Policjanci zaprosili młodzież do pracy w służbach mundurowych

  • 16.11.2019, 12:05
  • Żródło: KPP Lubań
Policjanci zaprosili młodzież do pracy w służbach mundurowych KPP Lubań

Podziel się:

Oceń:

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stefana Drzewieckiego w Lubaniu odbyło się spotkanie z uczniami klas maturalnych podczas, którego policjanci zachęcali młodych ludzi do wstąpienia do służby w policji.

Za pół roku matura, pytania czy iść na studia czy podjąć pracę już teraz zaczęły się pojawiać wśród młodych absolwentów szkół średnich.  Dlatego też przedstawiciele lubańskiej komendy rozpoczęli spotkanie z uczniami klas maturalnych, którzy wiążą swoją przyszłość z zawodem policjanta.  Spotkania te mają na celu zaszczepienie w świadomości młodzieży faktu, że wśród dróg kariery życiowej, warto brać pod uwagę pracę w policji.

Oprócz przedstawienia wymogów jakie musi spełnić kandydat na funkcjonariusza  policji Pani Grażyna Przybyła z Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu omówiła szczegółowe etapy rekrutacji do policji. Młodzież zapoznała się ze strukturą jednostki oraz dowiedziała się na czym polega praca poszczególnych pionów lubańskiej komendy. Nie zabrakło pytań dotyczących: czy matura jest niezbędna w celu przystąpienia do policji, jak wygląda ścieżka kariery zawodowej, kwestia uposażenia a także na czym polega i jak przejść  test sprawnościowy. Na te i wiele nurtujących pytań szczegółowo odpowiadali przedstawiciele lubańskiej komendy. 

Zostając policjantem, tworzysz ponad 100- tysięczną formację, pomagającą obywatelom i dbającą o bezpieczeństwo wewnętrzne kraju. To zawód dla ludzi z pasją, wymagający ale także dający satysfakcję z realizowanych zadań. Oferta skierowana jest nie tylko do młodzieży.  Nabór do służby w policji odbywa się w sposób ciągły, a szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu.

Źródło: KPP Lubań

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Daniel
Daniel 20.11.2019, 16:26
Dzieci idą do szkoły branżowej ( policjant,wojskowej) najgorsza głupota!!!!!!! Mój syn skończył ponieważ marzył o pracy w służbach mundurowych i co? Nic do policji się nie dostał odpadł na jednym z etapów, straż graniczna tak samo i co dalej bez wyuczonego zawodu??? Nie idźcie na te kierunki można być mechanikiem i dostać się do policji szybciej niż po szkole. Proszę podać statystyki ile osób po szkole dostało się do służby!!!!
Jan
Jan 22.11.2019, 09:33
Ciesz się ze się nie dostał to tylko świadczy o nim dobrze tam się kwalifikują tylko to słowa mojego wuja ze stołecznej na bardzo wysokim stanowisku policjant musi byś podatny na sugestie przełożonych inaczej mówiąc wytresowany jak pies do wykonywania zadań a nie myślenia najlepiej silny,wysportowany ,nie za mądry. A z tymi wysportowanymi to mamy problemy bo to że są aktywni w swoim życiu. przekłada to się na pracę a to już nie idzie z naszą ideologią.
Obserwator
Obserwator 19.11.2019, 15:15
Nie pitolcie po 15 latach pracy na emeryture mundurowa ! 😲Dzisiaj w kazdej pracy mozna dostac w trabke ! Panie sprzatajace w ZGIUK -u tez ,bo nacpanych dewiantow nie brakuje w naszym miescie . Niech pan Turkiewicz posciaga z tych pan pomaranczowe kamizelki i odzieje niewiasty w mundury i po 15 l. na emeryturke , Mysle ze beda za a nie przeciw !😅😅😅Dekarze tez byli by szczesliwi , bo taki dekarz codziennie nie wie czy po pracy do domu wroci .
ernest_mamrot
ernest_mamrot 18.11.2019, 19:22
Szanowna Młodzieży!
Nie dajcie się wciągnąć na tych zasadach jakie obecnie obowiązują. Przede wszystkim rząd powinien przywrócić uprawnienia emerytalne po 15 latach służby (podkreślam służby nie pracy). Poza tym zrealizować deklarowane podwyżki tak aby najniższa pensja w Policji oscylowała na poziomie 6000 zl. Policja jest niewydolna, albowiem braki kadrowe pogłębia fakt, że nie płacą za nadgodziny - w zamian udzielają wolne od służby. Wolne od służby powoduje braki do służby - i kółko się zamyka. Kpiną jest stawka żywieniowa w okresie jesienno-zimowym - 2 złote i 71 groszy dziennie - nie przystaje nijak do rzeczywistości.
Rosną z dnia na dzień wymagania, natomiast brakuje sprzętu, aparatury, części zamiennych do radiowozów, środków techniki operacyjnej a nawet drukarek ...
Bobek
Bobek 19.11.2019, 09:13
Z takimi przywilejami to pozapijali by sie na smierc przed emerytura.
 Zygmunt
Zygmunt 19.11.2019, 08:31
Ernest i dla tego nie jesteś biznesmenem i nigdy nie zostaniasz bo pojęcia zielonego nie masz ! Właśnie dla tego w tym kraju będzie źle narobili młodych emerytów po 15 latach z tych leniwych niedorajdow i co obywatel ma płacić kraweznikowi emeryturę bo co praca stresująca ojoj ,albo za spanie w lesie między lubaniem,a Godzieszeszowem albo ta strasz graniczną porażka
Jacuś
Jacuś 19.11.2019, 12:43
Zygmuś! No to wstępuj. Pośpisz między Lubaniem a Godzieszowem i pokażesz tym niedorajdom jak się powinno pełnić służbę.
Zygmunt
Zygmunt 20.11.2019, 19:31
Przykro mi ale mam firmę w Niemczech ,a tu to tylko na polowania przyjeżdżam i widzimy często przez noktowizory,termowizory kto z kim i gdzie śpi,ciekawie jest jak kobieta ,mężczyzna oj ciekawie jest wtedy .😆😊
Adam mysliwy
Adam mysliwy 21.11.2019, 18:23
Zygmunt ty Stary podgladaczu ty na polowania jeździsz ? Czy siedzisz na ambonie i policyjne romanse na noktowizji przeglądasz myślałem że to tylko ja miałem to szczęście a poznać można po masce pogniecionej w Kia,widziałem jak pani stała na masce a potem upadła pupa z impetem oj dzieje się w tych lasach oj dzieje
Ja
Ja 19.11.2019, 09:07
Emeryci mundurowi zakładają działalność gospodarczą na zupełnie innych warunkach jak szary obywatel i wykańczają konkurencję.
szok
szok 17.11.2019, 20:07
W całym powiecie zabrakło rodziny i do policji przyjmują obcych?Jestem zaskoczony.
Uve
Uve 18.11.2019, 09:10
Hahahahaha chyba zabraklo :-D
Bagno
Bagno 17.11.2019, 19:21
Zostań policjantem ale ludzie nie będą cię szanować a przełożeni kopać pod tobą dołki !!!
Alojzy
Alojzy 17.11.2019, 13:53
Powinno być to karane namowa młodzieży w takie bagno,a to że brakuje ludzi do pracy to mnie dziwi zawsze było faworyzowanie swych krewnych przy rozdawaniu stanowisk Lubań wyjątkowy wujek,brat ,siostrzeniec wiadomo o kim Nowak patologia do revolution trzeba wspomniec jak bardzo by rozpili mlodych ludzi w szeregach w ten dekadzie nylon ok dziesieciu policjantów pijakow którzy spowodowali wypadki ale patologia 🙈
Pat
Pat 17.11.2019, 17:24
Alojz!
... sam żeś pospolita patologia.
Obserwator
Obserwator 18.11.2019, 12:25
No to szukajcie igły w stogu siana ,bo młodziez wcina pico jak landryny a takiego co nie lubi landryn co raz trudniej znalezc . Mlodziez trzeba leczyc ,a tu prosze , psychiatryki zamykaja, osrodki odwykowe , lekarze uciekaja za granice , opieka medyczna w opłakanym stanie itd.... A bedzie jeszcze gorzej ,bedziemy barykadowac sie we własnych mieszkaniach ,bo na ulice juz w biały dzien strach wychodzic .
XD
XD 18.11.2019, 14:56
Ja nie wcinam landryn,ale ide do straży pożarnej także policja nie bedzie miała ze mnie pożytku
Obserwator
Obserwator 20.11.2019, 16:36
I nigdy nie wcinaj ! Trzymam kciuki za Ciebie ,bo w tym dzikim kraju ciezko zyje sie bez wspomagaczy ale jest mozliwe .
Komisarz
Komisarz 16.11.2019, 19:33
Powinni klasy maturalne wcielać do ORMO - przepraszam do ORP (Ochotniczej Rezerwy Policji) i w ramach współdziałania oswajać nowych adeptów ze służbą.
Wszystkie światowe reżymy militaryzowały młodzież - dlaczego akurat PiS-reżym nie miałby z tych wypróbowanych metod i form nie skorzystać, skoro Policja cierpi na totalny brak kadr. A od stycznia jeszcze się pogłębi.
 Alojzy
Alojzy 17.11.2019, 13:55
To tylko świadczy ze ludzie mądrzejsi stają się wstyd być policjantem to profil człowieka. Patalach. A zarobki blaaaa haha
DK
DK 16.11.2019, 12:54
Nie psujcie młodzieży życia.

Pozostałe