Polsko-łotewski teatr cieni już w internecie

  • 28.10.2019, 09:15 (aktualizacja 28.10.2019, 09:29)
  • Klub Liderów Młodzieżowych
Polsko-łotewski teatr cieni już w internecie

Podziel się:

Oceń:

Uczestnicy lubańskiego Klubu Liderów Młodzieżowych i uczniowie Gimnazjum Polskiego w Daugavpils zapraszają na internetową premierę spektaklu teatru cieni „INNY – TAKI JAK TY”.

We wrześniu, podczas tygodniowego spotkania, młodzież z Lubania i Daugavpils opracowała i wystawiła wspólnie przedstawienie o antydyskryminacji. Uczestnicy sięgnęli po kreatywną technikę teatru cieni. 13 września na widowni Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu zasiadło prawie 500 osób.

Młodzi twórcy zaprosili swoich równieśników – uczniów lokalnych szkół średnich i podstawowych, aby opowiedzieć im o różnorodności i szacunku. Młodzież przedstawiła historię Tougi, Marysi i Tomka. Bohaterów spektaklu dotknęła dyskryminacja i odrzucenie. Uchodźca Touga wraz z rodziną opuścił swoją ojczyznę ze względu na wojnę. Marysia była dyskryminowana przez koleżanki z powodu trudnej sytuacji finansowej. Cierpiący na autyzm Tomek został zaś odrzucony przez rówieśników ze względu na swoje zaburzenie. „O tyle świat będzie lepszy, o ile nauczymy się, że los ludzi jest wspólny, że jednocześnie jesteśmy różni i tacy sami”. Te słowa filozofa Leszka Kołakowskiego uczestnicy projektu skierowali do widzów, z przekonaniem, że tylko od nas samych zależy, jaki jest i będzie otaczający nas świat.

Już teraz polsko-łotewski spektakl „INNY – TAKI JAK TY” można obejrzeć bezpłatnie w internecie na kanale youtube lubańskiego Stowarzyszenia P-ZFST „Pogranicze”. Warto poznać głos młodego pokolenia.

AKT I - "MARYSIA"

loadingŁaduję odtwarzacz...

AKT II - "RÓŻA"

loadingŁaduję odtwarzacz...

AKT III - "NOWY PRZYJACIEL"

loadingŁaduję odtwarzacz...

EPILOG

loadingŁaduję odtwarzacz...

Projekt „CITS - TĀDS KĀ TU - INNY - TAKI JAK TY” został zrealizowany przez Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze" w Lubaniu, wraz z J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija, przy dofinansowaniu przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+

Klub Liderów Młodzieżowych

Zdjęcia (4)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe