×

Lubań. Kolizja z lokomotywą

  • 10.10.2019, 22:26 (aktualizacja 11.10.2019, 13:46)
  • red.
Lubań. Kolizja z lokomotywą
Podziel się:
Oceń:
Około 20:30 na przejeździe kolejowym na ul. Leśnej w Lubaniu doszło do kolizji samochodu osobowego z lokomotywą. W jej wyniku uszkodzone zostały dwa auta.

Przejeżdżająca przejazd kolejowy Toyota została uderzona w prawy tył przez jadącą w stronę Leśnej lokomotywę. Auto obrócone siłą uderzenia delikatnie przerysowało VW, który zatrzymał się przed przejazdem. Na szczęście nikt z podróżujących autami nie ucierpiał.

Co do przebiegu samego zdarzenia zdania są podzielone. Kierowca Toyoty twierdzi, że nie widział lokomotywy i jest przekonany, że ta musiała mieć wyłączone światła. Z kolei kierowca przerysowanego VW relacjonował, że oświetlenie lokomotywy było włączone, maszynista przed przejazdem dawał sygnał dźwiękowy, a to kierowca Toyoty nie zatrzymał się przed przejazdem.

Przybyła na miejsce policja i komisja badania wypadków kolejowych ustalają faktyczny przebieg zdarzenia. Ruch na przejeździe odbywa się bez utrudnień.

Aktualizacja
W czwartek w godzinach wieczornych na ul. Leśnej w Lubaniu na niestrzeżonym przejeździe kolejowym lokomotywa uderzyła w samochód osobowy. Policjanci będący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący pojazdem Toyota Yaris nie zastosował się do znaku „STOP” i doprowadził do zderzenia z lokomotywą. Siła uderzenia była na tyle duża, że samochód osobowy został odrzucony na drugą stronę torowiska i uderzył w stojącą przed przejazdem osobówkę. Funkcjonariusze ruchu drogowego podjęli decyzję o zatrzymaniu kierującemu Toyotą Yaris prawa jazdy. W wyniku zaistniałego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. - czytamy w policyjnym komunikacie.

Jak się dowiadujemy od kierowcy Toyoty nie zaproponowano mu mandatu, a o winie zadecyduje sąd.

Proszę Pana zatrzymaliśmy się przed przejazdem, ale parę metrów przed wyznaczoną linią. Druga sprawa, że nikt o zdrowych zmysłach nie pcha się pod pociąg. Jechaliśmy z synem i żaden z nas nie widział nadjeżdżającej lokomotywy, nie było też słychać sygnału, o którym mówi świadek. - usłyszeliśmy dziś od kierowcy Toyoty Yaris.

red.

Zdjęcia (4)

Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkanka
Mieszkanka 13.10.2019, 21:20
Ludzie wystarczyłoby się zatrzymać i rozejrzeć!!! Mieszkam w pobliżu i słyszałam jak pociąg dawał sygnały dźwiękowe... Dla własnego bezpieczeństwa trzeba się zatrzymać przed każdym przyjazdem kolejowym!!!! Lepiej być kilka minut później niż nie dotrzeć w ogóle!!! Kierowcy szanujcie swoje życie bo macie tylko jedno!!!!
Samuel
Samuel 12.10.2019, 21:24
Nie raz pokonuje trasę Leśna-Luban i wierzyć mi się nie chce że na jednym z oświetlonych przez przydrożne latarnie przejazdów nie było widać lokomotywy. Kierowca zatrzyma się przed linią pozioma nie ma opcji nie zobaczyć pociagu, jeżeli 3-5 metrów przed linią to już może pojawić się problem,bo jest wzniesienie i widoczność zasłaniają okoliczne domy. Dobrze że nikt nie ucierpiał. A propos innych przejazdów na tej drodze tak sobie dzisiaj jechałem i obserwowałem i co i na 5 przejazdach na tej trasie spotkałem kierowców ,którzy wogole się nie zatrzymali pomimo znaku stop. Więc co tu dużo mówić i to nie tylko rutyna nas gubi jak ktoś inny wcześniej pisał tylko bezmyślność,często roztargnienie, a ile razy kierowcy w między czasie rozmawiają przez telefon o zgrozo piszą SMS....jak się nic nie stanie to się tłumaczymy,jak dojdzie do tragedii pozostaje żal,smutek i poczucie winy
Santos
Santos 12.10.2019, 20:54
Nie jeden raz przejeżdżałem przez ten przejazd i nie tylko ten na drodze Leśna -Luban. Dzisiaj jadąc do Lubania tak obserwowałem kierowców,jak to jest z tym zatrzymywaniem na stopie na 5 przejazdach spotkałem kierowców którzy wogole się nie zatrzymali,więc o czym tu mówimy...a wracając do ,,felernego przejazdu" jak ktoś się zatrzyma przed linią nie ma opcji nie zobaczyć pociagu, 5 metrów przed linią może być problem bo przejazd zasłaniają pobliskie domy i wzniesienie,poza tym wieczorem przejazd jest oświetlony przez przydrożne latarnie.
Krystek
Krystek 12.10.2019, 08:47
Zamiast jednego czy dwóch naprawdę potrzebnych stopów w newralgicznych miekscach głupie urzędasy nastawiały podajrze siedem między Lubaniem a Leśną ! Nie bronię twgo z Toyoty ale przez niepotrzebne znaki człowiek traci czujność bo kilka niepotrzebnych stoi ! Proponuję ruszyć dupska zza biurka panie urzędniczki czy to ma sens i wywalić te niepotrzebne ! Tylko czy wy w ogóle macie prawo jazdy i pojęcie o ruchu drogowym ???!!! WĄTPIĘ !
Emka
Emka 12.10.2019, 03:14
Nie wiem jak było teraz ale ubiegłej zimy sam byłem świadkiem przejazdu pociągu który mknął nie mając żadnego oświetlenia na wagonach. Nie wiem czy to zaniedbanie jakieś czy nigdy na wagonach nie ma "obrysówek" w każdym razie wtedy pociąg był prawie niezauważalny. Uważam też, że likwidacja świateł stop i montaż sygnalizatorow ostrzegających o przejeździe pociągu byłoby rozwiązaniem idealnym. Pociąg jeździ rzadko a ruch samochodowy jest jednak znacznie większy i to naprawdę jest deprymujące to ciągle zatrzymywanie się i ruszanie. Takie rozwiązanie ułatwiloby życie obu stronom.
obserwator
obserwator 11.10.2019, 21:08
Gośc zatrzymywał sie przed przejazdem bo to akurat widziałem. Czasem auto ustawi się pod takim kątem, że mozna stracić prawidłową widoczność a są to ułamki sekund. Jest tam ciemno ja w d...e. Ciufcie jeżdza jak chcą , nikt nie ma nad tym kontroli . Ani miasto ,ani koleje. A kopalnia robi co chce i wszyscy dziwnie im idą na rękę , nawet ze znakami i sygnalizacją swietlną . Mamy XXI wiek i warto też zadbać zapewnić bezpieczeństwi i przyzwoite oznakowanie.
obserwator1
obserwator1 11.10.2019, 13:28
Mieszkam niedaleko tego przejazdu ,żadne światła migające nie pomogą na ludzką głupotę.To co tam się dzieje wystarczy po stać godzinę i co trzecie auto nie zatrzymuje się .Kierowcy szczególnie miejscowi są pewni siebie jadą nawet nie przyhamują nawet kierowcy busów wożących ludzi.Założyć kamerę przetrzepać d..y.Potrafią widząc pociąg przejechać bezczelnie przed samym pociągiem narażając siebie i maszynistów .Maszynista trąbi a taki typ nic sobie z tego nie robi.Policja często tam stoi ale tak żeby widać ją było z daleka.
JS
JS 12.10.2019, 08:30
Kiedyś takich konfidentów nazywano ORMO. Gdybyś jeździł codziennie trasą Leśna-Lubań to inaczej byś się wypowiadał. Pewnie tacy jak Ty o oznakowaniu tej trasy decydują.BRAK LOGIKI.
ORMO-wiec
ORMO-wiec 12.10.2019, 21:47
ORMO - błaźnie pospolity - miało wielkie zasługi na rzecz porządku i bezpieczeństwa publicznego Szkoda, że w czasach ekipy fuhrera z Żoliborza tak tę formację zdeprecjonowano. A co do Ciebie JS.
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi przekonanych, że nie są durniami. Masz czas na refleksję.
Oczy szeroko otwarte
Oczy szeroko otwarte 11.10.2019, 12:41
Obecnie kolej przechodzi renesans. Coraz więcej osób oraz towarów zaczyna przewozić się koleją. Odbudowuje się linie kolejowe które przez lata nie były użytkowane. Pociągów będzie coraz więcej. Ludzie, uważajcie na siebie.
Kiero
Kiero 11.10.2019, 12:30
Wystarczy każden przejazd kolejowy traktować jako np skrzyżowanie z piewszenstwem przejazdu. Nie ma znaczenia wtedy jakie jest oznakowanie. Jest przejazd, ROZGLADAMY się i przepuszczamy.
Aldona
Aldona 11.10.2019, 12:15
Jak się jedzie z dyskoteką to nie tylko slabo się widzi - ale z pewnością nic nie słyszy - poza umfa-bum-bum....
zbigniewp30
zbigniewp30 11.10.2019, 11:31
Jak można niewidomemu dać prawo jazdy? Lokomotywy nie widział, znaku STOP nie widział. Pie....li jak potłuczony. Gdyby się zatrzymał przed przejazdem toby wszystko widział. Widzę codziennie takich cymbałów jak przejeżdżają przez przejazdy nawet nie zwalniając.
Stefan Łakatosz
Stefan Łakatosz 11.10.2019, 11:22
jak mam jechać autem do leśnej i co chwilę się zatrzymywać to rzygać mi się chce...
obserwator1
obserwator1 11.10.2019, 18:35
Myśl co piszesz,bo może inni będą rzygać jak Cię pociąg rozjedzie i flaki rozciągnie po torach.Nigdy nie być pewny swego.Jak masz odruchy wymiotne to jest trasa bez przejazdów kolejowych Olszyna ,Bożkowice Leśna.
Kierowca
Kierowca 11.10.2019, 18:13
Zgadza się. Nastawiali tam tych "stopów" na każdym przejeździe.Rozumiem tam gdzie jest ograniczona widoczność ale po co na każdym?.
Riko
Riko 11.10.2019, 15:20
Jak masz jechać do Leśnej nie zapomnij torebek na wymiociny
Karol
Karol 11.10.2019, 09:58
A gdyby tak stosować się do znaku STOP.
Kierowca
Kierowca 11.10.2019, 09:19
Jezdze czesto ta droga nikt nie respektuje znakow stop a nawet mialem sytuacje stanalem ciezarowka na stopie a kierowca osobowki mnie wyprzedzil zgroza brak wyobrazni
Respektujący
Respektujący 11.10.2019, 18:15
Ty respektujesz,ja też to jest nas dwóch,więc nie pisz że "nikt nie respektuje".
M.
M. 11.10.2019, 09:05
Chciała bym zauważyć, że te przejazdy są bardzo często słabo wykaszane lub rzadko. Przejeżdżając tamtędy kilka razy, szczególnie wiosna miałam utrudnioną widoczność bo ktoś kto jest za to odpowiedzialny lekceważył sobie bezpieczeństwo kierowców. Druga sprawa na wysokości skladu budowlanego notorycznie po prawej stronie, jadąc w kierunku lubania stoją, zaparkowane samochody. Zazwyczaj przejeżdżam tamtędy kompletnie nic nie widząc, a jeżdżę z dzieckiem. Nie miało to może związku z tym wypadkiem, ale może mieć z kolejnym jeśli ktoś nie zrobi z tym pożądku!
Matiz
Matiz 11.10.2019, 20:02
Zgadzam się z Tobą w 100 procentach. Ale skoro jeździsz tamtędy i zauważyłaś niepokojące zjawisko to może zgłoś do zarządcy drogi albo innych służb. Być może że natrafisz na rozsądnego urzędnika i uda się coś poprawić. Ja osobiście zgłosiłem kilka razy miejsca które stwarzaly niebezpieczeństwo w mieście dla straży miejskiej. Bardzo mnie to zdziwiło ale wszystkie niebezpieczeństwa zlikwidowano. Może na terenie gminy też to zadziała.
Edek
Edek 11.10.2019, 07:18
Jaka szkoda a STOP ukradli czy nieosifietlony był ????
Polonista
Polonista 11.10.2019, 18:17
Fakt,był nieosifletony tylko oświetlony.
Miałeś pecha
Miałeś pecha 11.10.2019, 07:16
Tak to jest jak się nikt nigdy tam nie zatrzymuje, zresztą tak samo jest na wcześniejszych przejazdach.
Szofer
Szofer 11.10.2019, 05:42
Jak przy poprzednim wypadku w Gościszowie.Gdyby na przejazdach były migające światła jak to jest np. w Czechach nie było by tyłu wypadków. Białe pojedyncze migające kiedy można przez przejazd przejechać i podwójne czerwone migające na przemian w czasie przejazdu pociągu. Idealne rozwiązanie. Na rogatkach w Czechach też muszę czekać 4 razy krucej niż w Polsce. Da się, tylko trzeba chcieć.
Maszynista
Maszynista 11.10.2019, 11:40
A znak stop to co? Ciastko z dziurką?
zbigniewp30
zbigniewp30 11.10.2019, 11:36
Trzeba mieć mózg, a nie tkankę trzymającą uszy. Na you tube są filmiki o takich ***ach, którzy przejeżdżają przez przejazdy przy opuszczonych szlabanach, a TY chrzanisz o jakichś światełkach.
abc
abc 11.10.2019, 10:29
Też jestem za tym, aby przejazdy były oznakowane światłami jak w Czechach.
Nie zmienia to faktu, że kupa kierowców, albo zapomina w drogę zabrać swoje szare komórki, albo ewidentnie z nich nie potrafi korzystać.
A jeśli potwierdzi się, że bezczelnie kłamał, kara powinna być pomnożona razy dwa.
kawa
kawa 11.10.2019, 10:03
Może powinieneś przeprowadzić się do Czech. Nic by się nie wydarzyło gdyby cwaniak się zatrzymał na stopie.
Były kolejarz
Były kolejarz 11.10.2019, 09:02
To, o czym piszesz nazywa się sygnalizacją samoczynną, pamiętaj że to jest tylko urządzenie, które - jak każde użądzenie - może ulec awarii i nie zadziała podczas przejazdu pociągu, dlatego nawet przy takiej sygnalizacji kierowca musi zachować szczególną ostrożność przed wjazdem na przejazd kolejowy. Przed przejazdem na ul. Leśnej jest znak stop, który nie tylko zobowiązuje do zatrzymania się przed przejazdem, ale także należy się upewnić się czy przejazd jest bezpieczny- na zdrowy rozsądek- przecież auto osobowe nie ma szans z kilkudziesięcioma tonami stali, czyli z lokomotywą.
Beti.
Beti. 11.10.2019, 05:24
Harry Potter sru i pojawiła sie znikąd lokomotywa.Troche wiecej rozsadku by wystarczylo.
Aldona
Aldona 11.10.2019, 12:11
Przecież to nie leciał Intersity...

Pozostałe