×

Co dalej z eksploracją sztolni w Lubaniu?

  • 07.10.2019, 18:02 (aktualizacja 07.10.2019, 18:19)
  • red. /Muzyczne Radio
Co dalej z eksploracją sztolni w Lubaniu? Muzyczne Radio
Podziel się:
Oceń:
Kilka dni temu Stowarzyszenie Miłośników Górnych Łużyc zaprosiło mieszkańców Lubania i okolic na spotkanie dotyczące odkrytych bazaltowych sztolni. W kwestii ich dalszej eksploracji na antenie Muzycznego Radia wypowiedział się Arkadiusz Słowiński.

Sztolnie znajdują się pod parkiem na Kamiennej Górze. Kuto je pod koniec II wojny światowej w zboczu Kamiennej Góry. Pełny zapis konferencji możecie zobaczyć tutaj.

Członkowie Stowarzyszenia chcieliby, aby prowadzona była eksploracja tych korytarzy. Burmistrz miasta Arkadiusz Słowiński powiedział Muzycznemu Radiu, że bez finansowego wsparcia samorządu województwa Lubań nie jest w stanie tego udźwignąć. - Mieszkańcy mają wiele innych priorytetów, na które się z nimi umawiałem - mówi burmistrz Lubania , Arkadiusz Słowiński.

Pełną wypowiedź Arkadiusza Słowińskiego możecie wysłuchać tutaj.

red. /Muzyczne Radio

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pp
Pp 09.10.2019, 18:08
Tak się umawiał że praktycznie nic nie zrobił burmistrzunio. Kawałek chodniczka i cyk zdjęcie na Fejsa... Żenada!
Wyborca z Lubania
Wyborca z Lubania 09.10.2019, 17:38
Mamy Burmistrza jakiego sobie wybraliśmy (ja na niego nie głosowałem). Teraz musztarda po obiedzie. Był czas wyborów,można było wybrać lepiej. Teraz ci co na wyborach nie byli niech nie narzekają to dzięki nim A.S jest burmistrzem.
Bogdan
Bogdan 09.10.2019, 10:46
Burmistrz ty jedz zobacz jak wygląda środa Śląska,Legnica,Żary, tam się coś dzieje a tu dziurawe drogi ,beton paskudne elewacje ,chłopie jedź i nie przyjezdzaj taka funkcję ma piastowac osoba ze smykalka do interesów,jakiś biznesmen a nie ty ,wstydu nie rób tu nic nie funkcjonuje w tym mieście nie ma nawet gdzie się zabawić,coś zjeść wszyscy na wekend wyjeżdżają pół Lubania we Wrocławiu widzdze,chłopie idź i nie wracaj.
:)
:) 09.10.2019, 09:14
ważne że był duduś ,łapke uścisnął i jest git
O.N.A.
O.N.A. 08.10.2019, 20:06
Czym Burmistrz Lubania się naraził eluban, że aż tak niekorzystne zdjęcie zostało wybrane?
Rozbawiony
Rozbawiony 09.10.2019, 17:32
Też to zauważyłem. Wielkie ręce i nos,oczy podkrążone. Bardzo źle na tej fotce wyszedł. Ktoś to specjalnie zrobił czy tylko przypadek?.
jakiś tam...
jakiś tam... 08.10.2019, 19:51
A może co dalej z basenem na Kamiennej Górze?O ile pamiętam, kiedyś to był dla Pana Burmistrza priorytet....zastąpiony bezużytecznymi prysznicami za miliony....
Mieszkaniec
Mieszkaniec 08.10.2019, 15:02
Aby zachować swoja godnosc ppdaj się do dymisji. To będzie największy krok dla Lubania
Bbb
Bbb 08.10.2019, 14:47
Zdjęcie oddaje całą jego osobę.
Kaczy kuper
Kaczy kuper 08.10.2019, 13:44
Arek na Łużyckiej dziury ze nie idzie przejechac ale zapomniale Ty nie masz auta i prawajazdy
Pytający
Pytający 08.10.2019, 12:08
A co władze miasta robią aby jakąś kasę z województwa na sztolnie otrzymać?.
Mieszkanka z przymusu nie z wyboru!
Mieszkanka z przymusu nie z wyboru! 08.10.2019, 10:47
Priorytety mieszkańców nie są ważne ważne! Można walić głową w mur i tak się nie przebije... niestety nie zrobi się z Lubania przyjaznego miejsca na Ziemi! Niedługo miasto opustoszeje...
Skandal
Skandal 08.10.2019, 10:29
......gdzie zachodnia obwodnica Lubania, gdzie obiecane ronda ?!!!!......ile lat mamy czekać i pyrkać w korkach ?.........zamiast tego miliony wydane na jakieś pseudo prysznice !!!!.......
Ryszard
Ryszard 08.10.2019, 09:51
Nasz Burmistrz taki zmarnowany jak by sam dopiero co wylazł z tych sztolni.
strategicznie.
strategicznie. 07.10.2019, 23:09
Psikawki za 2 miliony obok basenu..... To była inwestycja najbardziej pilna Arek.... Dla nas miasta Lubania .
Obserwator
Obserwator 07.10.2019, 21:51
Jeszcze dodam ... Bierz pan przykład z prezydenta Boleslawca a nie z niewiadomo czego..Ali weź się w garść i rób coś pożytecznego albo odaj fotel komuś normalnemu który wie co robić......jeśli jest ktoś taki...
lubanianka
lubanianka 08.10.2019, 13:20
oczywiscie ze brac przyklad z Boleslawca tam sa warunki do wypoczynku piekne skateparke dziecki bezpiecznie spedzaja czas
w idealnych warunkaw porzadne basenyy a Luban jak ubogi krewny
Obserwator
Obserwator 07.10.2019, 21:45
Co dalej ??? Nic bo co innego Pan Arkadiusz potrafi zrobić...na nic sensownego brak kasy i funduszy....ale żeby gówniane figurki, rozebrać kładkę, zrobić wodny plac zabaw ( zamiast normalnego basenu), premii dla siebie i swoich kolegów i tak dalej można w kółko.....nic pożytecznego pan nie zrobił...
Fiammetta
Fiammetta 07.10.2019, 20:15
lepiej inwestować w sztolnie co roku po trochę, niż się zajmować domem solnym
Lubaniak
Lubaniak 08.10.2019, 12:06
Na remont dachu Domu Solnego kasę dało ministerstwo. Budynek można sensownie wykorzystać,np. na muzeum regionalne bo w ratuszu mają bardzo mało miejsca,tam tylko kilka gablotek i parę obrazków się mieści.
jack
jack 07.10.2019, 22:58
lub minerałami co z Lubaniem nie mają nic wspólnego
MalaMi
MalaMi 08.10.2019, 09:17
Akurat minerały uważam za fajny pomysł. Inna sprawa, że podobna, nie ma co się oszukiwać lepsza, impreza jest w Lwówku. Być może z czasem Sudecki Festiwal Minerałów nabierze rozmachu. Jak nie to umrze śmiercią naturalną.
Mieszkana z przymusu...
Mieszkana z przymusu... 08.10.2019, 13:21
Tu wszystko umiera... rozmachu niestety nie ma jak zrobić bo na starcie skrzydła ucinają!

Pozostałe