Odnowa Dolnośląskiej Wsi w Gminie Lubań

  • 16.09.2019, 11:44 (aktualizacja 16.09.2019, 14:02)
  • Gmina Lubań
Odnowa Dolnośląskiej Wsi w Gminie Lubań

Podziel się:

Oceń:

Gmina Lubań pozyskała 30 tys. zł w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”. Uzasadnione powody do zadowolenia mają mieszkańcy Radogoszczy.

Potrzeba realizacji zadania publicznego jest inicjatywą mieszkańców sołectwa Radogoszcz. W ramach zadania zaplanowano do realizacji całkowitą wymianę podłogi w świetlicy wiejskiej. Wpłynie to jednocześnie na poprawę warunków akustycznych pomieszczenia, jego funkcjonalności i estetyki. Projekt odpowiada na rosnące zainteresowanie mieszkańców Radogoszczy uczestnictwem w wydarzeniach i zajęciach kulturalnych, integracyjnych i okolicznościowych, a wykonanie przebudowy podłogi poprawi komfort i jakość tych wydarzeń. Realizacja projektu podniesie też standard użytkowy świetlicy oraz zapewni jej pełnienie nowych funkcji społecznych, kulturalnych i rekreacyjnych jako centrum życia społeczności lokalnej, co stanowi jeden z celów i zadań ogólnych w Sołeckiej Strategii rozwoju wsi Radogoszcz na lata 2017-2027.

- Aktualnie świetlica jest budynkiem zniszczonym przez upływający czas, w którym trzeba przeprowadzić gruntowną modernizację - wnętrze budynku nie podlegało przez długi czas remontom. Pomimo tych trudności, świetlica wiejska w Radogoszczy jest chętnie użytkowana przez mieszkańców działających na rzecz wsi. Ze względu na zwiększającą się liczbę aktywnych działaczy, wzrostem aktywności obywatelskiej oraz zaangażowania mieszkańców w życie społeczne i publiczne, obecnie najważniejszą potrzebą mieszkańców jest remont świetlicy wiejskiej w Radogoszczy. Według mojej oceny, istotne jest to, aby miejsce to było odpowiednio przystosowane do potrzeb naszych mieszkańców. Dlatego, aby zaspokoić najpilniejsze potrzeby związane z poprawą warunków życia na wsi, zaplanowano do realizacji zadanie, które polegać będzie na całkowitej wymianie podłogi. Obecnie istniejąca podłoga jest w stanie uniemożliwiającym prawidłowe i normalne użytkowanie, zgodnie z jej przeznaczeniem – dlatego wymaga wymiany. W celu prawidłowego funkcjonowania obiektu jako świetlica wiejska, w pierwszej kolejności prace te są konieczne do wykonania. Co więcej, projekt pomimo, że dotyczy wyłącznie przebudowy podłogi, będzie w późniejszych latach kontynuowany w zakresie wykonania kompleksowej modernizacji świetlicy, pozwalając zainteresowanym mieszkańcom i animatorom lokalnym spełniać swoje kulturalnie i społecznie pasje - Zbigniew Hercuń, mówi Wójt Gminy Lubań.

Już niebawem rozpoczną się intensywne prace na obiekcie, bowiem 27 sierpnia nastąpiło oficjalne przekazanie terenu wykonawcy robót. Planowane zakończenie przedsięwzięcia nastąpi z początkiem października.

 

Gmina Lubań

Komentarze (38)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Olo
Olo 19.09.2019, 11:28
Cały czas żołnierze pani A. U.przynajmniej zwarta grupa, która potrafi działać.Co posiada grupa szmalcow...a po za brakim zdrowego rozsądku.
Sołtys
Sołtys 19.09.2019, 08:54
Co z realizacją funduszu sołeckiego,również nic nie widać z zapisanych inwestycji
Gość
Gość 18.09.2019, 22:48
Ciekawa też jest 2min.50s nagrania sesji...Polecam obejrzeć
Olo
Olo 19.09.2019, 08:59
Wniosek o kontrolę działa tak trzymać kolejne mataczenie wyjdzie
77
77 18.09.2019, 22:43
Rozbudowa szkoły nie, budowa szatni nie, zabezpieczenia przedszkola nie, zakup autobusu nie.Boisko zniszczone plac zabaw zamknięty rozbudowa wodociągu w Nawojowie nie ekonomiczna. Budowa drogi bez pozwolenia zasadna oświetlenie obcej działki bez zgody zasadne.Tak to jest gdy wiek przerasta możliwość.
Pl
Pl 20.09.2019, 08:20
Niestety wiek starszego pana zatrzymuje już możliwość takie prawo natury lepiej już było.Choroby, różnego rodzaju zaburzenia zatrzymują prawidłowe działania i decyzje pora odpocząć
Radny A.U. majstruje przy kamerze? 2 razy
Radny A.U. majstruje przy kamerze? 2 razy 18.09.2019, 20:00
Proszę obejrzeć 7 min. 45 nagrania z sesji, nizej link do nagrania
http://www.luban.ug.gov.pl/art…
Janusz
Janusz 19.09.2019, 11:41
Było widać, jak woła swojego zaradnego męża i za chwilę ten odwraca kamerę,nawet tego dobrze zrobić nie umie. Tragedia.
Rodz.
Rodz. 19.09.2019, 16:57
Tragedia to co pan wójt wyprawia z naszą gminą, pracwnika tlumaczy w idiotyczny sposob kamerę należy wyłączy, żeby kłamstwa pana ograniczyć na zewnątrz.
Sołtys
Sołtys 18.09.2019, 22:04
Tak bo spadła obudowa widziałam soltys
Uważny obserwator
Uważny obserwator 19.09.2019, 10:18
To już przechodzi wszelkie granice przyzwoitości - jaka obudowa. Przecież widać, że Aneta widzi w telefonie siebie i daje instrukcję żeby zmienić pozycję kamery. Chowa się jak szczur - nie chce żeby mieszkańcy widzieli jak instruuje swoich żołnierzy.
77
77 19.09.2019, 17:17
Kolejny temat do odwrócenia uwagi do pięt nie dorastasz do pani Anety widać tylko twoją nieudolność.Rok już zaslaniasz się panią Ane.U.Nieudolny człowieku, bez ambicji i honoru, miernota zwykła wzięła górę
Prawie sąsiad
Prawie sąsiad 19.09.2019, 21:33
Tylko tacy jak 77 mogą być fanami guru - nic dodać, nic ująć. Jak siè obnaża podle postępowanie to tylko potraficie obrażać. Niestety postępowanie guru to dopiero niudolność - jej metoda to zastraszanie, niszczenie innych, chamskie prostackie zachowanie ( było to widać na imprezach gminnych)- oraz ukrywanie swoich błędów.
77
77 20.09.2019, 07:52
Chamstwoa, kłamstwa, krętactwa, niszczenia,lepkości łap twojego guru nikt nie pobije
Mietek
Mietek 19.09.2019, 14:00
Do uważnego obserwatora. Dlaczego obrażasz Radnych nazywając ich żołnierzami niczym jakichś mafiozów. A po za tym co w tym złego, że może korzystają z wiedzy i doświadczenia Pani Anety. Wójt przez 8 lat korzystał z tej wiedzy i dobrze na tym wychodził, a jak radzi sobie obecnie to widać. Niech Pan przyjmie do wiadomości. że Radni do każdej sesji są przygotowani i potrafią logicznie myśleć i wyciągać wnioski , które akurat nie podobają się wójtowi . Wójt obecnie zachowuje się tak jak " sierota boża", którego opuścił Pan Bóg i ludzie całkowicie nieporadny i zagubiony.
Zbulwersowana
Zbulwersowana 19.09.2019, 22:13
Radni pokazali w poniedziałek co potrafią! Pomimo trzykrotnej prośby Wójta i Skarbnik zabrali pieniądze z paragrafu obsługi administracyjnej urzędu z budżetu, czyli z pieniędzy przeznaczonych na WYNAGRODZENIA pracowników Urzędu Gminy !!! Nie ma dla was mali ludzie żadnych wartości. Jesteście jak te kukiełki bez własnego pomyślunku!!! Brak słów!
Olo
Olo 20.09.2019, 08:04
Nie mieli zabrać z bezpieczeństwa dzeci.Nie martw się o wynagrodzenia pokaż wykorzystanie środków, a dopiero pisz.Zajmij się pracą, za którą chcesz zapłaty
Pomidor :P
Pomidor :P 19.09.2019, 16:55
Tak przygotowani jak prawdą jest to co tu piszesz. Szczególnie przygotowany jest radny Zioła, który z kartki odczytuje to co mu karzą a jak się go zapyta co i jak to nie potrafi odpowiedzieć. U. przez osiem lat tak samo gnębili swoich oponentów jak teraz wójta. Druga sprawa, że karma wraca bo przez 8 lat widział co się dzieje i nie reagował bo fajnie było mieć swojego pit bulla.
zbych
zbych 17.09.2019, 12:17
ciekawe ile aneta w leśnej załatwiła kasy
Pl
Pl 17.09.2019, 20:59
Co ty potrafisz załatwić pochwal się
Olo
Olo 17.09.2019, 12:11
Radni z Pisarzowic głosowali przeciwko zabezpieczeniu własnej szkoły i wycofaniu zadania tak jak ostatnio radny Klimczyk nie poparł budowy szatni to jest dopiero odpowiednia grupa.
Rodz.
Rodz. 18.09.2019, 18:08
Żeby glosowc wypadało troszkę pomyśleć. Dlaczego naraża się nasze dzieciaki szanowni przeciwnicy bezpieczeństwa.Tłumaczenie wójta żałosny slinotok, już dość tego mataczenia niepotrafi pan zarządzać gminą to widać.Tylko jednoosobowe oskarżenie pokazuje pana bezsilność i brak kompetencji kłamie pan na komisjach i sesji WSTYD! !!
Wyborca
Wyborca 16.09.2019, 22:46
Na dzisiejszej sesji Wójt dał popis arogancji i kłamstwa. Na pytanie Pani Przewodniczącej rady gminy o ogłaszanie przetargów z opóżnieniem i nierealizowanie inwestycji zaatakował w chamski sposób przewodniczącą rady , kłamiąc przy tym i wprowadzając Radnych i opinię publiczną w błąd , mówiąc, że przetargi ogłasza z opóżnieniem żeby zachować płynność finansową gminy. Ogłaszanie przetargów może nastąpić natychmiast po zatwierdzeniu budżetu czyli już w miesiącu styczniu z terminem wykonania określonym w warunkach przetargu i umowie z wykonawcą. Ogłaszanie przetargu nie ma żadnego wpływu na płynność finansową gminy. Panie Wójcie swoje nieróbstwo próbował pan usprawiedliwić kłamstwem. Całe szczęście rada wykazała się czujnością i nie uległa pańskim Kłamliwym sugestiom. Rada zadziałała zgodnie z ustawą samorządową, a Pan Ciągle błądzi.
Wyborca II
Wyborca II 17.09.2019, 13:01
Jak nie masz pewności czy będziesz miał czym zapłacić za inwestycje to też będziesz ogłaszać przetargi, wyłaniać wykonawców? Niestety podpisując umowę musisz być pewna, że będziesz mieć środki na zapłacenie faktury. Za zerwanie umowy też są konsekwencje. Wy nadal mydlicie oczy wszystkim w koło, ale niestety swoimi działaniami (działaniami guru ) doprowadzacie do tego, że firmy nie chcą na terenie Gminy Lubań brać udział w przetargach ze względu na to, że nie wiedzą czy będą wykonywać tą inwestycję ( może guru zmieni zdanie a żołnierze przyklepią). Zrobiliście tylko pośmiewisko z naszej Gminy. Wykonawcy ostrzegają innych przed Gminą Lubań i opowiadają o działaniach szarej eminencji i jej żołnierzy.
wyborca
wyborca 18.09.2019, 08:22
Skąd ta niepewność , budżet uchwalony, a wnioskować o zmianę może tylko wójt.
WyborcaII
WyborcaII 19.09.2019, 07:55
Tak masz racje może tylko Wójta - a kto na każdej sesji odczytuje wypociny guru - A.Z. wnioskuje a reszta żołnierzy przyklepuje. Na komisjach nie wprowadzają zmian, nie mają uwag - a na sesji urządzają pokazówkę. Mam prośbę do wyborcy proszę wyedukuj guru i jej żołnierzy.
Wyborca
Wyborca 20.09.2019, 08:55
Radni to są ludzie mądrzy wybrani najlepsi z najlepszych i doskonale sobie radzą stosując obowiązujące prawo, czego nie można powiedzieć o nieodpowiedzialnym wójcie.
Pl
Pl 19.09.2019, 08:47
Oglądaj komisję i sesje zobaczysz kto manipuluje
77
77 17.09.2019, 20:56
Wykonawcy boją się człowieka,który klamie bezczelnie na sesji i niema zielonego pojęcia o inwestycjach nieudolność potwierdziła opinia RIO
Mieszkaniec gminy
Mieszkaniec gminy 16.09.2019, 20:27
Dzisiejsza sesja znowu pokazała jaką beszczelną osobą jest przewodnicząca. Guru jak szczur chowa się po kątach. Nadal mąci -zastanawiam się jakie haki ma na swoich żołnierzy albo co obiecała ? Przecież myślący człowiek nie zachowywał by się tak jak radny A.Z i bez końca odczytywał wypociny guru,która ma na celu niszczyć wszystkich myślących i mądrzejszych. Pamiętajcie karma powraca. Większość już widzi i się wam odwdzięczy przy najbliższych wyborach.
Barbara
Barbara 17.09.2019, 22:37
Z ta karma to jest szczera prawda . Zrobiłam mezowi wielka krzywde ,nie zdajac sobie sprawy ze cierpi w samotnosci . Dzisiaj jestem sama ,chora i nikt mnie nie kocha . Z dnia na dzien jest gorzej i spotykaja mnie same nieszczescia .Gdybym mogła cofnac czas to bym to zrobiła ale On juz tego nie chce .Teraz wiem ze trzeba robic tak zeby nikt przez ciebie nie płakał ,to nie jest trudne ,trzeba tylko chciec !
Mietek
Mietek 17.09.2019, 10:20
O jakiej większości piszesz , myślący podobnie jak ty nie oceniają faktów tylko kierują się odczuciami, myślący wyborcy potrafią odróżnić pragmatyczne działanie rady od kłamstw i manipulacji wójta.
Pl
Pl 17.09.2019, 12:03
Za to trafnie się ocenił na koniec przynajmniej raz nie kłamał i standardowo opuścił obrady.
Pięknie....
Pięknie.... 16.09.2019, 20:04
No to wyczyn na skalę światową ???i tylko na to was stać nieroby.Przez rok rządzenia gminą Brawo !!!!!
77
77 17.09.2019, 11:58
Tak jest na pół roczne wykonanie budżetu z 37 zadań wójt wykonał 2 według informacji ręce opadają
Dzidek
Dzidek 16.09.2019, 19:00
Jeszcze radni nie zablokowali pieniedzy ?
bleble
bleble 16.09.2019, 19:52
Zablokowali dzisiaj na sesji :D
77
77 17.09.2019, 11:49
Bleble zablokowany mózg masz na pewno, a wręcz zamulony tak jak największy kłamca i kretacz.

Pozostałe