Śmierć w wyniku zderzenia Peugeota z ciężarówką

  • 20.09.2019, 12:27 (aktualizacja 21.09.2019, 16:22)
  • red.
zderzenie_peugeota_z_ciezarowka.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Do zderzenia czołowego Peugeota i samochodu ciężarowego doszło dziś około 11. na drodze krajowej nr 30 pomiędzy Pisarzowicami a Nową Karczmą. Kierująca osobówką na zgorzeleckich tablicach rejestracyjnych poniosła śmierć na miejscu.

W wyniku zderzenia samochód ciężarowy stoczył się z przydrożnej skarpy i stanął w płomieniach, zmiażdżona osobówka odrzucona siłą zderzenia przekoziołkowała kilka razy i zatrzymała się na barierze energochłonnej. Kierowca ciężarówki przed przybyciem służb zdołał opuścić płonące auto, kobieta prowadząca Peugeota zginęła na miejscu.

Kierowca samochodu ciężarowego jechał w kierunku Lubania, natomiast kobieta w kierunku Zgorzelca. Z wstępnych ustaleń wynika, że kierująca Peugeotem nagle zjechała na przeciwległy pas ruchu w wyniku czego doszło do czołowego zderzenia. - usłyszeliśmy od asp. szt. Justyny Bujakiewicz-Rodzeń oficera prasowego KPP w Lubaniu.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, kierowca samochodu ciężarowego miał twierdzić, że w chwili zderzenia kierująca Peugeotem była przytomna. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, gdzie przechodzi badania lekarskie.

Ruch w miejscu zderzenia będzie zablokowany przez najbliższych kilka godzin, policja kieruje na objazdy przez Siekierczyn i i autostradę A4.

Aktualizacja.

O 16. ruch na DK30 został przywrócony. 

red.

Zdjęcia (24)

Komentarze (75)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Adrian volvo srebrne
Adrian volvo srebrne 08.11.2019, 15:16
Na magnesie to jeżdżą KNS
I NIE PISAĆ MI TU BZDUR
Rico
Rico 23.09.2019, 16:29
Ile lat miała Kobieta?
On
On 22.09.2019, 21:48
Żal Mi was !!!
Romek
Romek 22.09.2019, 12:08
70 km/h na drogach jednojezdniowych i 80 km na drogach dwujezdniowych, a także na drogach ekspresowych i autostradach niezależnie od ilości pasów ruchu – taka jest odpowiedź prawidłowa, co wielu kierowców wprawiło w zadziwienie.
Czytając wiele komentarzy tutaj proponuje żeby kierowcy ciężarówek piszacy tutaj komentarze o tym że tam można jechać 90km/h udali się jeszcze raz na kurs prawa jazdy a napewno to pomoże wszystkim ...Będzie bezpieczniej jak bedziecie jezdzić bezpiecznie i zgodnie z przepisami.
OSP
OSP 22.09.2019, 11:36
Mała sugestia dla OSP Siekierczyn. Uważajcie chłopaki bo stanowczo za szybko tym jelczem jeździcie. Rozumiem że jak jest jest zagrożenie to trzeba szybko dojechać na miejsce. Ale mimo wszystko bezpieczeństwo jest najważniejsze. Lepiej dojechać 5 sekund później ale w całości.
Ktoś
Ktoś 22.09.2019, 08:05
Ilu tu specjalistów kuryło żygać się chce patola gimbaza
Traker
Traker 22.09.2019, 07:57
Na tym odcinku drogi pojazdy ciężarowe obowiązuje prędkość 70 km na godzinę, pusty zestaw tego typu waży koło 17 ton przy takiej prędkości podczas zderzenia czołowego kierowca osobówki ma niewielkie szanse na przeżycie, na zdjęciach widać że do zderzenia doszło na pasie ruchu w kierunku Lubania więce nie była to wina kierowcy ciężarówki a przyczyn wypadku może być wiele, sporo jeżdżę i wiem że żeby taka sytuacja zaistniała wystarczy ułamek sekundy kobieta mogła na moment tylko oderwać uwagę od prowadzenia pojazdu auto zjechało na przeciwny pas ruchu a ona nie mogła już wtedy zareagować. To był po prostu wypadek.
megafaka
megafaka 22.09.2019, 07:49
...większość tu się wypowiadających specjalistów od jazdy ciężarówkami tak naprawdę nie ma bladego pojęcia - co znaczy jazda takim zestawem.
To Wy w większości kierowcy osobówek stwarzacie dużo niebezpiecznych sytuacji na drodze...ale wymądrzać się i pouczać jest Was bez liku...
Tom
Tom 22.09.2019, 12:38
Jestem ciekaw czy Ty specjalista od jazdy ciężarówką jeździsz zgodnie z przepisami bo śmiem w to wątpić.Nagminnie przekraczacie prędkość a większość z was nawet nie zna przepisów gdzie i z jaką prędkością może jeździć
on
on 21.09.2019, 19:17
trzeba zacząć nagrywać tych kierowców od samotnych wilków z jaka prendkośćią jadom
Mario
Mario 22.09.2019, 11:08
Ponagrywać to sobie możesz krajobrazy a od prędkości to są odpowiednie służby
Ooo
Ooo 21.09.2019, 14:22
To było samobójstwo, wiec nie piszcie głupot o kierowcy tira...!!!
Mario
Mario 21.09.2019, 22:26
Dokładnie tak samobójstwo
Kris
Kris 21.09.2019, 18:23
Przestań bronić kierowców ciężarówek bo jeżdżą naprawdę niebezpiecznie!!Myślą że na drodze im wszystko wolno..!!!
Krzysiek
Krzysiek 21.09.2019, 16:53
Poproszę o źródło tej informacji. Dziękuję.
Nieznany
Nieznany 21.09.2019, 14:04
Ludzie weźcie się za robotę a nie zapisanie głupich komentarzy
Leos
Leos 21.09.2019, 09:49
Nowa moda widze teraz jest na na szybkie i bez bolesne jak bogatynia zgorzelec 94 brzydze sie takimi nie ludzmi to są batony na nogach
Volv rudy
Volv rudy 21.09.2019, 09:32
Seba odstaw leki i wiagre bo ci blokują główkę zamiast tego co na dole
Gosc
Gosc 21.09.2019, 09:19
Matko jedyna jaka tragedia!od ustalenia przyczyn sa odpowiednie slużby a nie czytelnicy eluban....bilans tragiczny i tak juz jest i nic tego nie zmieni 😪
Halina radna
Halina radna 21.09.2019, 07:45
A gdzie jest miejscowa drogówka ?! Jeszcze nie jakiś czas temu ciągle było widać radiowóz na tym odcinku a to na radarze a to jeżdżący a teraz zero !!! Za co my płacimy na nich podatki skoro ich nie ma !!!
Franuś
Franuś 21.09.2019, 13:20
Na razie nie mają czym - jeden rozwalił się na Armii Krajowej w Lubaniu.
Mario
Mario 21.09.2019, 22:15
To nie auto drogówki
Dorota
Dorota 21.09.2019, 06:00
Mijam niekiedy tego mlodego samotnego wilka, który pelnym pędem przejezdza przez zabudowania czy waskie lokalnd drogi.. triche wyobrazni bo później konczy sie to jaj widac. Strach jechac z dziecmi widzac tego krola szos..
Hans
Hans 21.09.2019, 20:24
fakt, też parę razy musiałem uciekać przed nim na pobocze.
Rychu
Rychu 21.09.2019, 22:32
Prawda jest taka że dość szybko jezdził w terenie zabudowanym (napewno wiecej niż dozwolone 50km) i często widziałem jak podczas jazdy trzyma telefon przy uchu.Kozaka z siebie robił na drodze.
Krystian
Krystian 21.09.2019, 00:50
Nikt udzielający się w komentarzach chyba nie czytał relacji z wypadku. Jak można posądzać kierowce tira skoro napisane jest, że kobieta zjechała na jego pas. Oczywiście świadków nie ma, ale po co oskarżać wszystkich bez żadnej podstawy
Tomek
Tomek 21.09.2019, 22:49
Tak kierowcy ciężarówek to ANIOŁKI.Jak jest wypadek z udziałem ciężarówki to zawsze nie jest ich wina tylko kierowcy osobówki.Kilka miesięcy temu jak był wypadek przy wjezdzie na autostrade w zgorzelcu gdy ciężarówka zajechała drogę i zgineło dwóch chłopaków to też pisali że to była ich wina....Dajcie sobie spokój z tymi komentarzami...Jak by wam pozabierali sb radia to policja szybko by was naprostowała i przestalibyście nagminnie łamać przepisy.
Ki...
Ki... 20.09.2019, 21:19
Jedynie wielkie współczucie dla rodziny, bez względu na to jakie były przyczyny tej tragedii. Wiem bo sam byłem pasażerem w wypadku niedaleko od tego miejsca w którym zginął kierowca ( mój przyjaciel) na moich oczach. Wiem co Ja przeżyłem i rodzina
Adam
Adam 20.09.2019, 20:49
Pewnie młody wilk jechał na magnesie spawdzić tachograf i czy jechał na odcięciu a może magnes na skrzyni biegow został tam powinna byc inspekcja transportu nie wiem dlaczego nie wezwali na tej drodze jezdzi sie 70 a nie 90 to jest chory dzieciak ! Ktory niema pojecia nie dawno wywrócił auto na rębiszowie !
Mario
Mario 21.09.2019, 22:31
A od kiedy tam jest 70 ???????????
Przemek
Przemek 21.09.2019, 09:19
Tak, miał taki wielki magnes na tacho, że zaczął przyciągać auta z przeciwległego pasa. To musiała być przyczyna wypadku na 100%
Bartek
Bartek 21.09.2019, 13:48
Marek mówi że wszystkie Przemiaszki to jak idą robić siku to na siedząco bo taki małý on jest (taki jego interes)
Przemek
Przemek 22.09.2019, 16:46
Rety, chłopie, jak nie masz nic mądrego do napisania to po prostu nie pisz.
yyy
yyy 20.09.2019, 21:45
Od kiedy tam się jeździ 70km/h ? tam jest normalnie 90 ! zacznijcie tyle jeździć a nie korki ciągle robić ... mandaty powinni za to wystawiać
Habo
Habo 20.09.2019, 20:01
Szczerze to tylko współczuć rodzinie tej tragedii bez względu na to jakie były przyczyny . Ja osobiście byłem pasażerem w wypadku niedaleko od tego miejsca w którym zginął kierowca ( mój jedyny przyjaciel) na moich oczach, więc wiem co ja i rodzina przeżyła.

Pozostałe