Aktualizacja. Kierowca busa usłyszał zarzuty

  • 03.09.2019, 13:17 (aktualizacja 03.09.2019, 14:53)
  • Muzyczne Radio
Aktualizacja. Kierowca busa usłyszał zarzuty Muzyczne Radio

Podziel się:

Oceń:

Kierowca busa, który doprowadził do wypadku, w wyniku którego śmierć poniosło 5 osób, został przesłuchany. Usłyszał prokuratorskie zarzuty.

Jak informuje Muzyczne Radio kierowca busa, który w niedzielę doprowadził do tragicznego wypadku na 54 kilometrze autostrady A-4, wskutek którego zginęło pięciu jadących z nim mężczyzn, został przesłuchany. 26-letni mężczyzna usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. - Czynności procesowe z udziałem kierowcy, ze względu na jego stan zdrowia, zostały wykonane na oddziale bolesławieckiego szpitala - powiedział dla Muzycznego Radia Sebastian Woźniak, zastępca prokuratora rejonowego w Bolesławcu.

Mężczyzna złożył wyjaśnienia i nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Mężczyźnie grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Aktualizacja

KOMUNIKAT PRASOWY PROKURATURY OKRĘGOWEJ W JELENIEJ GÓRZE

W dniu 1 września 2019 roku na autostradzie A4 w rejonie miejscowości Osła-Szczytnica w powiecie bolesławieckim prowadzony przez Wojciecha K. pojazd typu bus wiozący 6 pasażerów uderzył w barierę energochłonną, a następnie dachował. Pięciu pasażerów busa poniosło śmierć na miejscu, a jedna osoba została ciężko ranna. Kierowca pojazdu również odniósł obrażenia i był hospitalizowany, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Czynności na miejscu zdarzenia prowadził prokurator wraz z ekipą dochodzeniowo-śledczą Policji. Uzyskano między innymi wstępną opinię biegłego z zakresu wypadków drogowych.

Jak ustaliła Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu do zderzenia doszło na skutek niezachowania należytej ostrożności przez kierowcę oraz braku dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze.

Mężczyzna usłyszał zarzut nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym, w wyniku czego śmierć poniosło 5 osób, a kolejna odniosła ciężkie obrażenia ciała.

Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu 3 września 2019 roku miejscowy Sąd zastosował wobec Wojciecha K. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania.

Grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze od 6 miesięcy do 8 lat. 

Muzyczne Radio

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Spigi
Spigi 09.09.2019, 09:12
Nie ma znaczenia u kogo pracujesz. A4 jest typowym przykładem waszej kultury jazdy i to z ludzmi !!!!
riki
riki 04.09.2019, 09:15
Najwyższy czas wziąć się za tych przewożników to co wyprawiają jest totalną katastrofą , a czas ich pracy to 20 godz na dobę ,
to i dochodzi coraz częściej do takich wypadków
Kierowca
Kierowca 06.09.2019, 10:27
Zależy z jakich przewozów korzystasz :) pracuje jako kierowca i firmy są różne w mojej akurat nie narzekam na czas pracy :)

Pozostałe