ADARIO w Koszalinie

  • 03.10.2019, 12:11 (aktualizacja 04.10.2019, 18:19)
  • LSMA
ADARIO w Koszalinie

Podziel się:

Oceń:

Lubańsko – Iłowski duet akordeonowy ADARIO pokazał swoją klasę na XIX Międzynarodowym Festiwalu Zespołów Akordeonowych w Koszalinie.

Pod koniec września o Lubaniu oraz o Iłowej było głośno nad polskim morzem. Wszystko za sprawą młodego i utalentowanego duetu akordeonowego ADARIO, który obok wielu zespołów z Polski, a także z Belgii stawił się w Koszalinie by wziąć udział w dorocznym festiwalu. Pomimo młodego stażu muzycy pochwalili się poziomem dorównującym, a nawet przewyższającym inne zespoły. Można śmiało mówić o zaskoczeniu wysokim poziomem wykonania utworów, które spotkało się z gratulacjami od uznanych artystów.

Młodzi artyści – Adam Karczewski z Lubania i Daria Leszcz z Iłowej wraz z początkiem wakacji zawiązali duet właśnie po to by spełnić swoje marzenie o uczestnictwie w imprezie, która od lat jest najbardziej prestiżowym wydarzeniem w świecie polskich akordeonów. W realizacji marzenia pomogło im Lubańskie Stowarzyszenie Miłośników Akordeonu pod przewodnictwem Wiesława Karczewskiego które objęło patronat nad duetem. Wiele godzin pracy i wyrzeczeń pod opieką mgr Ludmiły Bauśkowej odniosły rewelacyjny skutek. Wielki ukłon należy się dla całej ekipy ADARIO za ich determinacje w dążeniu do celu.

Podobnie do lat ubiegłych głównym sponsorem festiwalu była firma ZONTA z Białorusi produkująca akordeony znane w całej Europie. W trakcie czterech dni imprezy, duet dał się poznać koszalińskiej publiczności podczas prezentacji oraz biorąc udział w Koncercie Galowym. W wielkim finale wystąpili w składzie Orkiestry Festiwalowej, która spotkała się z uwielbieniem publiczności w postaci bisów i owacji na stojąco.

ADARIO wróciło do domu docenione, zmotywowane, pełne wrażeń i nowych doświadczeń a także z zapałem do dalszych ćwiczeń nad poszerzaniem repertuaru.

Koszalin – do zobaczenia za rok!

LSMA

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ja
Ja 08.10.2019, 20:11
Cudownie :) przynajmniej mam blisko po autograf! Serdecznie pozdrawiam zespół oraz gratuluję rodzicom wytrwałości i wiary we własne dzieci!
Jasia
Jasia 08.10.2019, 08:10
Pytanie do autora nagrania: co to za podkład muzyczny w filmie? Rozumiem, że skoro jest w materiale to gra to ADARIO?
Wiesław
Wiesław 08.10.2019, 11:56
Jeżeli Pani Jasia pyta: "co to za podkład muzyczny w filmie?" to stwierdzam że wiedza muzyczna tej osoby jest na poziomie przedszkolnym. Jak można nie rozpoznać Bohemian Rhapsody - legendarnego zespołu Queen? Oczywiście że nie gra tego ADARIO - (może kiedyś?) Oświadczam, że podkład muzyczny do filmu został wykorzystany za osobistą zgodą autora interpretacji tego utworu - Oliviera Douyez z Belgii wykonanego na tegorocznym festiwalu w Koszalinie. Pozdrawiam - Wiesław.
Jasia
Jasia 08.10.2019, 15:11
Panie Wiesławie - nie każdy musi być TAK WYBITNYM koneserem muzyki! Utwór mnie urzekł -stąd moje pytanie :)
W myśl przysłowia - kto pyta nie błądzi....Ale wspaniale, że podniósł Pan poziom mojej wiedzy z poziomu przedszkolnego na światowe salony! Polecam szczerze udział w programie "jaka to melodia" :)
A zespołowi życzę zespołowi kiedyś tak świetnego wykonania, jak te w nagraniu..... :D
Powodzenia, pozdrawiam serdecznie - Jasia
Wiesław
Wiesław 08.10.2019, 16:14
Nie trzeba być wybitnym koneserem muzyki aby rozpoznać co to był za utwór. Jednak bardzo się cieszę, że miałem możliwość podnieść poziom Pani wiedzy muzycznej. Duet ADARIO dziękuje za życzenia. Pozdrawiam - Wiesław.
Wiesław
Wiesław 07.10.2019, 10:53
Mamy fantastyczny duet! Na koszalińskim festiwalu spotkali się z ogromnym uznaniem i gratulacjami. Dziękuję wszystkim zaangażowanym za pomoc.

Pozostałe