Pomagamy Romom

  • 11.09.2019, 18:12
  • ŁCR
Pomagamy Romom
Podziel się:
Oceń:
Gmina Miejska Lubań kontynuuje działania w ramach „Programu integracji społeczności romskiej w Polsce na lata 2014-2020.”

Obecnie realizowane są trzy zadania: Wyprawka szkolna, Prawo jazdy szansą na rozwój oraz Remont lokali komunalnych najmowanych przez rodziny romskie - kontynuacja.

Dzięki środkom na wyprawkę szkolną (pozyskanym z Ministerstwa Edukacji Narodowej) 18 dzieci pochodzenia romskiego otrzymało materiały biurowe, podręczniki szkolne oraz odzież sportową na lekcje wychowania fizycznego. Realizacja zadania Prawo jazdy szansą na rozwój daje trzem osobom możliwość zdobycia nowych kwalifikacji poprzez udział w kursie prawa jazdy. Zadanie będzie trwało do końca bieżącego roku i jest w całości sfinansowane ze środków Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu. Trzecie zadanie dotyczy wykonania prac remontowych w dwóch lokalach komunalnych najmowanych przez rodziny romskie. W pierwszym z nich zostanie wymienione okno, zaś w drugim piec gazowy CW. Zadanie jest dofinansowane ze środków Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu.

ŁCR

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

CD rom
CD rom 12.09.2019, 21:04
Stoją pod sklepem i liczą na drapane jeden bmw w cabrio drugi alfa skąd pytam sprobuje zrobic legalny protest kto sie dołączy?
Popieram CD rom
Popieram CD rom 2 dni temu, 18:32
Uważam, że dużo ludzi poprze! Nieroby. Prawo jazdy??? Wyprawka to 300+ . Coś jeszcze dla nich ???? Trzecie zadanie- remoncik za free? Coś jest nie tak !!! Do szkoły i za robote potem niech się wezmą!
Robić protest!!

....
.... 12.09.2019, 13:10
Też nie popieram tego ile można im pomagać, my żeby dostać coś musi się nachodzic z sterta papierów. Powinni być na takich samych warunkach jak my a nie całe życie się slizgaja a teraz jak jest 500 plus to wszystkie romki w ciąży chodzą nie wspomnne ile już mają tych bachorow
🤦🤦
🤦🤦 12.09.2019, 19:53
Wstydź się!!!!
🤦🤦
🤦🤦 12.09.2019, 12:48
Pytam..... Jakie korzyści ma redakcja z tych komentarzy które znajdują się poniżej!!!!??Wstyd.!!!!!
M.Ślebioda
M.Ślebioda 12.09.2019, 14:44
Korzysci ????? -Napewno nie tyle co romowie ;) a tak na serio to pomimo propagandy w TV na temat hejtu i mowy nienawiści to żyjemy w Polsce i jeszcze mamy wolność słowa i kazdy może komentować artykuł jeżeli jest taka możliwość .
Pozdrawiam
Człowiekiem gardzi człowiek
Człowiekiem gardzi człowiek 12.09.2019, 19:55
Komentować !!!A nie bluźnić na drugiego człowieka.
M.Ślebioda
M.Ślebioda 12.09.2019, 12:36
Miałem spłacic zadłużenie za mieszkanie komunalne ale z uwagi że jest dyskryminacja Polaków w Lubaniu i ja się nie mogę doczekać jakoś remontu to chyba bd wolał sie sądzić . Na szczęście w Bolesławcu wszystko jest łatwiejsze tak więc trzeba uciekać z Lubania jak 25% naszych mieszkańców do 30 roku życia
Pol
Pol 12.09.2019, 11:33
Jakiż to wkład ma ta grupa spoleczna dla mieszkańców?
P.
P. 12.09.2019, 09:38
Przykład na ulicy Szkolnej w Lubaniu rodzina Romska wieczorami wyrzuca śmieci nie do śmietnika tylko obok , gdzie następnie wypuszczany jest ich czarny pies bez smyczy który to roznosi te śmieci po całej ulicy Szkolnej i to wszystko pod okiem Straży Miejskiej i MOPS-u. Wielokrotnie było to zgłaszane Straży Miejskiej , że pies biega bez smyczy i atakuje ludzi . I co jak widać bez efektu. Dzieci romskie non stop śmiecą wyzywają się i opluwają się na wzajem a ich matka siedzi w oknie pali kiepy na to wszystko patrzy i ma to głęboko gdzieś, aby MOPS dał pieniążki i będzie ok. Oni nigdy nie z integrują się ze społeczeństwem po prostu do tego się nie nadają. Patrząc z okna na tą rodzinę jak się zachowują to wyciągam jeden wniosek - powinni mieszka w rezerwacie i to z dala od miasta. Współczuję mieszkańcom bloku którzy codziennie muszą na to patrzeć.
Anka
Anka 12.09.2019, 08:01
Niby ile tym tz romom pomagać ? Żaden nie pracuje !idzie do opieki dostaje bez żadnych wywiadów kase i węgiel i paczki .Mieszkania im co rok remontują a te dziady niszczą i tak co rok .
CD Rom
CD Rom 12.09.2019, 08:00
No nie wierze biorą wszystkie swiadczenia socjalne ,są w pierwszej kolejnosci na uzyskanie mieszkania oraz jego remont, i ja mam sie z nimi integrowac? Jak sie wezmą za uczciwą prace to pomyśle nad tym puki co sa to jak dla mnie lenie śmierdzące nieroby które wyciągają te plugawe łapska po darmoche z naszych podatków...
Kryn
Kryn 12.09.2019, 00:53
Bo w Lubaniu to mieszkania dostają tylko ćpuni i romowie, zobaczycie na cyrk na ul szkolnej. Brawo mops Lubań.
Dlb
Dlb 11.09.2019, 21:42
No to już szczyt wszystkiego co im ręce do tyłka przyrosły chodzą kradną rozróby robią i jeszcze mamy pomagać śmiech na sali a naszym kto ma pomóc?
osiedle
osiedle 11.09.2019, 21:41
No to pomagajcie, dałem takiej jednej szanse na lepsze życie i no i okradła mnie.szoszony.
...
... 11.09.2019, 20:34
Ahahahahhaha że co? Może by tak w ramach integracji poszli do pracy, jak każdy inny, normalny obywatel?
ja
ja 11.09.2019, 20:27
a czy romowie(cyganie) nie dostają 500 +? ,nie dostaja od państwa ? a nie pracuja ,w Lubaniu widac cyganów ,i kazdy wie że co jak co ale im powodzi sie lepiej niz niektórym polakom normalnie pracującym

Pozostałe