×

Już wkrótce egzamin na prawo jazdy w Lubaniu

  • 13.09.2019, 09:55 (aktualizacja 13.09.2019, 10:36)
  • red.
Już wkrótce egzamin na prawo jazdy w Lubaniu
Podziel się:
Oceń:
Wczoraj Sejmik Województwa Dolnośląskiego przegłosował uchwałę umożliwiającą stworzenie w Lubaniu Wojewódzkiego Oddział Ruchu Drogowego.

Przyjęta uchwała zezwala na przeprowadzanie w Lubaniu egzaminów państwowych w zakresie prawa jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B1 i B. Wszystko wskazuje więc na to, że już wkrótce w Lubaniu będzie można przystąpić do egzaminu na prawo jazdy. Jak czytamy w uzasadnieniu, argumentem przemawiającym za stworzeniem tej możliwości jest ułatwienie mieszkańcom regionu dostępu do zdobycia tego dokumentu.

Obecnie wiele osób, które ubiegają się o prawo jazdy, zmuszonych jest do pokonywania znacznych odległości do siedzib istniejących obecnie ośrodków egzaminowania. Budzi to społeczny sprzeciw i rodzi nieuzasadnione koszty dla obywatela.

Siedziba lubańskiego WORD-u znajdzie swoją siedzibę przy ulicy Dolnej 8 w budynku po zlikwidowanej szkole podstawowej. Istniejąca tam infrastruktura daje warunki niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia egzaminów teoretycznych i praktycznych.

Z oświadczenia dyrektora WORD Legnica wynika, że na dzień rozpoczęcia działalności oddziału terenowego w Lubaniu również infrastruktura drogowa na terenie miasta jest odpowiednio dostosowana i będzie pozwalała na sprawdzenie kwalifikacji kandydata na kierowcę w zakresie wykonywania poszczególnych zadań egzaminacyjnych.

Rozmowy w tym temacie prowadzone były już od maja tego roku, koordynatorem projektu był Mateusz Zajdel, wiceburmistrz Lubania wspierany przez Teresę Zembik, radną Sejmiku Dolnośląskiego.

Podjęta wczoraj uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego. Nie oznacza to jednak, że do egzaminu w Lubaniu przystąpimy po upływie tego terminu.

Po rozmowach z dyrekcją WORD w Legnicy wstępnie planujemy uruchomienie oddziału w Lubaniu pod koniec listopada. Chcielibyśmy, aby stało się to jak najszybciej, ale pewnych terminów nie jesteśmy w stanie przeskoczyć – usłyszeliśmy od Mateusza Zajdla.

Jak się dowiadujemy, konieczne jest jeszcze podpisanie stosownych umów i dostosowanie obiektu, tak aby WORD mógł normalnie funkcjonować.

 

 

red.

Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lolek
Lolek 12.10.2019, 18:07
Czy prawdą jest, że na dyrektora szykują szefa PiS w Lubaniu? Jeżeli tak to co najmniej dziwne, bo ptaszki śpiewają, że szefem struktur w Lubaniu długo nie będzie.
grzesiekk
grzesiekk 19.09.2019, 11:05
jestem ciekaw czy będzie tak samo dobrze i dość łatwo zdać jak w Bolesławcu - znajomy chcial zdawać w Legnicy i mu odradzili i faktycznie zdał w bolesławcu od reki.
Mieszkanka
Mieszkanka 16.09.2019, 09:45
Tak bez ronda będą zdawać?
sdd
sdd 16.09.2019, 16:39
u ciebie w głowie zrobią i tam będą jeździć.
;)
;) 14.09.2019, 13:00
Oj ludzie ludzie wam nic nie pasuje i nic nigdy pasować nie będzie nie ważne co miasto zrobi. Chore argumenty, ze kierowca nie ogarnie jazdy w dużym mieście i tym podobne.. człowiek uczy sie jazdy tak na prawdę po odebraniu prawka.. problem w tym, że niektórzy uczą sie tych złych nawyków a to juz ich wina nie szkoły jazdy czy egzaminatora.. jeśli nie ogarną jazdy poza Lubaniem to powinni zwrócić plastik. Moze sie okazać, ze kierowcy którzy zdadzą w Lubaniu beda lepiej jeździć niż jeleniogorzanie czy wrocławscy kierowcy.. zamiast ciągle narzekać dajcie szansę
Ssxxsss
Ssxxsss 14.09.2019, 09:46
Bardzo dobra decyzja, oby więcej takich dobrych informacji, wreszcie nasze miasto zaczyna coś pozytywnego robić dla naszych obywateli☺️
Wolf
Wolf 14.09.2019, 08:27
Poziom nauczania jest tragiczny panie ******* już cztery osoby widziałem po Pana przyuczaniu w aucie się tłumaczy odnośnie tematu , a nie rozmowa o du.....marynie dramat.
Nostradamus
Nostradamus 14.09.2019, 06:08
A ja wiem o co chodzi! Jan Niezbędny nie chce już wozić burmistrza!
Bua ha ha ha
Kierofcy
Kierofcy 14.09.2019, 06:01
To ciekawie będzie jak kiedyś taki kierowca wpadnie na drogę z trzema, czterema pasami i nie będzie wiedział co i jak bo w lubaniu tego nie nauczyli 😃
Ryba
Ryba 13.09.2019, 22:37
Po Lubaniu jezdzić to poraszka szczególnie w dni targowe Jak ktoś zna miasto i drogi na skróty to ma luz.
Elmo
Elmo 14.09.2019, 13:45
W nowoczesnych miastach europy najlepiej sprawiaja sie rowery z czasem Polske yez to czeka a prawo jazdy kazdy powinien miec bo przepisy trzeba znac bez wzgledu czy sie jezdzi passerati czy jubilatem 😉
kursant2011/12
kursant2011/12 13.09.2019, 21:34
jeżeli tak dalej pójdzie w tym mieście to już niedługo nie będzie można w Lubaniu nic osiągnąć bez znajomości (taka tam subiektywna ocena rozwoju sytuacji na tym obszarze).
Określenie, że ustanowienie WORDu w Lubaniu posłuży ludziom i ograniczy ich ZNACZNYM odległością wymaganym do pokonania by uzyskać upraniony "plastik" JEST WYSSANE Z PALCA. Przepraszam, ale spojrzcie prawdzie w oczy, do Ośrodka Egazminacji najprościej dojechac pokonujac jedynie około 50km. Rozumiem ze rowniez i lokalne szkoly i instruktorzy musza zarabiac... no ale jakim kosztem?
Magistracie kochany, zajmijcie się lepiej modernizacją linii autobusowej Lubań - JG, już nie wspomnę o innych.
Tak samo, jako anonim oczywiście, mogę przyczepić się do stwierdzenia, że infrastruktura wokół bylej podstawowki jest odpowiednia by go tam umiescic. Gdyby nie szkola z czerwonej cegly dawno juz by ten - tak bardzo niedawno - krzywy beton zagospodarowano w inny sposob niz obecnie. Niestety jednak korzysta z niego zdecydowanie wiecej niz 1/3 osob zamieszkałych na tym terenie.
Druga sprawa, moim zdaniem za uzyskaniem uprawnien do kierowania powinny isc warunki z ktorymi spotykamy sie na codzien w ruchu ulicznym. GDZIE, DRODZY PANSTWO W LUBANIU SA RONDA ALBO INNE BARDZO NEWRALGICZNE MIEJSCA Z KTORYMI SPOTYKAMY SIE NA CODZIEŃ KIERUJAC POJAZDAMI? TZW. LOTNISKO NA PÓLNOCY OSIEDLA PIASTÓW? Przykro mi ale Tkacka/Wąska czy Spoldzielcza również nimi nie są, a powstale tam utrudnienia zwiazane sa tylko i wylacznie z zagospodarowaniem terenu. Od razu nadmienie (ku uciesze tych wszystkich lubańskich śmieszków) że nie wynika ono ze zlego skomunikowania "rynku" z reszta miasta, a decyzja o wprowadzeniu tam ruchu jednokierunkowego w obliczu poruszania sie pojazdami po miescie - jest jak najbardziej na plus.

PS.
doskonale pamietam jak jezdzilem Lką i tylko i wyłącznie dzięki swoim chęciom spotkałem się wówczas z tym, z czym po przebyciu ponad 500tyś km oraz wiem dlaczego "dzięki Bogu" zdawałem w JG a nie w Lubaniu :)
PS.2.
Jeżeli do tego dojdzie, to niegdyś stwierdzenie, że bez kasku z domu nie wychodzisz stanie sie aktualne.
elka
elka 13.09.2019, 21:25
jak niby jest tu dobra infrastruktura nie ma przecież ronda i jak się mają nauczyć co na nim robić w przyszłości
fff
fff 14.09.2019, 08:45
Masz coś z deklem żeby uczyć się jazdy po rondzie ?
Gosciu
Gosciu 16.09.2019, 08:31
Patrząc jak polacy jeżdżą po rondach to naprawdę przydał by się jakiś kurs rozszerzony z jazdy po rondach.
Atlas
Atlas 13.09.2019, 19:23
Kolego i kolezankinki. Przypomnijcie sibie jak wy zescie jezdzili Lkami😂
Kierowca
Kierowca 13.09.2019, 18:47
"Gratulacje" dla naszego miasta i jego włodarzy !!! W godzinach szczytowych będzie jeszcze bardziej zakorkowane. Nie mogę się doczekać jak połowa samochodów jeżdżących po mieście to będą elki, tak jak w Bolesławcu. Kolejny DOBRY pomysł!
Gosciu
Gosciu 13.09.2019, 16:21
Moim zdaniem tragedia. Już teraz odwiedzając Lubań jeżdżę z duszą na ramieniu bo to co wyrabiają lubańscy "kierowcy" to jakaś kpina. Notoryczne wymuszenia, cotygodniowe spotkania na środku krzyżówki przy kauflandzie, brak włączonych świateł, czy chociaż brak myślenia i obserwowania co się dzieje dookoła.

Osoba która zda egzamin w Lubaniu i pojedzie do większego miasta będzie jak dziecko we mgle.
Rozsądny
Rozsądny 13.09.2019, 15:04
Kolejne niepotrzebne koszta które musi ponieść podatnik. Nowa infrastruktura, wynagrodzenia dla urzędników. Myślę że lepiej zdającemy zapłacić grosze za bilet do jeleniej czy bolesławca niż tworzyć nowy ośrodek, nie wspominając że niektóre szkoły jazdy zawożą swoich kursantów na egzaminy.
Kierownik
Kierownik 13.09.2019, 14:44
Już nie mogę się doczekać aż ludzie będą dostawać pier*olca jak L będą się uczyć parkować na osiedlu.
OnaL
OnaL 13.09.2019, 13:34
W końcu coś pozytywnego dla miasta.
Zośka
Zośka 13.09.2019, 16:36
Oj, szybko Wam ten pozytyw wyleci z głowy jak zobaczycie zakorkowane miasto przez "L".
Bolek
Bolek 14.09.2019, 08:48
Widać twój właściciel nigdy cię z kuchni nie wypuścił na dwór i nie widziałaś ile L jeździ po Lubaniu od lat.
Gość
Gość 13.09.2019, 12:54
O, to pan Wojtek może w końcu będzie miał robotę :D
Tagu
Tagu 15.09.2019, 10:16
Wojtek? O kogo chodzi?
Szofer
Szofer 13.09.2019, 11:55
***. Już wiszę jak nowi kierowcy z Lubania będą sobie radzić za miastem.
;)
;) 13.09.2019, 12:56
A co to ma do rzeczy? Kierowca się uczy jeździć tak na prawdę po odebraniu prawa jazdy ze starostwa. W czym niby lepszy jest WORD w Jeleniej Górze?
xD
xD 13.09.2019, 21:36
no to proszę bardzo, odbierz plastik, wsiądź w auto i ogarnij bycie kierowcą blabla we Wrocławiu, gdzie moim zdaniem jezdza gorzej od W-wiaków - a to juz jest sukces :D
;)