Wyższy wyrok dla sprawcy śmiertelnego potrącenia

  • 12.09.2019, 14:39 (aktualizacja 12.09.2019, 15:20)
  • red.
Wyższy wyrok dla sprawcy śmiertelnego potrącenia

Podziel się:

Oceń:

Sąd odwoławczy zwiększył karę obywatelowi Ukrainy, który w maju ubiegłego roku śmiertelnie potrącił mieszkankę Olszyny.

20 lutego br. sędzia Sądu Rejonowego w Lubaniu skazał Tarasa B. na 6 lat pozbawienia wolności za spowodowanie wypadku, 10 miesięcy za jazdę pod wpływem narkotyków oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Od wyroku odwołały się obie strony - prokurator i obrońca oskarżonego.

Na posiedzeniu 10 września 2019 r. sędzia Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze nie uwzględnił apelacji obrony natomiast w części przychylił się do apelacji prokuratury, która wnosiła o 8 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności. Ostatecznie wymiar kary został zwiększony o rok, w sumie mężczyzna za swój czyn spędzi za kratami 7,5 roku.

Przypomnijmy. Do zdarzenia doszło 6 maja w Jałowcu w powiecie lubańskim, gdy kierujący pojazdem dostawczym marki Mercedes Sprinter, 26-letni obywatel Ukrainy zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadącą rowerzystkę. W wyniku odniesionych obrażeń kobieta poniosła śmierć na miejscu, osierocając 12-letniego syna.

Jak ustalono, w czasie wypadku Taras B. znajdował się pod wpływem narkotyków. Z aktu oskarżenia wynika, że w organizmie 26-latka wykryto aż trzy rodzaje substancji narkotycznych – amfetaminę, metamfetaminę oraz THC.

W trakcie pierwszej rozprawy Taras B. przyznał się do spowodowania wypadku, jednak zaprzeczył, że znajdował się pod wpływem narkotyków.

Więcej o sprawie można przeczytać pod TYM linkiem.

red.

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Henio
Henio 14.09.2019, 14:29
*** ukraiński narkoman
Wuja
Wuja 13.09.2019, 10:36
Najbardziej znienawidzona grupa zawodową przeze mnie to meterolodzy ,i karnisci jadąc pod wpływem czego kolwiek powinno być to traktowane jak z premedytacją ,pod wpływem bez przesady to sprawiedliwy wyrok był by 14 lat dziś ktoś komuś zabierze rzecz udezajac osobę mając w ręku przedmiot nóż,broń,atrapę dostaje taki sam wyrok karbisci to bezmuzgi,sąsiad płaci na nie swoje dziecko alimenty ponad 10 lat pisał wszędzie i po tych dzbanach karnistach alimenty ma płacić do 18 roku życia to jest dla dobra dziecka.A dna testy są nie istotne miał pan czas do roku od urodzenia dziecka na zaprzeczenie ,co to za kraj.
O.o
O.o 15.09.2019, 14:48
Meterolodzy? Kim są meterolodzy?
Dlb
Dlb 12.09.2019, 15:33
I tak za niska kara niewinna osoba zginęła osierociła synka a była miła sympatyczą osobą przez takiego by___ka nie zobaczy jak rośnie i rozwija się jej synek

Pozostałe