Ćwiczenia Egida 19 na terenie województwa dolnośląskiego

  • 18.11.2019, 13:54 (aktualizacja 18.11.2019, 14:43)
  • Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu
Ćwiczenia Egida 19 na terenie województwa dolnośląskiego Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

Podziel się:

Oceń:

W jednostkach policji na terenie Dolnego Śląska, m.in. także w Lubaniu, przeprowadzone zostały ćwiczenia pn. „Egida 19”. Brali w nich udział policjanci oraz osoby mające stanowić uzupełnienie kadrowe jednostek Policji na czas zagrożenia państwa, czyli rezerwy osobowe z zasobów właściwych terytorialnie wojskowych komend uzupełnień.

Ćwiczenia, których założeniem było praktyczne sprawdzenie mechanizmów i procedur powoływania rezerw osobowych do jednostek organizacyjnych Policji, przeprowadzono w komendach powiatowych w Lubaniu, Jaworze, Kamiennej Górze, Polkowicach, Strzelinie oraz Środzie Śląskiej.

W ćwiczeniach uczestniczyli rezerwiści, którzy mają nadane przez właściwego terytorialnie wojskowego komendanta uzupełnień przydziały organizacyjno-mobilizacyjne do konkretnych jednostek Policji. Jest to mechanizm przygotowujący rezerwę kadrową dla Policji na czas potencjalnego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i wojny.

Główne cele ćwiczeń, prowadzonych w czasie rzeczywistym, to sprawdzenie i doskonalenie systemu powoływania i przyjęcia rezerw osobowych do jednostek Policji, doskonalenie funkcjonowania tzw. elementów bazy rozwinięcia, czyli punktów kontrolno-informacyjnych, przeszkolenie kadry jednostek, która będzie przyjmować osoby, zapoznanie rezerwistów z miejscem, gdzie będą docelowo wykonywać zadania, a także ze specyfiką służby i podstawowymi zadaniami Policji, a w końcu wzmacnianie współpracy z terenowymi organami administracji wojskowej.

Obserwatorami ćwiczenia poza przedstawicielami Komendy Głównej Policji byli przedstawiciele Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, Departamentu Strategii i Planowania Obronnego MON, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz przedstawiciele terenowej administracji publicznej i wojskowej.

Źródłem finansowania ćwiczenia są środki Ministra Obrony Narodowej przydzielone Komendantowi Głównemu Policji w ramach Programu Pozamilitarnych Przygotowań Obronnych działu administracji rządowej sprawy wewnętrzne w latach 2017 - 2026.

Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ja
Ja 21.11.2019, 14:48
To było nudne jak flaki z olejem .???
Plutonowy
Plutonowy 18.11.2019, 22:46
Pieniędzy nie mają na podstawowe potrzeby bo im "dobra zmiana" taki los zgotowała a trwonią jeszcze te resztki które zostały na nikomu niepotrzebne ćwiczenia - tylko po to aby odfajkować.
Liszyn
Liszyn 18.11.2019, 17:28
A tam na końcu siedzi mój dzielnicowy z Włosienia p. Kapusta
zulu
zulu 18.11.2019, 23:28
Za co siedzi?

Pozostałe