Zatrzymany za kradzieże i włamania

  • 21.10.2019, 21:51 (aktualizacja 23.10.2019, 08:52)
  • asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
Zatrzymany za kradzieże i włamania KPP Lubań

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z Lubania w wyniku prowadzonych działań zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne włamania do garaży i pomieszczeń gospodarczych na terenie miasta Lubań. Łupem sprawcy padły elektronarzędzia, sprzęt wędkarski, kamera samochodowa oraz nośnik pamięci. Mężczyzna odpowie także za posiadanie narkotyków.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego lubańskiej komendy w efekcie prowadzonych działań operacyjnych wytypowali i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o  kradzież i włamania do garaży orz komórek znajdujących się przy Placu Śląskim w Lubaniu. Okazał się nim  21-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego. Przedstawiono mu łącznie 8 zarzutów, m.in. posiadania środków odurzających, kradzieży z włamaniem oraz ich usiłowanie.

Mężczyzna w zainteresowaniu policjantów był od 9 października. Kryminalni w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych 21-latka ujawnili i zabezpieczyli przedmioty mogące pochodzić z przestępstwa oraz łącznie ponad 100 porcji marihuany. Plan działania podejrzanego za każdym razem był taki sam. Pod osłoną nocy wchodził na teren posesji, a następnie wyrywał drzwi z zawiasów, wyłamywał kłódki w drzwiach celem dostania się do wnętrza pomieszczeń, skąd kradł elektronarzędzia oraz przedmioty stanowiące większą wartość. Część skradzionego mienia policjanci odzyskali i przekazali właścicielowi.
 
Zatrzymanemu 21-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wojtek
Wojtek 26.10.2019, 10:41
A można mu zorganizować widzenie z właścicielami okradzionych mieszkań i domów?
Masa
Masa 23.10.2019, 20:59
Mężczyzna w zainteresowaniu policjantów był od 9 października.
================
No w jakim to był zainteresowaniu kiedy właśnie w nocy z 9/10 października obrabiał komórki i garaże ? Chyba że zgłosił śledczym-kryminalnym i dali mu przepustkę na ten okres.
SAM
SAM 23.10.2019, 18:34
A co z Damianem P. co kradł na Esperantystów i w innych miejscach Lubania?
Krybln
Krybln 24.10.2019, 05:17
Dalej kradnie, nic na niego nie mają:D
ESPERAntysta
ESPERAntysta 24.10.2019, 13:26
chyba narazie nie kradnie, bo ganiali go ostatnio po osiedlu:) moze posiedzi jakis czas
Kryn
Kryn 24.10.2019, 16:51
Pewnie z 48h, tragedia. Chwilę go nie ma a potem to samo
Jak
Jak 24.10.2019, 20:16
Powinni go posadzić ,tyle się nakradł i zniszczeń zrobił.
Ćpun i degenerat,masakraaaaaaaaaa
Pit
Pit 23.10.2019, 09:58
Jedziecie po złodzieju ,a co z wami kupującymi te fanty pochodzące z kradzieży ,on nie kradł tego dla siebie ,kiedy Policja weźmie się za paserów w lombardach ,skupach złomu na rynku i za prywatne osoby które kupują okazję ,doskonale wiedząc że to pochodzi z kradzieży,.
Sewer
Sewer 23.10.2019, 14:36
Policja nie ma zdolności Ducha Świętego ani innego świętego nie ducha. Wskaż miejsce - z pewnoscią zabezpieczy mienie pochodzące z kradzieży.
oni to wiedzą
oni to wiedzą 22.10.2019, 22:16
A złodziej Adam z Jałowca znów na wolności ???
KLUSECZKA
KLUSECZKA 25.10.2019, 19:17
Ale ci zal *** zrzera z tym adamem.... Boli cie zly dotyk który cie spotkal w dziecinstwie.....
Kryspin
Kryspin 23.10.2019, 21:01
Podajcie im gdzie mają garaże prokuratorzy, sędziowie, adwokaci i policjanci. Zobaczycie jakie będą skutki kiedy zaliczą wpadkę.
Wkurzony
Wkurzony 22.10.2019, 17:40
U mnie to samo wlazl do domu sku..syn. Mam nadzieje ze posiedzi w *** dlugo..... Ćpuny zasrane i nieroby. Czlowiek pracuje zeby cos mieć a te nieroby aby zniszczyć ukraść!!!!!!!!
Kordula
Kordula 22.10.2019, 15:37
BRAWO POLICJA! Tak trzymać i ten pasożytujący element wytrzebić z tego łez padołu doszczętnie. Szkoda że tamte czasy tak szybko odeszły do historii - pod nadzorem MO odechciałoby się im (bo było dwóch) skubać cudze mienie do końca swego nędznego żywota.
Sąsiad
Sąsiad 22.10.2019, 15:08
Czyżby młody który mieszka i handluje na szkolnej?
Nie cieszcie się ludzie.. Po dwóch dniach go wypuścili i dalej sobie handluje.
Klos
Klos 25.10.2019, 12:38
Potwierdzam, dzisiaj go widziałem na spacerze z psem. Pamiętaj złodziejaszku "nosił wilk razy kilka" - trafi kosa na kamień.
Misza
Misza 22.10.2019, 11:51
Nas tez okradziono 13ego WRZESNIA w piątek... 2 Wiertarki wkrętarka szlifierka wiertarka palcowa plus proszki i plyny do prania ITP... Czlowiek nawet tego nie zglaszał na policje bo bał sie ze wróci i jeszcze zniszczy inne mienie. :( ciekawe czy to właśnie nie ten ELEMENT.
MUSIAŁ BYC MEGA SZCZUPLUTKI Z RACJI MAŁEGO OKIENKA KTORYM WSZEDŁ JAK SZCZUR :(
Teodor
Teodor 23.10.2019, 14:37
Chude to, mizerota niedożywiona - ale na złodzieja się nadaje i w tym fachu doskonali.
Merynos
Merynos 22.10.2019, 15:39
No to trzeba teraz iść do Policji i podać - nic nie przepadło - przedawnienia nie ma. Im więcej mu udowodnią tym dłużej posiedzi - tym dłużej będzie spokój.
Wyspowiak
Wyspowiak 22.10.2019, 14:00
To samo na Wyspowej. Zwinny karakan.
Franek
Franek 22.10.2019, 10:52
System kar bez sesu leżą w. Kryminalach powinny być obozy pracy stawka odpowiednia za spanie,za jedzenie i na poczet pokrzywdzonych i na żelazną kasę by nie wyszedł z pustymi kieszeniami i od razu nie wracał do przestępstwa
Gerrard
Gerrard 22.10.2019, 08:24
Przyprowadźcie go tam na pl. Sląski i Torową - czekają na niego właściciele garaży i komórek co by mu wyrazić uczucia jakich powinien się spodziewać...
Dzidek
Dzidek 22.10.2019, 07:20
Pokażcie jego twarz to będzie kara
Lutek
Lutek 22.10.2019, 04:33
A bo to jeden Amator cudzych fantów? Na Lubaniu pełno tego śmiecia
👏
👏 21.10.2019, 23:04
Brawo. Łapy mu amputować i pokazać twarz
Siwy Traktorzysta
Siwy Traktorzysta 21.10.2019, 22:28
Zaraz się okaże, że przypiszą mu wszystkie kradzieże w Lubaniu i powiedzą, że miasto jest bezpieczne, a kradzieże dalej będą trwały w najlepsze.
Motek
Motek 22.10.2019, 15:40
Siwy łeb - a durny....!
Lolo
Lolo 22.10.2019, 10:29
Ty już lepiej nie jexdzij po pijaku

Pozostałe