Niesamowity powrót wydry

  • 09.09.2019, 18:15 (aktualizacja 09.09.2019, 19:23)
  • Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Niesamowity powrót wydry C. Hammer

Podziel się:

Oceń:

Po czteromiesięcznej przerwie samiec wydry Yourek dobrowolnie wrócił do görlitzkiego zoo.

Marcowa burza nagle zmieniła życie samca wydry oraz sześciu mieszkających z nim szopów. Drzewo, które zawaliło się na ogrodzenie wybiegu, umożliwiło ucieczkę całej siódemce. Podczas gdy szopy pracze przy pomocy pułapek, smakołyków oraz nocnych dyżurów pracowników, po pięciu dniach znów siedziały w wybiegu z naprawionym płotem, samiec wydry urzędował w sąsiednim stawie z łabędziami. Wszelkie próby złapania go zakończyły się fiaskiem.

Staw po krótkim czasie przestał być dla niego atrakcyjny, więc pożegnał się całkowicie z zoo.

Aby wybieg nie pozostał na stałe bez wydr, w ramach europejskiego programu hodowlanego wydr, pozyskano rocznego samca „Marka” z warszawskiego zoo, który przeniósł się do Görlitz.

To co wydarzyło się później jest co najmniej kuriozalne! Niecały tydzień po przyjeździe Marka nagle na stawie wśród ptaków zapanował niepokój - przestraszone wyszły na ląd. Wyraźnie wskazywało to na obecność wodnego drapieżnika.

Czy to naprawdę mógł być Yourek? Pracownicy zoo zastawili wszystkie dostępne pułapki, po trzech dniach udało się schwytać wydrę. Kontrola mikro-czipa potwierdziła, że to Yourek. W trakcie wędrówek po görlitzkich zbiornikach wodnych stracił na wadze, ale poza tym był zdrowy i radosny.

Po tygodniu obserwacji w stacji kwarantanny goście mogą ponownie obserwować go na wybiegu. Gdzie był i czego doświadczył pozostaje tajemnicą, wrócił jednak dobrowolnie. Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej….

 

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

xyz
xyz 09.09.2019, 22:36
To tylko dowodzi, że czuje się tam dobrze. Szacun dla pracowników, że potrafią tak dbać o dobrostan swoich podopiecznych:)
Gość
Gość 09.09.2019, 20:49
Super
As
As 09.09.2019, 20:25
Haha

Pozostałe