Nowa karetka z napędem na cztery koła

  • 11.09.2019, 14:30 (aktualizacja 11.09.2019, 15:24)
  • red.
Nowa karetka z napędem na cztery koła

Podziel się:

Oceń:

Zakup nowego ambulansu, który zastąpi wysłużone auto pracujące na terenie powiatu lubańskiego zostanie sfinansowany z pieniędzy przekazanych w ramach ministerialnego programu. Dziś wiceminister Waldemar Kraska w obecności starosty lubańskiego oraz polityków Prawa i Sprawiedliwości podpisał umowę na przekazanie 400 tys. złotych na wymianę ambulansu w Lubaniu.

Jest to ogólnopolski program, który doprowadzi do wymiany około 200 karetek w całej Polsce, przeznaczyliśmy z budżetu na ten cel 80 mln zł. Myślę, że jest to dobra inwestycja w zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców całej Polski. Te karetki trafiają nie tylko do dużych aglomeracji, ale i do małych stacji, gdzie czas dojazdu jest faktycznie dość długi. Dlatego bardzo ważne jest, aby ten ambulans był nowoczesny i niezawodny. Program skierowany jest do wymiany tych najstarszych pojazdów, które mają duży przebieg. Jeden z tych ambulansów trafił właśnie do Lubania – mówił tuż przed podpisaniem umowy Waldemar Kraska, wiceminister w Ministerstwie Zdrowia.

Umowę podpisano w trakcie specjalnie zwołanej konferencji, w której udział wziął wiceminister, politycy Prawa i Sprawiedliwości, starosta lubański Walery Czarnecki oraz dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze Nikolaj Lambrinow. Kwota dofinansowania do jednego pojazdu to 400 tys zł.

Do Lubania trafi jeden z trzech ambulansów sfinansowanych z ministerialnych pieniędzy, które dziś trafiły do jeleniogórskiego pogotowia. Pozostałe dwa auta trafią do Kamiennej Góry i Lwówka Śląskiego. Ważne jest, aby nowe karetki były w stanie sprawnie poruszać się po górskich terenach, jakie swoim zasięgiem obejmuje Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze.

Mamy nadzieję, że uda się kupić samochód z napędem na cztery koła z wyposażeniem podstawowym czyli nosze i krzesełko kardiologiczne. Resztę wyposażenia przełożymy z dotychczasowych karetek, ale ono jest stosunkowo nowe więc tu nie będzie problemu. - mówi Nikolaj Lambrinow.

Jak zapowiada dyrektor jeleniogórskiego pogotowia, nowa karetka do Lubania powinna trafić już z końcem roku.

red.

Zdjęcia (10)

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

stalin
stalin 12.09.2019, 03:23
i co z tej karetki skoro pózniej taka łajza pt.dyżurny "oficer" na wezwanie do poważnego zdażenia na 112 odmawia wysłania karetki pogotowia.
taki prymityw z IQ szympansa powinien wylatywać na zbity pysk skończony s***l.
Jpd
Jpd 12.09.2019, 00:22
A co tam robi starosta wymieniony przez redaktora z nazwiska? Politycy PiS nie mają nazwisk? Pani w czerwonej marynarce to sąsiadka redaktora, Radna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Teresa Zembik, Senator Rafał Ślusarz, Radny Sejmiku Andrzej Kredkowski. Przez gardło szanownemu redaktorowi nie przechodzą te nazwiska? Dzięki tym osobom Lubań ma tę karetkę a nie dzięki wymienionemu z nazwiska staroście!
WążKudłaty
WążKudłaty 12.09.2019, 09:00
Ci ludzie nie mieli w tym żadnego udziału. Wystarczy spojrzeć ile karetek wymieniono w całej Polsce, a że do zdjecia stanęli.. wybory są niedługo i tyle. Tak na marginesie, to brak szacunku dla wyborców jeśli ktoś po kilku miesiącach bycia radnym sejmiku próbuje uciec do sejmu.
sierp
sierp 12.09.2019, 08:49
Pani Radna, spokojnie. Wszyscy i tak panią znają i podziwiają za czerwoną marynarkę
Funia
Funia 11.09.2019, 20:35
No a tego ajważniejszego z pokropkiem nie zaprosili?
Diabel
Diabel 11.09.2019, 16:59
Super gest przed wyborami...
Wojtek
Wojtek 11.09.2019, 16:05
A co z budową nowej siedziby dla PR w Lubaniu?
Andrzej
Andrzej 11.09.2019, 16:01
W tym roku to ogłoszą przetarg, a karetka będzie za rok. Takie są realia zamówień publicznych.Ale przed wyborami warto swoją gębą pochwalić się jacy jesteście troskliwi...Ohyda
Jpd
Jpd 11.09.2019, 17:55
Jeśli Lubań nie chce tej karetki ...
Myślę, że inne miasta lub szpitale chętnie wezmą.

Pozostałe