Spotkanie ze Zbigniewem Zamachowskim w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu

  • 20.11.2019, 15:06
  • Źródło: MDK Lubań
Spotkanie ze Zbigniewem Zamachowskim w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu

Podziel się:

Oceń:

W najbliższą sobotę, 23 listopada 2019, w ramach cyklu "Mistrzowie Polskiego Kina" gościem Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu będzie Zbigniew Zamachowski - aktor teatralny i filmowy, piosenkarz. Spotkanie odbędzie się w Sali Widowiskowej o godz.16.00. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Zbigniew Zamachowski należy do czołówki polskich aktorów filmowych i teatralnych. Grał między innymi w filmach Kazimierza Kutza ("Pułkownik Kwiatkowski", "Zawrócony", "Sława i chwała"), Krzysztofa Kieślowskiego ("Dekalog 10", "Trzy kolory: Biały") oraz Andrzeja Wajdy, Jacka Borowskiego, Macieja Wojtyszki, Filipa Bajona i Wojciecha Marczewskiego. Jest laureatem licznych nagród krajowych (m.in. Wiktory '93, '96 i '97, Złota Kaczka '93 oraz dyplom mistrzowski - Nagroda im. prof. Aleksandra Bardiniego na XVIII Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu) i międzynarodowych. Dwukrotnie otrzymał nagrodę za pierwszoplanową rolę męską na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Aktor znajduje też czas na działalność pedagogiczną - jest wykładowcą piosenki aktorskiej w łódzkiej szkole filmowej. Od kwietnia 2008 roku jest Członkiem Rady Fundacji Centrum Twórczości Narodowej.

Poza pracą na planie filmowym i scenie teatralnej, Zbigniew Zamachowski dał się poznać jako kompozytor muzyki do etiud filmowych oraz autor muzyki i tekstów piosenek, które sam wykonuje. Aktor zajmuje się również dubbingiem - jego głosem w polskich wersjach językowych mówiły m.in. tak znane postaci dziecięcych hitów filmowych jak Shrek, Stuart Malutki czy Garfield.

Źródło: MDK Lubań

Zdjęcia (1)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Natalia
Natalia 25.12.2019, 08:51
Kto takiego dzyndzla zaprasza i po kiego wała? Koleś narąbał dzieci i je porzucił. Nędzny ojciec, co do aktorstwa to raczej gwiazda PRLu bez miejsca dzisiaj.
Zbigniew Śliwa
Zbigniew Śliwa 21.11.2019, 15:31
Wielka postać w polskiej kinematografii.

Pozostałe