Napad na właściciela kantoru w Gryfowie – komunikat policji

  • 28.08.2019, 11:27 (aktualizacja 28.08.2019, 11:55)
  • asp.szt. Mateusz Królak
Napad na właściciela kantoru w Gryfowie – komunikat policji

Podziel się:

Oceń:

Dziś (28. 08) w godzinach rannych w Gryfowie Śląskim doszło do napadu na właściciela kantoru wymiany walut. W momencie, gdy poszkodowany zaparkował auto i przemieszczał się w stronę kantoru dwóch mężczyzn zamaskowanych kominiarkami podbiegło do poszkodowanego i uderzyło go pałką w głowę.

W chwili gdy mężczyzna stracił równowagę wyrwali mu torbę, w której miał znaczną ilość pieniędzy. Mężczyźni pośpiesznie odjechali z miejsca zdarzenia srebrnym samochodem osobowym marki Hyundai. Poszkodowany 64-letni mieszkaniec Lubania został przez załogę pogotowia ratunkowego przewieziony do szpitala na badania, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na miejscu pojawiły się patrole policji oraz patrol straży miejskiej z Gryfowa. Zarządzono także blokady dróg wyjazdowych z Gryfowa.

Obecnie policja wykonuje czynności operacyjne i procesowe na miejscu zdarzenia oraz na terenie miasta. Ktokolwiek ma informację na temat tego zdarzenia proszony jest o kontakt z Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim telefon 789 489 480. Szczególnie zwracamy się do kierowców, którzy mają rejestratory jazdy w pojazdach, a przemieszczali się w godzinach rannych w okolicach rynku i parkingu na Placu Kościelnym w Gryfowie Śląskim i zauważyli szybko oddalający się srebrny samochód marki Hyundai o zabezpieczenie i przekazanie nagrania policjantom.

Kilka minut temu policjantom udało się ustalić miejsce porzucenia pojazdu, którym poruszali się sprawcy, sprawcy jednakże oddalili się w nieznanym kierunku. W związku z informacją, iż pojazd wskazany na zdjęciu mógł kilka dni wcześniej poruszać się po Gryfowie policja apeluje do osób, które widziały kto poruszał się tym pojazdem, ile to było osób o przekazanie tej informacji i pilny kontakt z Z-cą Komendanta nr tel. 789 489 480

asp.szt. Mateusz Królak

Zdjęcia (4)

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

edi
edi 28.08.2019, 21:25
Sprowadzic PO oni zrobią porządek ....W Warszawie syf leci do Wisły od wczoraj ,a dziś dopiero zaczeli ostrzegać ludzi .Szybko działaja...ale do swojej kieszeni .Jak zlodzieje rządzili na każdym kroku to mamy to co mamy ,nie trzeba narzekac ,sami głosowaliśmy na bade ..Posterunki zamykali bo się nie opłacało .Wszystko rozpieprz....li.
Hans
Hans 28.08.2019, 20:40
Tego rodzaju przestępstw będziemy doświadczać coraz częściej, "skuteczne"działania polskiego wymiaru sprawiedliwości sprawiają że ewentualne ściganie i konsekwencje są na tyle niedokuczliwe że dla pospolitych półmózgów to sie po prostu opłaca a i ryzyko niewielkie że ich złapią.
Obywatel
Obywatel 28.08.2019, 16:33
Pojazd, którym poruszali się sprawcy jest istotnym dowodem w sprawie. Ba, nawet może pozwolić ustalić sprawców. Ale jakim cudem społeczeństwo ma pomóc, skoro nr rej zakryto? To my sprawców szukamy czy ukrywamy?
...
... 28.08.2019, 18:06
W tym kraju przestępca ma więcej praw niż ofiara, pamiętaj.
Denis
Denis 28.08.2019, 13:09
To ci bandyci nie wiedzieli że obowiązuje "Stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP na terenie całego kraju" - również w Gryfowie Ślaskim
Belmondo
Belmondo 28.08.2019, 13:07
"... i przemieszczał się..."; "a przemieszczali się" " poruszał się" - Oh ten język komunikatów policyjnych - to dopiero jest tfórczość!
Zabrakło tylko że "prowadzą intensywne i szeroko zakrojone czynności..." - a przecież służbowy szablon takie zaleca.
Lubań
Lubań 28.08.2019, 12:22
Oczywiście rejestracja zasłonięta..

Pozostałe