Bez uprawnień, pod wpływem substancji psychoaktywnych i z narkotykami

  • 28.08.2019, 13:06
  • asp.szt. Grzegorz Szewczyk
Bez uprawnień, pod wpływem substancji psychoaktywnych i z narkotykami Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Dzielnicowi z Lubania w trakcie służby obchodowej na terenie miasta Lubania zatrzymali 25-letniego mieszkańca Gminy Lubań, który wraz z 26-letnim pasażerem przemieszał się samochodem osobowym bez wymaganych do tego uprawnień. Dodatkowo policjanci ujawnili przy nim środki odurzające, jak również stwierdzili fakt, iż kierujący prowadził samochód znajdując się pod wpływem działania substancji psychoaktywnych.

Do zdarzenia doszło 25 sierpnia na terenie Lubania w godzinach porannych. Dzielnicowi w trakcie służby obchodowej dostrzegli pojazd na tablicach rejestracyjnych sąsiedniego powiatu. Na widok policjantów kierowca postanowił oddalić się z pola widzenia funkcjonariuszy, jednak został zatrzymany przez nich do kontroli drogowej. W trakcie wykonywania czynności służbowych przez dzielnicowych okazało się, że kierujący samochodem osobowym 25-latek, mieszkaniec Gminy Lubań nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silne zdenerwowanie u kierującego wzbudziło podejrzenia u policjantów. Jak się okazało mężczyzna w kieszeniach odzieży posiadał środki odurzające w postaci metamfetaminy oraz marihuany. Jak poinformował policjantów środki odurzające znalazł w jednym z lokali na terenie Lubania. W trakcie dalszych czynności po poddaniu kierującego badaniu na zawartość środków odurzających narkotesterem policjanci stwierdzili wynik pozytywny wskazując obecność substancji psychoaktywnych w jego organizmie.

W związku z powyższym osoba została zatrzymana przez funkcjonariuszy do wyjaśnienia, natomiast środki odurzające zostały zabezpieczone. Zatrzymany odpowie przed sądem za posiadanie substancji zabronionych za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeśli badanie jego krwi na obecność narkotyków da wynik pozytywny, odpowie również za jazdę pod wpływem środka odurzającego za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za popełnione wykroczenie kierowania pojazdem bez wymaganych uprawnień został ukarany mandatem karnym.

asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Max
Max 29.08.2019, 05:27
Chyba ci dzielnicowi więcej robią niż ten lubański ruch drogowy, częściej o nich piszą, niż o tych co powinni czuwać nad bezpieczeństwem ruchu drogowego
Anty PO
Anty PO 28.08.2019, 21:37
Bardziej bzdurnych komentarzy nie czytałem od kilku miesięcy.
Hans
Hans 28.08.2019, 20:31
zdjęcia dzbanów prosimy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cezary Cezary
Cezary Cezary 28.08.2019, 14:23
Raz w życiu spotkałem dzielnicowych na obchodzie.
W dodatku nie w swojej dzielnicy.
Postanowili spisać numery roweru (wtedy jeszcze piękny i nowy - więc podejrzany) i tak zaliczyli facepalm bo nie wiedzieli gdzie ma numer a ten model ma akurat pod plastikową zaślepką.
Arsen_Lupo
Arsen_Lupo 28.08.2019, 13:25
... mieszkańca Gminy Lubań, który wraz z 26-letnim pasażerem przemieszał się samochodem osobowym"
=========
A jak to on się przemieszczał?
Master
Master 28.08.2019, 17:07
Próbowałem to sobie wyobrazić. Głowa zwróciła wynik - Twin_Transformers. Muszę czytać więcej fantastyki :)

Pozostałe