Pijany kierowca sprawcą wypadku ze skutkiem śmiertelnym

  • 16.09.2019, 10:07 (aktualizacja 16.09.2019, 11:12)
  • red.
Pijany kierowca sprawcą wypadku ze skutkiem śmiertelnym OSP Trzebień

Podziel się:

Oceń:

Peugeot z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni i czołowo uderzył w motocykl, którym podróżowali mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego.

Do tragedii doszło w niedzielę około 15. w Kozłowie (gmina Bolesławiec).

41-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego, znajdując się pod wpływem alkoholu, zjechał na przeciwległy pas jezdni i czołowo uderzył w motocykl. Jednośladem podróżowali 46-letni mężczyzna oraz 48-letnia kobieta, oboje mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego.

Działania naszego zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz podaniu prądu gaśniczego na palący się motocykl. U jednej z osób, która podróżowała motocyklem stwierdzono brak funkcji życiowych, więc nasi ratownicy natychmiast rozpoczęli resuscytację krążeniowo - oddechową z użyciem defibrylatora. Pomimo ponad 40 - minutowej reanimacji lekarz stwierdził zgon. - piszą ratownicy z OSP Trzebień, którzy działali na miejscu zdarzenia.

Kobietę pasażerkę motocykla w ciężkim stanie przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Zielonej Górze.

Jak się okazało, sprawca wypadku miał w wydychanym powietrzu 1,3 promila alkoholu oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna ze złamanym nosem trafił do szpitala.

W działaniach brały również udział zastępy z JRG PSP w Bolesławcu, 2 zastępy z JRG PSP w Szprotawie, zastęp z OSP w Lesznie Górnym, 4 patrole Policji, 3 zespoły ratownictwa medycznego oraz załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (Ratownik 15).

red.

Zdjęcia (6)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krzysiek
Krzysiek 16.09.2019, 18:27
Kolejne zero i dno moralne. Po czymś takim, nie powinno to coś ujrzeć kolejnego dnia. Oby to coś trafiło w życiu na podobnego przeciwnika - też gównozjada! Jakie więzienie, jaki sąd. K..wa, ew. do wyboru krzesło elektryczne lub gilotyna na ten pusty łeb.
Obserwator
Obserwator 16.09.2019, 13:07
Abyś zdechł , zabiłeś nie winnego człowieka . Do więzienia za zabójstwo a tam pracę żeby się utrzymał a jak nie to niech zdycha z głodu, dla przykładu co by więcej prostakom po alkoholu jeździć się nie chciało .

Pozostałe