Leśna. Nie będzie już półmaratonu "Z Biegiem Kwisy"

  • 20.10.2019, 09:32 (aktualizacja 20.10.2019, 09:50)
  • red.
Leśna. Nie będzie już półmaratonu "Z Biegiem Kwisy" FB Zabiegani z Leśnej VI Kruszywa Polskie Półmaraton "Z biegiem Kwisy"

Podziel się:

Oceń:

Stowarzyszenie Zabiegani z Leśnej zawiesza działalność wyjaśniając, że przyczyną są decyzje burmistrza i małostkowość jego zastępcy. W ten sposób Leśna traci sztandarową imprezę i... dotację na rewitalizację Parku Wolletów wartą 300 000 zł.

Wszystko zaczęło się od opinii wyrażonej miesiąc temu w mediach społecznościowych przez Marcina Mireckiego, obecnego zastępcę burmistrza Leśnej:

TAK WYGLĄDA LEŚNIAŃSKA WALKA Z KOPALNIĄ!!! PIENIĄDZE NIE ŚMIERDZĄ, MOŻE TROCHĘ KURZĄ, NO ALE MONEY IS MONEY!!! ZA ROK MOŻNA ZORGANIZOWAĆ BIEGOWISKO NA TERENIE KOPALNI, POD HASŁEM "ZDROWY PYŁ - NA CERĘ I PŁUCA!!!

Komentarz pojawił się na facebookowym profilu Stowarzyszenia Zabiegani z Leśnej, które 12 października było organizatorem już szóstej edycji  półmaratonu "Z Biegiem Kwisy” pod patronatem nowego sponsora tytularnego Kruszywa Polskie S.A. i samego burmistrza Leśnej. (Sponsorem poprzednich półmaratonów była firma Imakon, która sfinansowała pięć jego edycji).

Aby sprawa była jasna dla osób spoza Leśnej wyjaśnić trzeba, że obecny burmistrz do władzy doszedł opierając się na hasłach likwidacji kopalni bazaltu w Grabiszycach i nowy sponsor tytularny wzbudzał kontrowersje.

Zabiegani poczuli się urażeni wpisem osoby, która dziś jest zastępcą burmistrza Leśnej, choć sam jest beneficjentem kopalnianych pieniędzy będąc członkiem innego leśniańskiego klubu, również sponsorowanego przez Kruszywa Polskie S.A.

Kolejną sprawą, która zaogniła sytuację, było oddelegowanie przez burmistrza Leśnej autora kontrowersyjnego wpisu do wręczania nagród zwycięzcom VI Półmaratonu. Sam burmistrz z przyczyn prywatnych nie mógł tego zrobić. Członkowie stowarzyszenia nie wyrazili na to zgody argumentując, że ktoś może obrazić Marcina Mireckiego w trakcie wręczania medali i na przykład obrócić się do niego tyłem. Dlatego poproszono, aby na koronacji nie było w ogóle przedstawicieli magistratu.

Kropla, która przelała czarę goryczy spadła w poniedziałek, dwa dni po biegu, w którym udział wzięło 230 dorosłych i dzieci. Jedna z członkiń Stowarzyszenia Zabiegani z Leśnej (prywatnie małżonka prezesa stowarzyszenia) pracująca w jednostce podległej leśniańskiemu magistratowi usłyszała, że mimo wcześniejszych zapewnień jej angaż na stanowisku dyrektorskim nie zostanie przedłużony.

W reakcji na ten ciąg wydarzeń Zabiegani z Leśnej podjęli decyzje o zawieszeniu współpracy z leśniańskim magistratem, realizacji sztandarowych wydarzeń i zwrocie przyznanych na te cele funduszy. Zabiegani nie przestają biegać, nie widzą jednak możliwości współpracy z leśniańską władzą. Wczoraj Stowarzyszenie opublikowało w tej sprawie oświadczenie, które możecie przeczytać poniżej.

Drodzy biegacze i wszyscy niebiegający, sympatycy i przeciwnicy „Zabieganych”, mieszkańcy gminy Leśna i nie tylko,
przedstawiamy Wam naszą nową koncepcję działalności.

Członkowie i Zarząd Stowarzyszenia, biorąc pod uwagę brak stabilnych decyzji Pana Burmistrza, brak konsekwencji i odpowiedzialności za dane słowo, chwiejność, a także małostkowość i kierowanie się niskimi pobudkami, jakie są udziałem Pana Zastępcy uznaje, że współpraca z gminą może narazić Stowarzyszenie, a co za tym idzie związanych z nim ludzi, na nieprzewidziane i przykre konsekwencje, czego przykład już mamy.

W związku z zaistniałą sytuacją Stowarzyszenie „Zabiegani z Leśnej” na zebraniu członków podjęło decyzję o:
1. Zawieszeniu działalności na rzecz gminy Leśna do czasu zmiany władzy, tzn.:
• nie organizujemy w Leśnej VII edycji Półmaratonu „Z biegiem Kwisy”,
• nie organizujemy „Biegu Krasnala” dla niemal 100 najmłodszych biegaczy,
• nie organizujemy Pikniku biegowego „Biegaj z nami” z okazji Dnia Dziecka dla niemal 500 dzieci ze szkół i przedszkoli,
• nie organizujemy w Leśnej biegu towarzyszącego WOŚP „Policz się z cukrzycą”.
2. Zwrocie środków przyznanej przez gminę Leśna dotacji na zadanie „Popularyzacja zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Gminy Leśna poprzez upowszechnianie biegania”.
Poniesione koszty Stowarzyszenie poniesie ze środków własnych, a prowadzone dla seniorów zajęcia będą uznane jako wolontariat. Mamy nadzieję, że ze środków skorzystają te organizacje, które nie są w żaden sposób wspierane przez kopalnię.
3. Rezygnacji z przyznanego przez Urząd Marszałkowski finansowania zadania związanego z „Rewitalizacją parku Wollerów” w wysokości 300 000,00 zł.

Jeśli ktoś ma ochotę zgłębić podstawy naszej decyzji i zrozumieć, dlaczego pod rządami piewcy stowarzyszeń i pożytku publicznego, jedna z organizacji zawiesza współpracę z gminą – niechaj doczyta do końca.

VI Półmaraton „Z biegiem Kwisy” przeszedł już do historii. Pod względem organizacyjnym, jak zawsze, była to impreza na wysokim poziomie. My „Zabiegani” dołożyliśmy wszelkich starań, byście Wy – Zawodnicy spędzili wspaniałe chwile na leśniańskich trasach. Dlatego dziękujemy wszystkim za udział i wszystkim za z zaangażowanie w organizację biegu.
Zdajemy sobie sprawę, że kwestia sponsora głównego była kontrowersyjna. Każdy z nas, członków Stowarzyszenia, ma własne zdanie na temat funkcjonowania kopalni w gminie Leśna, w większości – odczuwamy także skutki tego działania. Jednak jeśli jest, jak jest, to dlaczego nie możemy odczuwać choćby niewielkich pozytywnych aspektów funkcjonowania tej działalności, wszakże wspieranie działań społecznych w gminie było jednym z warunków porozumienia między gminą a kopalnią. Nie jest tajemnicą, że pieniądze otrzymują także inne kluby, jak Włókniarz czy LUKS Kwisa, kopalnia wspomaga także działania Szkoły Podstawowej w Smolniku. Jednak to „Zabiegani” spotkali się ze społecznym linczem. Mimo tego bieg się odbył, spodziewaliśmy się protestujących i chcieliśmy pokazać, że nasza impreza jest także polem do demokratycznej dyskusji.
Jednak tego, co się stało rzeczywiście, nie założyliśmy w żadnym scenariuszu.
Na kilka dni przed objęciem stanowiska Zastępcy Burmistrza Pan Marcin Mirecki – zapalony kajakarz związany z LUKS Kwisa, w mocnych słowach skrytykował współpracę Stowarzyszenia z kopalnią. Nie był to atak wymierzony przeciwko przedsiębiorstwu wydobywającemu bazalt, ale bezpośrednio w „Zabieganych z Leśnej”. W sobotni poranek 12 października 2019 r. w rynku w Leśnej organizatorzy powitali Pan Burmistrza Szymona Surmacza oraz jego Zastępcę Pana Marcina Mireckiego. Pan Burmistrz przed podpisaniem umowy został przez Stowarzyszenie poinformowany o zamiarze współpracy sponsorskiej z Kruszywami Polskimi S.A. i nie miał nic przeciw temu. Objął imprezę honorowym patronatem, jednak, jak przedstawił w dniu zawodów, z powodów prywatnych nie został na wręczaniu nagród. Zaproponował, by nagrody wręczał jego Zastępca. Stanowisko „Zabieganych” było w tej kwestii jednoznaczne. Z uwagi na to, że wielu zawodników poczuło się dotkniętych komentarzem Pana Marcina, a także by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, że ktoś podczas koronacji mógłby obrazić przedstawiciela władzy, ustalono z Panem Burmistrzem, że podczas koronacji nie będzie przedstawicieli włodarzy.
Konsekwencje tego ustalonego z Panem Burmistrzem stanowiska były nie do przewidzenia. Zemsta urażonego Pana Mireckiego dotknęła personalnie i zawodowo jednej z członków Stowarzyszenia.

Oczywiście Stowarzyszenie nadal istnieje, ludzie realizują swoje pasje, biegamy razem, uczestniczymy w zawodach, organizujemy się na biegi towarzyskie, reprezentując miejsce, w którym mieszkamy, z którym jesteśmy związani, a nie władzę, będącą jedynie epizodem w historii naszej gminy.

red.

Komentarze (110)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Piotr R.
Piotr R. 26.10.2019, 06:16
A ja widze tu i slysze ze w zabieganych sa rozne rozbieżności zdan bo po co jest zarzad jak jedna osoba decyduje o wszystkim ....a ze przytrafilo sie ze burmistrz jest zly to jest na kogo zrzucić wine ....
Druga sprawa jak zabiegani mysla o społeczności to dla czego rezygnują z takiego projektu w rewitalizacje parku..
Trzecia sprawa to fak mialo nie byc v-ce jedna obietnica zlamana ....tylko wskarzcie mi takiego kandydata co w rok zrobi w Lesnej cud i stanie sie metropolia i kopalnia zniknie itd.....

O.N.A.
O.N.A. 26.10.2019, 12:47
Czy członkowie jakiejkolwiek organizacji tolerują, gdy ich Prezes używa ich w celu prywatnym? Wątpię.
Ja
Ja 25.10.2019, 21:14
,,referendum" i znowu porażka tylko kogo będziecie winić....znowu tą większość co już wcześniej zdecydowała....brak słów. Czy w leśnej za demokrację należy karać aby miejszość zadowolić....tragedia.
😭
😭 26.10.2019, 06:42
Uwierz że nie będzie porażki. Wyjdź ze swoim paziem i posłuchaj ludzi każdy widzi to co czysta gmina Leśna. Wyjdź coś załatw w um, w USC - bunt pracowników? Nie chcą współpracować? Czy tak są zawaleni pracą?

Porażka to będzie obecnej władzy.
Co do innych wpisów, zgadza się, każdy powinien otoczyć się ludźmi zaufanymi. Ale każdy powinien też być wporządku wobec ludzi dzięki którym tam się znalazł.
Rzucanie kiełbasy wyborczej byle by się dostać na stołek a później basta przyjaciele, powinno być szczególnie potępione i jak to było,, mamuśki,, wam udowodnią gdzie wasze miejsce.
O.N.A.
O.N.A. 26.10.2019, 12:16
3 Panie z CGL zdecydowały kto będzie Burmistrzem w Leśnej - ha ha ha ha.
Widać po ilości lajków na grupie CGL jak bardzo są opiniotworcze 😃 poziom opiniotwórczy -10/-10.
Anonim
Anonim 23.10.2019, 21:07
Z tego co czytam to gmina może nie, ale samo miasto Leśna cofa się w rozwoju. Za czasów komuny też była kopalnia w Grabiszycach i nikomu nie przeszkadzało jak rosyjskie KRAZY zwozily kamień. Najlepsze rozwiązanie to takie zlikwidować oprócz kopalni jeszcze odlewnie i zrobić drugi Kaukaz.
daga
daga 23.10.2019, 13:36
Sygnerja Zabiegani Osik Pracownicy Ratusza kto jeszcze do rozwałki zostali piłkarze kajaki biblioteka Mops Przedszkola i żłobek no i nowe drastyczne podwyżki za wodę i ścieki nie dla Burmistrza
Kto wygra konkurs
Kto wygra konkurs 23.10.2019, 11:56
W komentarzu pod tym postem typujemy dyrektora IKiS. Kto wygra konkurs??

1
2
3
😂😂
😂😂 23.10.2019, 08:13
Czekajcie. Na sesji mieszkańcy pokażą co myślą 😂
Pójdzie w świat jak z taczką przybyli po burmistrza i nie hejtujcie że to wieś bo każdy wie kto to pisze i jak bardzo się boją władze tej taczki a wraz za nią złożenia dokumentów o referendum 😂😂😂
Przewielebny
Przewielebny 23.10.2019, 07:30
Rozwój sportu w Leśnej jest bardzo ważny. Wszelkie imprezy sportowe, są również bardzo ważne.
Uczciwość i transparentność ich organizacji jest również bardzo ważna. Zabiegani, odnosi się wrażenie, że się w ostatnim okresie za bardzo zabiegali w jednym aspekcie, może dwóch.
Przyjęcie sponsoringu od kopalni bazaltu i etykietowanie imprezy półmaratonu, udziałem tak ekologicznej i przyjaznej dla mieszkańców firmy kopalnianej jest nie na miejscu. Najwyraźniej nie rozumieją i może nie chcą zrozumieć, że to jest gra i służy głównie do rozmiękczenia mieszkańców Leśnej przed uruchomieniem kopalni bazaltu w Miłoszowie. Służy to również do uśpienia czujności mieszkańców w kontekście bieżących problemów związanych z uciążliwością transportu kopalnianego, budową mostu zastępczego, budową trasy alternatywnej itp..
Emilka
Emilka 23.10.2019, 22:38
Ale jak burmistrz i jego zastępca biorą wynagrodzenie z podatków od kopalni to te pieniądze im nie śmierdzą.
Zgoda
Zgoda 23.10.2019, 21:33
Normalni to rozumieją. W tym jest spójność, chcieli burmistrza który będzie miał jednoznaczne stanowisko w temacie kopalni to -maja. Ale i tak wydziwiać trzeba.... A sponsorów można szukać wszędzie na własną rękę, może kilkunastu mniejszych, ale znaleźliby się, a sumienie czyste
Białoruś
Białoruś 23.10.2019, 07:21
Standardy białoruskie... Szkoda słów. Prywatne rozgrywki kosztem publicznych finansów. Widać, że Pan Burmistrz nie ma doświadczenia w zarządzaniu finansami. Szafuje pieniędzmi, obietnicami a wpływów nowych nie zapewnia do budżetu. Jaki będzie tego finał? Trudno być dobrej myśli.
księgowy
księgowy 22.10.2019, 17:58
Tak mi przyszło do głowy, ile kosztował ten maraton.

Liczę sobie tak: jako mieszkańcy zapłaciliśmy za niego kilkanaście tysięcy z pieniędzy gminnych, kilka z powiatowych, więc na pewno ponad 20 tys. zł. Gdzieś padło, że kopalnia została wymieniana w nazwie maratonu, bo dała najwięcej. Musiała więc dać jakieś dwadzieścia tysięcy złotych, by przebić gminę Leśna. Razem daje nam to już jakieś 40 parę tysięcy złotych.

Do tego jeszcze doszły wpłaty od biegających, zakładając, że było 200 ludzi, każdy po 80 zł, lekko daje to kolejne kilkanaście tysięcy. Do kupy razem to już wyjdzie z 60 tysięcy złotych za pół dnia pobiegania po drogach. Nie liczę kosztów działań policji, czy innych służb. Dość droga ta impreza.

Jeśli się mylę w szacunkach, bardzo proszę o sprostowanie.
Referendum
Referendum 23.10.2019, 08:10
A ile kosztowała impreza na południe od Leśnej u zielonych za pół dnia jarania? Ktoś coś wie?
Ja
Ja 25.10.2019, 20:07
Tak publicznych pieniędzy nie ubyło zapewne
nie obiektywny za zły i oszukany Paweł
nie obiektywny za zły i oszukany Paweł 22.10.2019, 13:13
Tak niszczy się sport w Leśnej by nie było konkurecji do kasy tylko kajaki ale dzieci co raz mniej i lukulus nie bawem też do zamkniecja i co kasa w ratuszu zostanie a sport w innych gminach nie tu bo Leśna to dziura i ma tak zostać brawo wy z Burmistrzem amatorem i nie dla niszczenia gminy
Obiektywny Ada ms
Obiektywny Ada ms 22.10.2019, 13:01
Patrząc całkiem z boku: Ta sprawa ma drugie dno! Indywidualne porachunki załatwia się szafując finansami publicznymi, "taki szantaż" w stosunku do władz samorządowych i sympatyków rekreacji ruchowej. Miejmy nadzieję, że szybko się dowiemy o wszystkich szczegółach tej ciekawej historii.
Trwoga
Trwoga 22.10.2019, 10:57
Mieszkam tu i znam bardzo wielu Leśnian zarówno zwolenników, jak i przeciwników obecnej władzy i poprzedniej władzy też. Gdy zdarza mi się rozmawiać z jednymi, czy drugimi, to mam przekonanie, że wszyscy ci ludzie są oddani sprawom Leśnej i zależy im na dobru naszej wspólnoty. Ludzie chcą sobie pomagać, ludzie chcą mijać się na ulicy bez pogardy dla swojego sąsiada, ludzie chcą się angażować w pożyteczne inicjatywy. Tacy tu jesteśmy. Tymczasem barykadujemy się w okopach wzajemnej nienawiści. A w tle kopalnia, głucha na nieszczęście mieszkańców, której chciwość skutkuje takimi działaniami, które doprowadzają do utwierdzania przekonania w naszych umysłach, że wspólne sprawy nas mieszkańców, są nie do pogodzenia. Przegrywamy sami ze sobą, a prezesi śmieją się z nas za naszymi plecami. Komu najbardziej zależy, aby Leśna była podzielona i skonfliktowana? Zastanówmy się nad tym. My mieszkańcy umieliśmy ze sobą żyć, gdy nie było kopalni i z pewnością umielibyśmy żyć, gdyby kopalni nie było. Zamykając się we własnych potrzebach stajemy się niewolnikami posiadania i nie widzimy, gdy naszym sąsiadom pękają ściany w wyniku ciężkiego transportu, ktoś w rodzinie umiera na raka, a kto inny nie może sprzedać swojego domu. Niestety w dzisiejszych czasach mamy w sobie więcej sprytu i obojętności niż dobroci i człowieczeństwa i to nas powoli rujnuje i zaprowadziło nas do takiego zakrętu, za którym już nie ma nic dobrego. A mamy przecież jeszcze siłę, by zrobić krok wstecz.
obietnice
obietnice 21.10.2019, 21:04
Najgłośniej "kłamca", "oszust", "nie dotrzymał obietnic" krzyczą ci, co i tak na Surmacza w kampanii nie głosowali. Jak małe dzieci, które skarżą na koleżankę, bo zjadła ukradkiem cukierka. Bo mają satysfakcję z przyłapania jej.
A ja głosowałem na Surmacza i nie żałuje.

Jak ktoś jest naiwny i wierzy na piękne oczy we wszystko, co usłyszy, to pretensje może mieć tylko do siebie. Czy Surmacz dotrzymał wszystkich obietnic? Oczywiście że nie i nie znam żadnego polityka, który to zrobił. Jeśli ktoś podchodzi do wyborów tak, że zagłosuje na tego, co obieca najwięcej, to jest oczywiste, że wyjdzie na głupka.

Już podczas kampanii wiedziałem, że nie uda mu się zrealizować wszystkiego. Nie dlatego, że kłamał, ale dlatego, że nie miał doświadczenia i nie wiedział, co jest możliwe, a co nie. To oczywiste, że nie zamknie kopalni, albo że nie uzdrowi synergii z tą kadrą, która była. Kampania to jednak czas na poznanie sposobu myślenia kandydatów i ich priorytetów. I jeśli było do wyboru to, co było, wybrałem Surmacza. Gdyby byli ci sami kandydaci, ponownie wybrałbym Surmacza.

Mieszkańcy powiedzieli jasno, a ja razem z nimi, że w Leśnej trzeba zmian. A żeby te zmiany się dokonały, to najpierw trzeba wymienić kadrę. Więc teraz zmiany się zaczęły, szkoda, tylko że trzeba było czekać na to aż rok. Bo na efekty poczekamy kolejnych kilka lat.

Bo nikt myślący nie liczy chyba na to, że można cokolwiek zmienić szybciej, nawet przy pomyślnych wiatrach.
A referendum nic nie da, bo nie ma żadnego sensownego innego kandydata.
Jan Twardowski
Jan Twardowski 22.10.2019, 20:42
Dlaczego nie podpiszesz się imieniem i nazwiskiem? Wstydzisz się swojego wyboru?
?
? 22.10.2019, 18:28
Soltysowa ty cały dzień przy komputerze spędzasz?
Mieszkanka Leśnej
Mieszkanka Leśnej 22.10.2019, 09:53
Ja również głosowałam na Pana Surmacza i jestem przekonana, że postąpiłam słusznie . Natomiast zwolennicy Pana KK powinni już dać sobie spokój i przestać przeszkadzać Burmistrzowi w wykonywaniu swoich obowiązków.
A co do biegów to cieszę się, że w końcu ich nie będzie. Od biegania jest BOISKO i LEŚNE LUB POLNE DROGI A NIE ULICE MIASTA.
BB
BB 23.10.2019, 17:58
Pewnie paniusia woli siedzieć przed telewizorem i ogladać oglupiające tureckie seriale super niech siedzenie się rozrasta. Lepiej później "biegać" po lekarzach i uskarżać się wszelkiej maści dolegliwości. Typowa Polka jak ktoś coś robi to po co, a jak nic nie robi to leń, obibok. Zazdrość ludxka nie ma granic. GRATULUJĘ paniusiu ptasiego móżdżku.
gum
gum 22.10.2019, 13:15
Burmistrz won
Pale ale się nie zaciągam
Pale ale się nie zaciągam 22.10.2019, 08:50
Nie klamał tylko nie mial doswiadczenia
Palił ale sie nie zaciągał .Czy jak clinton nie uprawiał seksu z stazystka bo ona zrobila mu tylko "loda "
Taka gra słowami


Jak mu brak doseiadczenia to niech je zdobywa . Pokaże jak pracuje w samorzadzoie czy prywatnej firmie a nie kosztem miasta i mieszkańcow

Ja bym oczekiwał ze burmistrz cos potrafi
A nie sie dopiero uczy
Ja
Ja 22.10.2019, 12:41
A ty kolego naucz się choćby podstaw pisania.
Obywatel112
Obywatel112 21.10.2019, 22:36
Masz rację nie da się spełnić wszystkich obietnic w rok, ale w tym przypadku po roku widać że temu Panu nic się udało osiągnąć. Dlaczego tych którzy wytykaja błędy nazywa się hejterami czy płaczkami po innych kandydatach? skoro widac że błędy wytykaja nawet założycielki CGL czy też Pablo, przecież oni stali murem za obecnym burmistrzem bo mu uwierzyli więc nie BREDŹ że kandydata nie wybiera się po obietnicach bo niby po czym? Po twarzy, zdjęciu czy butach? . Pan Surmacz sam napompowal balon swojego wizerunku z którego teraz uchodzi powietrze. Nie opowiadaj też głupot że kadrę musi wymieniać bo przyszedł czas na zmiany jak on sam w wywiadzie na tym portalu powiedział że urzędników ma bardzo dobrych. NA KONIEC POWIEM ŻE NIE GŁOSOWAŁEM NA SURMACZA I NIE ŻAŁUJĘ
Daria Grzegorczyk
Daria Grzegorczyk 21.10.2019, 21:01
W calej tej dyskusji zastanawiją mnie dwa fakty. Wizje burmistrza odnośnie rozwoju kultury w mieście Leśna, które jak widać potrafią się zmieniać, nie tylko pod wplywem osób z zewnątrz, ale rownież pod wpływem impulsu bo jakże inaczej można nazwać zmianę - odwołanie Pani dyrektor OKiSu (jeden dzień na zmianę decyzji w sprawie dzialań kulturalnych i sportowych w gminie brawo!!! wszak działania takie są dalekowzroczne i niektóre wymagają wieloletniej pracy by mogly zaowocować. Pan burmistrz chyba tego nie widzi lub nie chce widzieć) Cóż pewien artysta śpiewał "wizje chodżcie do mnie..." chyba Pan burmistrz zamiast merytoryki wziął jego słowa do serca. Druga kwestia nie trzeba za przeproszeniem być bardzo światłym by logicznie podejść do sprawy i zastanowic się czy ma sens pisać komentarze o konkursie i startowaniu w nim Pani dyrektor. Czy wyobrażają sobie Państwo normalne funkcjonowanie tej instytucji podległej burmistrzowi po takim zachowaniu. Ja nie. Jakoś gdyby Pan burmistrz miał inną wizję niż Pani Agnieszka to dawno ogłosiłby konkurs, a nie dopiero jak "mleko się rozlało". A co do anonimowości to brawo dla wszystkich co to lubią wylewać szambo na osoby bo są zasłonięci idiotycznymi nazwami. Uważam, że trzeba mieć odwagę oczerniać kogoś i jak już się to robi to rownież przydałby się honor i podpisanie swojej opinii własnym imieniem i nazwiskiem. Coż rykoszet trafił w osobę, która na to nie zasłużyła. Pozdrawiam Daria Grzegorczyk.
Antysz
Antysz 22.10.2019, 11:19
Pewnie powróci teraz na to stanowisko żona radcy prawnego gminy, który wymyślił likwidację Synergii i w konsekwencji podwyżki wszystkich opłat komunalnych. Trzeba przyznać, że szybciutko i skutecznie Synergię zdołowali ( pan radca prawny był w radzie nadzorczej). Teraz tylko czekać aż żonka zostanie nowym/starym dyrektorem OKIS.
z Leśnej
z Leśnej 22.10.2019, 06:44
Pani Dario z tego co wiem to burmistrz nie odwołał dyrektor okisu.niech pani nie wprowadza w błąd właśnie takimi bredniami nakręca się ten caly hejt
stop amarorom w ratuszu
stop amarorom w ratuszu 21.10.2019, 11:21
O tak monopilista przewoznik teraz tylko kajaki zostają naszczesie są inne miasta a Leśna to dziura nowe plany J 23 włókniarz i granica Miłoszôw już na celowniku Amatora i psudo kajakarza jakie on miał wyniki z Leśnej talety uciekają do krakowa czemu bo nik z Rzarządu Kajakowej potęgi nie chce remontu toru kajakowego bazy do profesjonalnego trenigu na basene pare dzieci kajk polo a infrastruktura dramat no i sposor kruszywa to panu zastępcy nie przeszkadza heee dramat dino wielkość kroczy przed upadkiem cwaniaczki
Łomża
Łomża 21.10.2019, 10:19
czy wy nie widzicie co oni robią w Leśnej kłamią kłamią kłamią wybielają się pisząc że mogła żona Mariusza złożyć papiery do konkursu a gdzie jest ten konkurs nawet nie jest ogłoszony kłamca kłamca kłamca Czy ludzie zobaczcie co oni robią
Filozof
Filozof 21.10.2019, 16:14
Myślę, że będzie konkurs. Tylko trzeba śledzić BIP. Nie trzeba od razu drugiego człowieka nazywać kłamcą.
Iza
Iza 21.10.2019, 19:49
Odkryłam pewną prawidłowość obsadzania stołków burmistrz SS,vice MM a dyrektor Okis będzie JJ
L.M.
L.M. 21.10.2019, 16:00
Konkurs jest ogłoszony na stronie Urzędu .
ZET
ZET 21.10.2019, 08:33
Niezły *** macie tam w Leśnej.Zero kompetencji i profesjonalizmu ze strony władz.Dlatego wizerunkowo i gospodarczo jesteście w czarnej d.Podobnie zresztą jak Lubań od lat Ci sami nieudacznicy,którzy nie potrafią pchnąć gospodarczo regionu.Macie najgorsze statystyki w całym byłym wojewodztwie jeleniogórskim pod względem pozyskania dotacji UE.Potraficie tylko kopać dołki jeden pod drugim .Uczcie się wszyscy od Nowogrodźca jak powinno się rozwijać miasto i gminę.
justyna
justyna 21.10.2019, 11:01
taki jestes najmadrzejszy to strartuj w nastepnych wyborach, wyciagnij gimne z dlugow. chetnie zaslosuje.
Iwona
Iwona 20.10.2019, 21:59
Rok minal, zobaczcie program Burmistrza i porownajcie go do rzeczywistosci.Wspieranie sportu😁🤣😂🤣 czy wypieranie🤣moze blad pisarski!!
Naprawde lektura warta przeczytania poswiecilam na nia 20 min i przenioslem sie do Nibylandi
Janusz
Janusz 20.10.2019, 20:41
Nastawiał kwiatkow wokół, centrum,ludzi przeganiają, nie ma gdzie zaparkować . Same utrudnienia w najprostszych sprawach. Niedlugo wszysko pozamyka zeby byl "porządek". A jak pozamyka to miasto już całkim mentalnie upadnie. W sumie to niech otworzy jeszcze Dino itp. I bedzie sukces. Wez sie pan ogarnij albo odejdź jak sobie nie radzisz.
J
J 20.10.2019, 20:13
Ja chce żeby ten polmaraton był, jedyna sensowna impreza w Leśnej, władza powinna wspierać takie inicjatywy, to przyciąga ludzi do Leśnej a to miasto tego potrzebuje, każda taka inicjatywa powinna być wspierana i dopieszczana, a nie foch... Kopalnia i tak jest i foch w niczym jej nie szkodzi, a nawet pomaga bo nie będą musieli wywalac kasy na sponsorowanie nikogo i niczego niedługo.

Pozostałe