Nowe centrum dystrybucji w Gminie Gromadka

  • 08.11.2019, 10:54
  • Źródło: UMWD
Nowe centrum dystrybucji w Gminie Gromadka UMWD

Podziel się:

Oceń:

Swoje pierwsze w Polsce centrum dystrybucyjne otworzyła w miejscowości Osła, w gminie Gromadka sieć dyskontów niespożywczych Action. To 8. tego typu obiekt firmy w Europie. Docelowo ma zatrudniać 400 osób z regionu.

Action Distribution Center powstał na terenach przyległych do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To lokalizacja oferująca dobrą infrastrukturę i umożliwiająca sprawną obsługę dostaw zarówno do sklepów w Polsce, jak i w Niemczech. W centrum dystrybucyjnym znajduje się hala magazynowa, część socjalno-biurowa oraz budynki pomocnicze. Inwestycja będzie w stanie przechowywać ok. 51 tys. palet i pomoże zaopatrywać sklepy z południowo-zachodniej Polski i wschodnich Niemiec.

- Centrum docelowo utworzy ponad 400 nowych miejsc pracy dla mieszkańców naszego regionu. Duży potencjał biznesowy Dolnego Śląska przyciąga do nas kolejnych przedsiębiorców. Jest to korzystne dla wszystkich stron tej współpracy: dla firm, samorządu i mieszkańców - mówi marszałek Cezary Przybylski.

-  Gromadka zapewnia bardzo dobre warunki do inwestycji. Cieszymy się, że firma Action wybrała naszą gminę na lokalizację swojego pierwszego centrum dystrybucyjnego w Polsce - mówi Dariusz Pawliszczy, wójt gminy Gromadka.

Otwarcie centrum dystrybucyjnego w miejscowości Osła to krok milowy w rozwoju Action w Polsce. W ciągu ostatnich dwóch lat otworzyliśmy prawie 50 sklepów i zamierzamy mieć ich znacznie więcej. Centrum dystrybucyjne to inwestycja w naszą obecność na polskim rynku. Dzięki naszym partnerom biznesowym oraz władzom gminy Gromadka mamy stabilną podstawę do dalszych działań – wyjaśnia Sławomir Nitek, dyrektor generalny Action Polska. – Osła to strategiczna lokalizacja dla naszego rozwoju, zapewniająca odpowiednią infrastrukturę oraz dogodne połączenie z pobliskimi autostradami – dodaje Sławomir Nitek.

Międzynarodowa sieć dyskontów niespożywczych Action jest obecna na polskim rynku od października 2017 roku. W ciągu dwóch lat otworzyła tu 43 sklepy oraz biuro w Katowicach. Łącznie zatrudnia obecnie ponad 650 pracowników. Swoim klientom Action oferuje przeszło 6000 artykułów.

Źródło: UMWD

Zdjęcia (4)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe