Uwaga! Woda w Złotnikach Lubańskich niezdatna do picia

  • 12.09.2019, 17:06 (aktualizacja 12.09.2019, 18:03)
  • Żródło: lesna.pl
Uwaga! Woda w Złotnikach Lubańskich niezdatna do picia pixabay.com

Podziel się:

Oceń:

Jest to związane z wykryciem w pobranych próbkach bakterii z grupy coli, escherichia coli oraz enterokoków kałowych.

Woda nie nadaje się do picia ponieważ w pobranych próbkach wykryto zanieczyszczenia mikrobiologiczne tj. bakterie z grupy coli, escherichia coli oraz enterokoków kałowych.

Komunikat wydany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Lubaniu ukazał się dziś na stronach leśniańskiego magistratu.

Źródło: lesna.pl

Załączone pliki do pobrania (1)

Zdjęcia (1)

Komentarze (66)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

👹
👹 16.09.2019, 08:11
Mieszkańcy Złotnik, wyszli na ulicę a na eluban cisza - dlaczego? Umowa?
Złotniki chcą referendum
Tobi
Tobi 16.09.2019, 17:24
nie tylko złotniki już bardzo wielu chce go wykopać
Mieszkaniec Złotnik
Mieszkaniec Złotnik 16.09.2019, 15:54
Chcemy czystej wody. Raferendum nic nie da. W kilka miesięcy nikt nie zrobi czegoś, czego innym nie udało się przez wiele lat.
Mirek
Mirek 16.09.2019, 17:28
Oj da, dużo da
Lidka
Lidka 15.09.2019, 19:39
A przypadkiem to nie wina kopalni
Mieszkaniec Złotnik
Mieszkaniec Złotnik 15.09.2019, 09:07
W Złotnikach problem z wodą znany był od bardzo dawna. Wyglądało to tak, że przyjeżdżał pracownik syergii i sypał do studni kilka wiader chloru. Następnie dzień czy dwa później sanepid pobierał próbki wody. Oczywiście woda okazywała się zdatna do picia. Zdarzało się że ktoś z mieszkańców ściągał sanepid przed sypaniem chloru i wtedy woda okazywała się niezdatna do picia. Tylko niewiedzieć czemu, nigdy nie nagłaśniano tego tak jak tym razem.
Sam jako mieszkaniec rozmawiałem z poprzednimi burmistrzami, pytając jakie widzą rozwiązanie tego problemu. Widać,że nie mieli wiedzy ani pomysłu co z tym zrobić. Co do obenego burmistrza, to mówił o pomysłach i możliwościach gminy co do porawy sytuacji z wodą. Ale mówił też, że może to potrwać 2-3 lata. Dlatego nie osądzam. Czekam.
Jajcarz
Jajcarz 15.09.2019, 20:03
o, podchloryn sodu w proszku? :))))))
...
... 14.09.2019, 12:37
Jasiu przestań doradzać dla swojego wybrańca !!! . Zabierz swoją armię niezadowolonych i sfrustrowanych z życia ludzi !!!
Sanepid
Sanepid 14.09.2019, 11:35
Proszę nie pisać o rzekomym układzie Synergii z Sanepidem bo to byłoby przestępstwo. Jeżeli macie Państwo jakąkolwiek wiedzę, należy to zgłosić do prokuratury! Z mojego doświadczenia wynika, że niestety jakość wody może się pogarszać. Wodociąg, wbrew pozorom jest bardzo delikatnym systemem. Ale skąd Szymek i Krysia mają o tym wiedzieć?
😭😭😭😭
😭😭😭😭 13.09.2019, 20:28
Tak naprawdę Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego co się dzieje ale jest źle a będzie naprawdę tragedia
Złotniki
Złotniki 13.09.2019, 19:15
Ci co go bronią niech się dowiedzą jakie kłamstwa mam gadał wczoraj na spotkaniu a już te słowa że to wina poprzedników i synergi to się poprostu rzygać chce.
Obrońcy Burmistrza powiedźcie co on zrobił, że tak naprawia leśną narazie jest ros***l i nic więcej zobaczycie co będzie jak budżet wytrzyma w tym roku to na następny już będzie ruina Boże można tak pisać bez końca ale już nie mam siły się denerwować dobranoc idę na piwo
gud
gud 13.09.2019, 23:01
populista i pinokio tylko referedum
.
. 14.09.2019, 11:31
CZY NA KŁAMSTWACH MOŻNA ZBUDOWAĆ COŚ DOBREGO TO SIĘ DOPIERO OKAŻE ???
.
. 13.09.2019, 20:17
Co z robił hmmm nie wiem ale wiem jedno jest mistrzem likwidacji.
Złotniki
Złotniki 13.09.2019, 19:03
Na drugi dzień postwili beczkowóz i są chepi smutne ale prawdziwe
.
. 13.09.2019, 20:58
Wiedzieli rano a na drugi dzień postawili beczki super bijmy brawa
Realista
Realista 13.09.2019, 17:39
Zaopatrzenie w wodę w sytuacjach kryzysowych to zadanie własne gminy. Nie można wciąż obwiniać poprzedników. Burmistrz urzęduje już prawie rok! Niestety zamiast lepiej , jest gorzej. Nie ma żadnych nowych inwestycji, w całej gminie jest bardzo brudno, gnojowica leje się do jeziora oraz do rowów przydrożnych. Burmistrz jest takim sowizdrzałem, że nie doczytał nawet komunikatu Sanepidu ( o znajomości prawa nie wspomnę), w którym wyraźnie napisano, zgodnie z obowiązującym prawem, że dostawca ( czyli de facto gmina Leśna, której organem jest Burmistrz ) ma OBOWIĄZEK dostarczyć mieszkańcom wodę. Już naprawdę nikogo nie interesują bajki o poprzednikach. Czas wziąć się do pracy Panie Szymonie! Obiecał Pan mieszkańcom złote góry a tymczasem jest naprawdę nieciekawie. Brak wizji, brak właściwej realizacji zadań operacyjnych oraz elementarnej wiedzy. Podpowiem : gospodarka mieszkaniowa, komunalna, zaopatrzenie w wodę, odbiór ścieków i gospodarowanie odpadami, to ZADANIA WŁASNE GMINY. I to Pan Burmistrz ma obowiązek o to dbać. Jest za to nieźle wynagradzany.
Inkognito
Inkognito 13.09.2019, 20:26
Te obrońca mam jedno pytanie dziś miało być otwarcie koperty z ofertą ZGIUK Lubań koszty za wywóz śmieci ale nie doszło do skutku dla czego gmina nie informowała mieszkańców? Przecież to jest bardzo ważna sprawa nie załatwicie tego po cichu, czy nie ma się czym chwalić ? ps.otwrcie koperty z cenami odbędzie się 20.09.2019 ciekawe czy wtedy na wszystkich stronach będziecie się chwalić jakie to podwyżki zalatwiliscie pani Krystyno wstyd
cas
cas 13.09.2019, 23:03
no to będzie dym pod ratuszem burmustrz sam będzie płacił dla lubania
Anka
Anka 13.09.2019, 17:17
Ludzie. Czytam i nie wierzę. Na 4 kadencje wybraliście bardzo sympatycznego Pana, który w latach najlepszych projektów nie zwodociągował gminy kiedy inni włodarze wokół składali wniosek za wnioskiem i z niewielkim wkładem własnym budowali infrastrukturę. Zasób mieszkaniowy zatrzymał się na latach 80tych ale oburzenie wokół że będą podwyżki np. czynszów, opłat za śmieci itp. Ta gmina to ewenement. Nic od siebie tylko same jęki i roszczenia. Bakterie w wodzie się zdarzają i będą się zdarzać. Niedawno taką sytuację miał Suplaz w sąsiednich gminach i nie było takiej chorej paniki. Co teraz ma po tylu zmarnowanych latach zrobić obecny burmistrz z takimi zaniedbaniami i takim budżetem. Zabawcie się w referendum i wybierzcie Zbawiciela Leśnej...
tati
tati 13.09.2019, 23:07
Anno ludzie oczekują spełnienia obietnic lewaka bo narazie to tylko gada a rządzi Krysia np Szynobus itp kopalnia itp wiec nie ma czego bronić
konsument
konsument 13.09.2019, 16:23
A dlaczego doszło do zanieczyszczenia wody? Ktoś wie? Proszę o informację, bo to ważne na przyszłość.
jas
jas 13.09.2019, 23:08
bo kara za opieszałość burmistrza z nowymi studniami
Heniek
Heniek 13.09.2019, 21:35
Proszę pojechać do Złotnik i popytać. Ludzie tam mówią, że bakterie w trj wodzie to są od przeszło 10 lat, tylko że wcześnuej był "układ" w gminie i nikt nie robił z tego problemu, badania z sanepidu były fikcyjne. Teraz przegrali wybory i szukają haka na burmistrza. Pewien klan leśniański będzie robić wszystko, żeby obalić burmistrza i dorwać się do władzy. To jest chore!!!!
😂
😂 14.09.2019, 05:38
Poprostu synergia wiedziała jak z sanepidem rozmawiać 😂😂
układ
układ 13.09.2019, 23:11
klan to jest traz j 23 burmistrz i jego radni układ
😠
😠 13.09.2019, 16:07
Gmina chwali się że dziś już są beczki z wodą ,czemu nie przeprosicie za wczoraj 😠😠😠😠😠
Mieszkaniec
Mieszkaniec 13.09.2019, 15:51
Naprawde wszystkiemu wini poprzednicy, nawet temu ze Burmistrz nie umie zalatwic zastepczej wody.Szanowy Panie Burmistrzu mija rok moze niech pan wezmie cos na siebie.Brak Pana reakcji na brak wody to katastrofa.Narazie zarzadzanie przez pana to tragedia.
Złotniki
Złotniki 13.09.2019, 13:30
Proszę państwa o opinię tego co się wydarzyło wczoraj w Złotnikach lubańskich podam krótko w punktach
-gmina rano dowiaduję się o stanie wody
-nie podejmuje żadnych działań żeby poinformować ludzi o niebezpieczeństwie ( prokurator)
-nie zabezpiecza złotnik w wodę pitną
-Wieczorem likwidator synergi decyduje o zamknięciu ujęcia wody
-ludzie wzywają redaktora Eluban
-pojawia się już reportaż na Facebooku
-ziawia się Burmistrz i zwala winę na poprzedników i synergię ( dobrze że jest na kogo hihihi)
- jak się okazuje wieczorem Pani sekretarz wykupuje wodę ze sklepu eko ( zamiast już wcześniej postawić beczkowóz z wodą i poinformować mieszkańców że woda jest skarzona) jak za swoje pieniądze to ok
-to wszystko jest w skrócie
CZEKAM NA OPINIE PAŃSTWA
Heniu
Heniu 13.09.2019, 19:40
Opinia jest taka, ktoś nie poradził sobie z ciężarem prowadzenia gminy, i my mieszkańcy za to zapłacimy.
TRJ
TRJ 13.09.2019, 17:18
Róbcie referendum!!
Olin
Olin 13.09.2019, 15:44
To jest komedia...
Andrzej