Akt oskarżenia za włamania do bankomatów

  • 04.09.2019, 21:26
  • Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze
Akt oskarżenia za włamania do bankomatów flickr.com

Podziel się:

Oceń:

Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu skierowała do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia przeciwko czterem osobom podejrzanym o dokonanie w okresie od grudnia 2018 roku do marca 2019 roku włamań do bankomatów oraz szeregu innych przestępstw.

Pierwsze z włamań miało miejsce 1 grudnia 2018 roku w jednym z marketów w Bolesławcu. Sprawcy przy użyciu pojazdu staranowali drzwi do sklepu i dostali się od jego przedsionka, w którym stał bankomat. Wówczas nie udało im się jednak dokonać kradzieży z uwagi na reakcję pracowników sklepu oraz stojące tam wózki sklepowe blokujące dostęp do urządzenia.


Do kolejnego z włamań doszło 12 grudnia 2018 roku w miejscowości Nowogrodziec w powiecie bolesławieckim. Skradziono wówczas pieniądze w kwocie ponad pół miliona złotych. Włamania dokonano poprzez zamocowanie pasów do ciągnika rolniczego i przywiązanie ich do bankomatu, a następnie wyrwanie urządzenia z podłoża i zabranie go innym pojazdem.


Następna próba włamania została podjęta przez sprawców 11 marca 2019 roku w Bolesławcu, kiedy 39-latek podjechał do bankomatu ciągnikiem rolniczym, po czym zamocował na bankomacie i pojeździe pasy holownicze i usiłował wyrwać urządzenie z podłoża. Próba nie powiodła się z powodu zerwania użytych przez podejrzanego pasów. Bankomat uległ jednak zniszczeniu. Wówczas podjęto skuteczny pościg za jednym ze sprawców poruszającym się ciągnikiem.


Poczynione następnie ustalenia Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu oraz Policji doprowadziły do zatrzymania pozostałych sprawców. Mężczyźni usłyszeli zarzuty włamania i usiłowania kradzieży z włamaniem do trzech bankomatów z zawartością pieniędzy.


Ponadto ustalono, że dopuścili się oni także innych przestępstw, w tym paserstwa użytego do włamań ciągnika, który pochodził z kradzieży, uszkodzenia innego pojazdu, posiadania substancji psychotropowych, a także posiadania broni i amunicji.


Jeden ze sprawców w chwili zatrzymania przez Policję był uzbrojony w przygotowany do oddania strzału, odbezpieczony pistolet, amunicję do tej broni oraz granaty szturmowe, gaz obezwładniający i nóż.

Inny oskarżony usłyszał ponadto zarzut wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych. Podczas przeszukania jego posesji ujawniono bowiem linię produkcyjną do wytwarzania metamfetaminy, a także ponad 100 gramów gotowej substancji.


Trzech oskarżonych zostało na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu tymczasowo aresztowanych, wobec jednego stosowany jest dozór Policji oraz zakaz opuszczania kraju.

Popełnione przez oskarżonych przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności w wymiarze od roku do 10 lat.

Krzysztofowi M., któremu zarzucono także wytwarzanie znacznych ilości substancji psychotropowych grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.


Oskarżeni to mieszkańcy powiatu bolesławieckiego w wieku od 26 do 39 lat.


Trzech z nich było dotychczas karanych sądownie, w tym za przestępstwa przeciwko mieniu. Jeden z oskarżonych odbywał już karę pozbawienia wolności orzeczoną za przestępstwo popełnione na terenie Austrii, w związku z czym aktualnie odpowiada w warunkach recydywy.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

*** wolowa
*** wolowa 08.09.2019, 09:35
Tacy madrzy,ciekawe czy jest chociaz jedna osoba co nic w zyciu nie ukradla
tygrysek
tygrysek 05.09.2019, 21:08
Ale ty mądry jesteś,,,,,no i właśnie jesteś klawisz,,,,,, już łapy obcinac chcesz to ty jakiś psychol jesteś,pewnie żonę katujesz,że trochę ukradli to komu tobie? To żydkom tobie nic do tego,a jak państwo daje na sekte Rydzyka miliony to ty brawo pewnie bijesz ,meterolodzy rocznie na same pensje to wydatek 7,6 mln zł a ten cały cyrk metorologiczny kosztuje ok.120 mln zł lepiej indianina,albo gorala zatrudnić wyjdzie taniej a ty się podniecasz złodziejami drobnymi ty idź na terapię Ty masz problemy klawisz.
Zielony
Zielony 05.09.2019, 16:16
A może tak tobie łapy poobcinać!
A dziekuje przez gardło nie przejdzie?
Bowiem bez robotny byś gniocie był!!!
Klawisz
Klawisz 05.09.2019, 09:05
Po co to wsadzać do więzienia i jeszcze karmić przez kilka lat? - Łapy poobcinać i zatrudnić nieodpłatnie w ramach naprawiania szkody do deptania kapusty.

Pozostałe