Trwają prace nad Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego

  • 16.11.2019, 10:53
  • Red.
Trwają prace nad Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego Lubań Razem

Podziel się:

Oceń:

Na początku listopada ruszyły prace adaptacyjne pod Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lubaniu. Placówka będzie zlokalizowana przy ul. Dolnej 8 w budynku po zlikwidowanej szkole podstawowej.

W Lubaniu będzie można przeprowadzić egzaminy państwowe w zakresie prawa jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B1 i B. Do tej pory przyszli kierowcy musieli je zdawać w Jeleniej Górze, Legnicy lub Bolesławcu. 

Obecnie wiele osób, które ubiegają się o prawo jazdy, zmuszonych jest do pokonywania znacznych odległości do siedzib istniejących obecnie ośrodków egzaminowania. Budzi to społeczny sprzeciw i rodzi nieuzasadnione koszty dla obywatela - tak o swojej decyzji informował we wrześniu Sejmik Województwa Dolnośląskiego. 

- Uważam, że to dobry pomysł. Pamiętam jak sam, jeździłem kilka razy, na egzamin do Jeleniej Góry. Człowiek musiał wstać wcześnie by dojechać na czas, stresował się całą drogę i musiał zachować trzeźwość umysłu by nie popełnić błędów. Cieszę się, że młodzi ludzie będą mogli zdawać egzamin na prawo jazdy na miejscu - opowiada nam o swoim doświadczeniu Pan Michał Cieślak, mieszkaniec Lubania. 

Zgodnie z przyjętym harmonogramem prace nad ośrodkiem powinny zakończyć się z końcem listopada 2019 r. Koszty adaptacji placu w połowie pokryje samorząd miasta, a w połowie legnicki Oddział WORD. To oznacza, że pierwsi kierowcy będą mogli zdawać egzamin na prawo jazdy jeszcze w tym roku.

Red.

Zdjęcia (4)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Stsw
Stsw 17.11.2019, 19:55
Inicjatywa godna pochwały!

Pozostałe