Rodzina obrzucana koktajlami Mołotowa i nieudolność lwóweckiej policji

  • 10.10.2019, 13:34
  • Lwówecki.info
Rodzina obrzucana koktajlami Mołotowa i nieudolność lwóweckiej policji Lwówecki.info

Podziel się:

Oceń:

Nie po raz pierwszy słyszymy negatywne wypowiedzi o pracy lwóweckiej policji. Jednak tym razem to, co ujawniają dziennikarze Telewizji Polskiej jest wyjątkowo szokujące.

We wtorek, 8 października 2019 roku na antenie TVP2 wyemitowany został Magazyn Ekspresu Reporterów, w którym ukazał się materiał zrealizowany przez Pawła Kaźmierczaka, pt.: „Bójcie się”.

Pasiecznik, niewielka wieś w okolicach Jeleniej Góry. Tutaj dochodzi do nocnych ataków, podczas których jeden z domów obrzucany jest butelkami samozapalającymi się. Wszystko rejestrują kamery monitoringu, łącznie z podobizną napastnika. Właściciele domu wzywają policję i nic się nie dzieje przez długie tygodnie. Butelki po koktajlach Mołotowa pokrzywdzeni sami zabezpieczają, a do podejrzanego dociera wyłącznie reporter…” - czytamy w zapowiedzi materiału.

Sprawa dotyczy wydarzeń, do których dochodziło od początku września tego roku.

Pan Tomasz wraz z rodziną mieszka w Pasieczniku. Na swojej posesji znajduje butelki z łatwopalną substancją. Wzywa policję. Ci każą mu jechać na komisariat i złożyć zawiadomienie. Policjanci nie zabezpieczają śladów. - wynika z reportażu i słów Pana Tomasza. Oburzona tym faktem jest pani mecenas, która przypomina, iż zebranie i zabezpieczenie śladów należy do policji. Asp. szt. Mateusz Królak, rzecznik lwóweckiej policji twierdzi natomiast, że to policjanci zabezpieczyli butelkę.

Kilka dni później na posesję w Pasieczniku spada koktajl Mołotowa - paląca się butelka wypełniona łatwopalną cieczą. Zdarzenia nagrywa kamera monitoringu. Domownicy w uwiecznionym na nagraniu sprawcy rozpoznają sąsiada. Nagranie przekazują policji.

Jednak to nie policja a dziennikarze TVP pierwsi docierają do podejrzanego, który to sąsiad w rozmowie z autorem reportażu zaprzecza jakoby to on był sprawcą i mówi: - Nie mam nic wspólnego z tym zdarzeniem, a jeśli miałbym coś wspólnego z tym zdarzeniem, to chociażby mnie policja wezwała na przesłuchanie, czego jeszcze nie zrobiła. Do tej pory nikt się z nami nie kontaktował - mówi w materiale podejrzewany mężczyzna.

- Czy ten pan był wzywany na komisariat, do komendy? - pyta rzecznika lwóweckiej policji dziennikarz Pawła Kaźmierczaka.

- To jest zbyt szczegółowe pytanie. Na chwilę obecną nie jestem w stanie na to pytanie odpowiedzieć - mówi asp. szt. Mateusz Królak z KPP w Lwówku Śląskim.

- Oglądałem horror. Oglądałem cierpienia, przeżycia ludzi, którzy dotknięci są niemalże nie nękaniem, to jest zamachem terrorystycznym i widziałem tych ludzi, widziałem koszmar ich, a jednocześnie widziałem tak straszną nieudolność służb, które nie uczyniły nic, do czego były zobowiązane - mówi w komentarzu do materiału mecenas Lech Obara, radca prawny

Zachęcamy do obejrzenia reportażu na stronach VOD TVP. Warto przeczekać dwie minuty reklam i obejrzeć materiał w całości. Jest to drugi z reporterzy w tym odcinku Magazynu Ekspresu Reporterów i zaczyna się on od 12 minuty.

https://vod.tvp.pl/video/magazyn-ekspresu-reporterow,08102019,44439651

Lwówecki.info

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jarosław Kłamczyński
Jarosław Kłamczyński 12.10.2019, 08:52
Przecież to wszystko to nieprawda! Zmanipulowany materiał. Tak dobrze, to dawno nie było. Są na to niezbite dowody, które codziennie śledzę w TVP klęcząc przy swoim ołtarzyku. Idealnie jest też w innych resortach. Nasz kraj stał się w końcu mlekiem i miodem płynącym.
ALFONS
ALFONS 11.10.2019, 22:50
każdy Polak powinien zdać sobie sprawę,że największym dla nas zagożeniem nie są przestępcy ale ci w mundurkach skorumpowane łotry. leżałem po wypadku komunikacyjnym na jezdni z trzema złamaniami i kiedy świadek zadzwonił na numer alarmowy 112 kanalia zwana błędnie oficerem dyżurnym odparł,że nie widzi podstaw do wzywania pogotowia,to nie jest imbecyl i tuman,to S***L POPEŁNIAJĄCY SWOIM POSTĘPOWANIEM POWAŻNE PRZESTĘPSTWO POZOSTAWIAJĄC POWAŻNIE RANNEGO W WYPADKU DROGOWYM CZŁOWIEKA BEZ POMOCY DO CZEGO JEST PRAWNIE ZOBLIGOWANY ZŁAMAS I ANALFABETA.
BYDLAKI W MUNDURACH POLSKIEJ POLICJI PRZYNOSZĄ HAŃBĘ TEJ FORMACJI I ŻADEN ŻYD NIE KIWNIE MAŁYM PALCEM BY TAKA KANALIA PONIOSŁA ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA OKRADANIE NAS POBIERAJĄC Z KASY PAŃSTWA PIENIĄDZE NA WYNAGRODZENIE ZA TZW.NIC NIEROBIENIE.
Jarek
Jarek 11.10.2019, 14:47
Polecam takie cudo z Olszyny: https://interwencja.polsatnews…
Jsjs
Jsjs 10.10.2019, 16:02
Policja we lwówku... Dobre sobie.. Xd oni chodzą jak w szwajcarskim zegarku, tyle tylko że nie względem naszego prawa.. Wszyscy zastraszeni i przekupieni.. D. A. S prokurator który woli karać młodzież za jakieś ***y, zamiast zwalczać przestępczość.. Ale zapomniałem, nie zwalczymy przestępczości w naszym regionie bo przecież karać możemy tych których wskaże nam "Góra". Ewentualnie poprawia statystyki.. ***
Dżon
Dżon 10.10.2019, 15:32
Tak to jest jak się do policji zatrudnia chłopców którym jeszcze mleko pod nosem nie wyschło..
abc
abc 10.10.2019, 18:48
To nie kwestia mleka pod nosem, tylko odpowiedzialności. Jeśli 'panowie władza' mieliby świadomość, że za taką ignorancję, jak opisano powyżej, obsada całego posterunku w trybie natychmiastowym i dyscyplinarnie nie ma co szukać w jakichkolwiek służbach mundurowych, inaczej podchodziliby do swoich obowiązków. Poza tym przecież nikt ich tam siłą nie trzyma. Praca nie pasi? Wypad do innego zajęcia! I nie tylko tak się dzieje we Lwówku. Osobiście się o tym przekonałem 2 lata temu, jak do swoich obowiązków podchodzą w Lubaniu. Ktoś w nocy grasował i rozrabiał na terenie mojej posesji. W trakcie telefonicznego zgłoszenia dyżurny mówi, że patrolu nie wyśle. Dlaczego? Bo nie! Dostałem potem pisemne przeprosiny od komendanta, tyko ch.. mi po nim. A co gdyby doszło do czegoś gorszego? No, ale mamy 'dobrą zmianę'. Jeszcze trochę, to będą się nadawać tylko do noszenia komży zamiast munduru.

Pozostałe