Stypendia dla najzdolniejszych uczniów rozdane

  • 25.11.2019, 15:32 (aktualizacja 25.11.2019, 16:55)
  • Żródło: Starostwo Powiatowe w Lubaniu
Stypendia dla najzdolniejszych uczniów rozdane Starostwo Powiatowe w Lubaniu

Podziel się:

Oceń:

Pierwszy raz w historii szkół i powiatu aż tylu uczniów może cieszyć się z sukcesu oraz realizować swoje plany zawodowe w ramach otrzymanych środków. Wyróżnieni uczniowie otrzymali gratulacje, wiele życzeń dotyczących realizacji zamierzeń oraz pomyślnego rozwoju  w wybranych przez siebie zawodach.

Starosta pogratulował uczniom trzech szkół ponadpodstawowych, których organem prowadzącym jest Powiat Lubański. Stypendia otrzymało 39 najzdolniejszych zawodowo uczniów z techników.

Życzę, abyście przekuwali wasze pasje i zamiłowania w przyszłą karierę zawodową i żeby nie przedłużać powiem tylko jeszcze dwa słowa – gratuluję Wam - powiedział podczas spotkania z uczniami Walery Czarnecki, starosta lubański.

Stypendium w wysokości 11.000 zł, płatne w 11 ratach miesięcznych po 1.000 zł współfinansowane jest ze środków projektu „Zawodowo i praktycznie” realizowanego w ramach działania 10.4.1. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Trzydziestu dziewięciu uczniów to tylko połowa planowanych stypendystów. W następnym roku szkolnym kolejna grupa 39 najzdolniejszych uczniów uzdolnionych zawodowo otrzyma stypendia zawodowe w takiej samej wysokości. Jest o co walczyć! Warto się postarać o wysoką średnią ocen ze wszystkich przedmiotów, a szczególnie z przedmiotów zawodowych, wysoką frekwencję oraz sukcesy w konkursach zawodoznawczych, a będzie można się znaleźć w gronie stypendystów.

Oprócz wsparcia stypendialnego w ramach projektu uczniowie technikum mogą też uczestniczyć w płatnych stażach u pracodawców, kursach językowych branżowych, w szkoleniach z robotyki,z drukarki 3D i wielu innych oraz w szkoleniach zewnętrznych tj. kursie prawa jazdy kat. B, kursie operatora wózka widłowego czy kursie baristy i kursie fotograficznym. Wszystkich zainteresowanych uczniów technikum zapraszamy do współpracy.

Stypendia otrzymali uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki, zgodnie z Regulaminem rekrutacji dostępnym w każdej szkole oraz Programem stypendialnym, kształcący się w jednym z 10 zawodów: technik logistyk, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik informatyk, technik organizacji reklamy/ technik reklamy, technik hotelarstwa, technik ekonomista, technik rachunkowości, technik elektryk, technik pojazdów samochodowych, technik mechanik.

Z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu stypendia otrzymało 22 uczniów, z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Adama Mickiewicza 11 uczniów, natomiast z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. Stefana Drzewieckiego 6 uczniów.

W uroczystości wzięli udział: Walery Czarnecki - Starosta Lubański, Konrad Rowiński - Wicestarosta Lubański, Lidia Błażków - Dyrektor ZSZiO im Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu, Mirosława Konefał - Wicedyrektor ZSP im. Adama Mickiewicza oraz Wiktor Zdunek Dyrektor - ZSE-M im. Stefana Drzewieckiego, a także Anna Adamska - Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Lubaniu, które jest realizatorem projektu „Zawodowo i profesjonalnie”.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Lubaniu

Zdjęcia (28)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Monika
Monika 26.11.2019, 23:35
Gratulacje dla zdolnych dzieci. Świetnie że istnieją takie programy i można wesprzeć zdolnych uczniów. To jest przecież także dodatkowa motywacja dla innych aby sięgać po takie wsparcie
Ola
Ola 26.11.2019, 08:51
Tylu zdolnych,wspaniali pedagodzy ,a jak przychodzi do matury ...najgorzej w województwie.Az strach się pomyśleć dlaczego

Pozostałe