Zbiera pieniądze na zabieg zmiany płci

  • 30.08.2019, 18:46
  • Żródło: lwowecki.info
Zbiera pieniądze na zabieg zmiany płci
Podziel się:
Oceń:
Mieszkanka powiatu lwóweckiego zbiera pieniądze na operację zmiany narządów płciowych z męskich na żeńskie.

Jej apel opublikował portal lwowecki.info

Szanowni Państwo

Zwracam się z uprzejmą prośbą o każdą pomoc finansową dla mnie na zabieg, który w Polsce jest nierefundowany.

Jestem kobietą transseksualną po formalnej zmianie płci. W tej chwili planowany jest u mnie zabieg zmiany narządu płciowego z męskiego na żeński na koniec września w Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Zabieg ten wykona Kierownik Oddziału Ginekologii Operacyjnej Prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Baranowski wraz dr urologiem i andrologiem Piotrem Świniarskim z Bydgoszczy.

Pomimo wielu starań i pism do NFZ czy Ministra Zdrowia za każdym razem dostawałam odpowiedź, że to szpital jako świadczeniodawca może wystąpić o refundację tej operacji jako przypadek indywidualny. Pomimo tego Dyrekcja tego szpitala, a dokładnie Pani, która zajmuje się wnioskami do NFZ nie widzi sensu składnia prośby o refundację.

W naszym kraju żadna organizacja i fundacja nie pomaga przy tego typu zabiegach. Koszt takiej operacji to około 30.000 zł w tym szpitalu, w którym ma być on wykonany.

Obecnie pracuję w Niemczech jako osoba opiekująca się starszymi osobami i nie stać mnie samej na sfinansowanie tego zabiegu.

Sama część formalna zmiany wymagała ode mnie dużego nakładu finansowego. Bardzo mi zależy na jak najszybszym wykonaniu operacji, gdyż planuję od października podjąć w Warszawie studia II stopnia i by czuć się pewnie wśród ludzi, a także dobrze sama ze sobą chciałabym już zacząć dalszą naukę jako kobieta nie tylko na papierze, ale także fizycznie. To dla mnie bardzo ważne.

Kiedyś takie operacje w Polsce były refundowane, ale dziś już nie. W przyszłości planuję również otworzyć fundację, by pomagać właśnie takim osobom jak ja i refundować im w jakiejś części dość duże koszty zabiegu.

Proszę o każdą pomoc.

Z poważaniem Klaudia

 

Zbiórka jest prowadzona za pośrednictwem portali : zrzutka.pl  oraz zbiórka.pl  

Źródło: lwowecki.info

Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

łysy
łysy 02.09.2019, 11:02
Zbieram na przeszczep włosów na łysinę, pomoże ktoś?
bi
bi 02.09.2019, 09:55
BZDURY!
Są fundacje, które pomagają osobom transpłciowym.
Zabieg nie jest refundowany nigdzie w Europie.
W Polsce NIGDY NIE BYŁ REFUNDOWANY!
Adam Adamiak
Adam Adamiak 01.09.2019, 14:00
Chcę polecieć na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Czy jest to refundowane?
Kiziol
Kiziol 03.09.2019, 20:35
Zacznij od szpitala w Sienawce - można się dostać bez skierowania i na koszt NFZ.
Ziomal
Ziomal 01.09.2019, 08:28
Komentarze tutaj są żenujące i rodem spod śmietnika. Nie macie o tym zielonego pojęcia (i wątpię, że ktokolwiek tutaj zechciał rozszerzyć swoje horyzonty i się zainteresować rzeczywiście tym problemem w sensie medycznym, psychologicznym czy hormonalnym), ale zgodnie z mottem jestem głupi, ale się wypowiem wylała się rzeka hejtu. Czasem milcząc można sprawiać wrażenie posiadania niskiego IQ lub też odezwać się głośno i rozwiać wszelkie wątpliwości. Nie popieram zbierania kasy na takie operacje i również pewnie nie pomógłbym w tej materii (chociaż być może są ludzie, którzy to zrobią, więc o co wam chodzi). Ale to, kim jest ta kobieta i jak się czuje w swoim ciele to nie wasza sprawa - drechy. Wstydźcie się!
XD
XD 02.09.2019, 16:46
Niech składa wnioski do tego całego LGBT o sponsoring operacji XD
JACK
JACK 01.09.2019, 01:55
A ja poproszę o kase bo ,choć urodziłem się polakiem to mam przeczucie graniczace z pewnością,że jestem obywatelem USA.Pomozcie proszę.HAHAHA
kawa
kawa 31.08.2019, 23:29
Czegoś nie rozumiem,jeśli mieszkanka to dlaczego zbiera na zmiany narządów z męskich na żeńskie
aro
aro 31.08.2019, 17:59
Nie ładna z niego dziewczyna będzie.
Artur
Artur 31.08.2019, 10:58
no bez jaj
marc55
marc55 31.08.2019, 10:34
A jak się nie spodoba to co wtedy ????? Przyszyjesz ???
Pucio Pucio
Pucio Pucio 31.08.2019, 10:32
katolicki kraj, katolickie obyczaje
Bobo i misia
Bobo i misia 01.09.2019, 17:34
Pucia do tego nie mieszaj
Dlb
Dlb 31.08.2019, 10:20
Psychiatra przyjmuje na kasę chorych
Piotr
Piotr 31.08.2019, 09:21
Nie hejtujcie nikomu nic nie robi. Jestem w podobnej sytuacji.
ala
ala 02.09.2019, 01:08
jak nie robi. chce wyzebrac kase. ja chciałbym sebie cycki poprawic to tez mam zaczac prosic
Xxx
Xxx 31.08.2019, 09:14
Så kraje w uni Eu. Gdzie jest to refundowane.
Ale jaja
Ale jaja 31.08.2019, 08:02
30 tys to może dostać konsumencki . Niech jej biedroń z rabiejem pożeruje . Tu chodzi o cos innego . Chęć zaistnieć i prowokować
Napoelon
Napoelon 31.08.2019, 07:59
Jakby zbierał na psychiatre to bym coś dał . Tak nie ma mowy . W lubaniu byl juz taki co myślal że jest napoelonem .
Bunia
Bunia 01.09.2019, 18:22
On nadal jest 😁
huu
huu 31.08.2019, 03:41
kogo obchodzi jego apel tu potrzebny psychiatra
?????
????? 30.08.2019, 23:07
Rozumiem, że będziesz leżeć na ginekologii wśród kobiet. Czy one będą wiedzieć z kim leżą na sali?
A poza tym, nawet najlepszy chirurg nie jest Bogiem. A co jak będą bóle, dysfunkcja, konsekwencje patologiczne i co wtedy? Zastanów się człowieku. Narazie, myślę, jesteś zdrowym człowiekiem. Masz ból psychiczny chcesz mieć jeszcze fizyczny?
Tranzkle
Tranzkle 30.08.2019, 23:01
Radzę sie pożądnie walnąć w łeb i obudzić z tego snu. Do roboty i zarabiać kase!!!
Gość
Gość 30.08.2019, 21:44
Może to i przykre ale ludziom bliżej jest dawać kasę na chore dzieci, na osoby ciężko chore niż wyrzucać kasę na takie coś. Skoro pracujesz weź kredyt to kwota którą splacisz spokojnie. Nie idź na łatwiznę, ludzie pomagają naprawdę potrzebującym.
Somsiad
Somsiad 30.08.2019, 21:39
Współczuję mu, czy jej ...
A co zrobią z obciętym klejnotem ?
Rozsądny
Rozsądny 31.08.2019, 03:41
Jak chojnie obdarzony to wartalo by ptzypilnowac interesu

Pozostałe