru.
Los
Los 26.11.2019, 22:37
Bezradni i bezsilni mają tylko problemy reszta ok.Przyszły budżet pokaże kto co może.
lzs
lzs 26.11.2019, 12:24
Radni bezradni przypomnieć o szatni w Kościelniku.
MałaMi
MałaMi 26.11.2019, 11:06
Pewnie opozycja karze wójtowi za miskę ryżu pracować;-) O 16 znów zacznie się cyrk, bo radni gminy Lubań inaczej pracować nie potrafią. Nie wstydzicie się, jako radni, tak się kompromitować? Same niesnaski, ciągła walka, obrzucanie się błotem i robienie, komu tylko można, pod górę.
Teo
Teo 26.11.2019, 21:29
Pod górę to mazs z myśleniem.
ktoś
ktoś 26.11.2019, 18:20
Sam doprowadził do takiej sytuacji :-) i bardzo dobrze mu Pinokiowi
Dyslektyk
Dyslektyk 26.11.2019, 13:21
5 czy 6 tyś zł to dla ciebie miska ryżu to ile według ciebie na nasze warunki to przyzwoita wypłata?
R.G
R.G 26.11.2019, 21:31
Owiele za duzo !!!
Dolar
Dolar 26.11.2019, 16:37
Jakoś w pierwszej i drugiej kadencji wojt mial maksymalne wynagrodzenie i jak mnie pamięć nie myli walczyla o to jego zastępczyni po to aby i ona miala dobrą wypłatę? Cóż takiego się zmieniło?? Pani A.U. mając większość w radzie dąży do poniżenia wójta przyznając mu najniższe wynagrodzenie. Co istotne w powiecie lubańskim mamy 2 nowych włodarzy - wójta siekierczyna i burmistrza leśnej. Pomimo, że piastują oni tę funkcję po raz pierwszy tamtejsze rady przyznały im maksymalne wynagrodzenie. Wojt Gminy Lubań pełni tę funkcję już 3 kadencję, sami dobrze wiemy ile dobrego zrobił, ile inwestycji i jak bardzo zmieniła się na lepsze nasza gmina. Nie rozumiem dlaczego radni chcą "ukarać" wojta? Dlatego, że jego kontrkandydatka nie wygrała wyborów?? Takie zachowanie jest skandaliczne i niedopuszczalne !!! Wstyd !!!
wróżka
wróżka 27.11.2019, 13:18
A jak wójt ją potraktował? Kara za wystartowanie w wyborach? Karma wraca. On nie pracuje dla wynagrodzenia tylko to jego misja. Tylko efektów nie widać
Teo
Teo 27.11.2019, 09:14
Dokładnie ! Jak PO ! Totalna Opozycja ! Przegrali i nie mogą się z tym pogodzić !
ona
ona 27.11.2019, 13:58
Kto przegrał? W radzie wójt ma mniejszość, czyli to oni są przegrani. Masz rację 7 ślepo za wójtem. Autobus be... Dotować dziury w ziemi a nie dostawę wody, zabezpieczenie p.poż. przedszkola w Pisarzowicach be... Szambo w SP Pisarzowice -kto by się tym przejmował, itd. Co sesję widać, że mają problem z przegraną.
Ktoś
Ktoś 26.11.2019, 22:53
Widać że po złożeniu wniosku Pan radny Andrzej U. składa 3 wniosek podnosząc tylko o 100 zł wynagrodzenie, tfu funkcyjny z 500 na 600 a zarazem zmieniajac dodatek zamiast 40 zostawia 20%. Nic innego jak nienawiść i zazdrość. Bo po komisjach i tak by mając 40% dodatku więcej otrzymał niż te 100 zł.
?
? 27.11.2019, 12:02
Geniusz matematyki normalnie, dlaczego eluban blokuje niewygodne komentarze dla kretacza.
?
? 27.11.2019, 00:14
Zaduzo za szkodliwe działania i kłamstwa
66
66 26.11.2019, 21:30
Pani A.U większość w radzie gdzie jest jeg większość. Zabrakło argumentów za podwyżką, strach przed prawdą nie osmieszaj się
Dyslektyk
Dyslektyk 26.11.2019, 19:33
Może masz rację ale powiedz sam jak byś potraktował swojego pracownika któremu wydałeś polecenie np kup mi autobus masz tu pieniądze i zrób to! I musisz czekać 11 miesięcy aż to zrobi. Na nagrodę w każdej pracy trzeba zasłużyć wójt nie jest wyjątkiem.
mieszkaniec gminy
mieszkaniec gminy 27.11.2019, 10:30
Dali pieniądze na zakup autobusu - 120 tys. to naprawdę wielki wyczyn. Co można kupić za te pieniądze - tylko taki jaki kupili. Przyszłość pokaże czy zakup za te 120 tys. był opłacalny. Nie chcieli radni dołożyć do zakupu, tylko uparli się żeby kupić za tą kwotę. Wójt chciał żeby dołożyli- chciał kupić autobus nowszy i lepszy, znacie to powiedzenie - nie stać nas na tanie rzeczy - dlaczego? - bo koszt eksplaatacji, remontu, przeglądów będzie drogi. Tak więc poczekajcie z tym swoim tryumfem i radością - jeszcze odbije się wam ten autobus czkawką.
PL
PL 27.11.2019, 15:12
Kiedy chciał kupić jak oświadczył że nie kupi przestań kłamać. Fakt był lepszy nowszy i tańszy tylko niechęć do kupna i durne oświadczenia wzely górę
autobus
autobus 27.11.2019, 14:03
Nigdy wójt nie wnioskował o zwiększenie kasy na autobus. Był przeciwny zakupowi. Wnioskował o 40.000 zł na remont gruchota. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.
66
66 28.11.2019, 20:38
Wnioskowal o wycofanie środków na zakup autobusu, teraz głupie tłumaczenia i krętactwa
Ja
Ja 26.11.2019, 18:59
Ja to bym mu kazała za darmo pracować. A jego wyłatę przekazała na podratowanie zdrowia dla byłch pracowników , począwszy od pracowników hurtowni, kierowców a skończywszy na urzednikach ktorzy mieli nieszczescie z nim pracować
córka
córka 26.11.2019, 18:47
Wynagrodzenie nie zależy od kadencji. Brak absolutorium, nie przyjęta informacja z wykonania budżetu za pierwsze półrocze, wniosek do rzecznika dyscypliny finansów publicznych, zawiadomienoe do prokuraturu, ciągłe utrudnianie pracy radzie więc za co ma mieć maksymalne wynagrodzenie. Nie widziałam, aby jego radni walczyli o wynagrodzenie bo argumentów brakuje.
bleble
bleble 26.11.2019, 15:40
Nie śledzisz sesji rady to nie pisz głupot. Po wyborach pensja wójta została zmniejszona do prawie najniższej z możliwych około 3400 netto. Za takie stanowisko to śmiech
O.
O. 27.11.2019, 20:57
Powinna być najniższa
Guuess
Guuess 27.11.2019, 07:13
śmiech to kwalifikacje na takim stanowisku i wiedza takie stanowiska winny być obsadzane przez ludzi z doświadczeniem samorządowym oraz z wykształceniem wyższym gdyby tak było nie mieli byśmy tego bałaganu i tu odnoszę się do większości samorządów .A pensja jest wyrównana do pensji urzędnika który często gęsto zarabia najniższą krajowa .
Piotr
Piotr 28.11.2019, 16:06
Wlasnie pracownik z duzym stazem zwalnia sie i co bedzie dalej kto nastepny
urzędnik
urzędnik 28.11.2019, 20:47
I to nie jeden. Z wójtem nie chcą pracować, a podobno tak cudownie było po wyborach. Zostali emeryci, wartościowi ludzie odeszli. Ci co zostali już rozglądają się za pracą. Urząd rozłożył- "sukces" wójta.
Pl
Pl 28.11.2019, 20:30
Zwalnia się napewno był dobrze traktowany finansowo.Zwolnienia niemal grupowe.Haos i rozp.....j.Pokazał umiejętności zarządzania
?
? 26.11.2019, 21:15
Za co płacić za kłamstwa na sesji i spotkaniach. Zarabia ponad 5 tys. To owiele za duzo
Dyslektyk
Dyslektyk 26.11.2019, 19:25
3400 netto to faktycznie było by mało ale czy tam przypadkiem nie ma jeszcze jakiś dodatków? $$$ :) Najlepiej poczekać do nowego roku i zobaczymy na oświadczeniu rocznym ile jest, podzielimy przez 12 miesięcy i sam jestem ciekawy czy faktycznie wyjdzie 3400, wydaje się że łatwo manipulować cyferkam ale matematyka nie kłamie, bleble może też nie on tylko się mija z prawdą xd
Ktoś
Ktoś 26.11.2019, 22:55
Poczekajmy na oświadczenie Pani Anetki.
redmi
redmi 27.11.2019, 14:13
ktosiek :) słabo się znamy na przepisach hahah
coś