Woda skażona bakteriami z grupy coli i escherichia coli

  • 24.08.2019, 11:29 (aktualizacja 24.08.2019, 11:36)
  • red.
Woda skażona bakteriami z grupy coli i escherichia coli

Podziel się:

Oceń:

Uwaga! Od wczoraj (23.08) obowiązuje zakaz używania wody do celów spożywczych z ujęcia wody w Zalipiu. Jak informują nas mieszkańcy gminy Platerówka, o fakcie tym dowiedzieli się drogą pantoflową, bowiem na stronach magistratu ani gminnych tablicach ogłoszeniowych nie ma wzmianki o istniejącym zagrożeniu.

Od wczoraj sąsiad sąsiada ostrzega, że woda jest niezdatna do picia, a na terenie gminy nie ma żadnych informacji. Nikt nic nie wie. Przecież żyjemy w XXI wieku. Mamy Urząd Gminy, który w takich przypadkach powinien ludzi niezwłocznie powiadomić. - alarmują mieszkańcy Włosienia.

Jedyna informacja, która jest dostępna w internecie znajduje się na stronie Międzygminnej Spółki Wodociągowo-kanalizacyjnej SUPLAZ z Sulikowa.

23.08.2019 r. Gmina Platerówka MSWK ,,SUPLAZ” Sp. z o.o. informuję, iż w związku z awarią na sieci wodociągowej i Stacji Uzdatniania wody w Zalipiu woda pochodząca z wodociągu sieciowego w Zalipiu jest niezdatna do spożycia przez ludzi (z wyłączeniem celów gospodarczych tj. spłukiwania toalet, prania, sprzątania). Trwają prace naprawcze mające poprawę jakości wody. Woda zdatna do spożycia będzie dowożona do mieszkańców Gminy Platerówka cysternami.
Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

Jak ustaliliśmy, zakaz spożycia wody dotyczy mieszkańców korzystających z wody z ujęcia Zalipie w miejscowościach Włosień, Zalipie i Platerówka.

red.

Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 26.08.2019, 12:17
enterokoki kałowe również mamy w wodzie co świadczy o długotrwałym skażeniu. W gminie oczywiście nic nie wiedzą na ten temat.
mieszkaniec
mieszkaniec 26.08.2019, 09:42
Szanowna redakcja może pomogłaby i sprawdziła potwierdziła lub zdementowała kilka faktów odnośnie przyczyn zaistniałej sytuacji z awarią sieci wodociągowej jako mieszkańcy prosimy sprawdzić od kiedy faktycznie woda jest niezdatna do użytku czy faktycznie od 12 sierpnia czy od 23 i kto ten fakt stwierdził i jakie są przyczyny skażenia wody jakie zajmuje stanowisko w tej sprawie Sanepid Niech firma Suplaz się wypowie kiedy będzie osunięta awaria i w jaki sposób zostanie zdezynfekowana instalacja wody pitnej i jak mieszkańcy maja wyczyścić swą instalację domową
Halks
Halks 26.08.2019, 07:48
Tylko ze awaria miaka miejsce ok 12 sierpnia (nie bylo wody lub skabo leciala), a info o skazeniu pojawilo sie dopiero 23 wrzesnia po wyniku badan z sanepid!!! Z tego co wiem to juz kolejny raz mamy skazenie bezposrednio po awarii...Nalezy zatem zadac pytanie: dlaczego Suplaz wiedzac ze kazda awaria podczas upalow/lata skutkuje pojawieniem sie bakterii od razu 12 sierpnia nie zawiadomila mieszkancow i nie zapewnila a) dowozu wody b) srodkow do dezynfekcji naszych instalacji po ich skazeniu przez wodociagi???? To jest karygodne ze dopiero jak sanepid zrob badania podejmuja dzialania i nas informuja! A przez ponad tydzien sprzedawali nam ten syf... I to jest przestepstwo i swiadome narazanie odbiorcow/klienta na utrate zdrowia!
Wańka
Wańka 25.08.2019, 23:49
czemu włosień płacze przyjedzie Lenin wam da
Wańka
Wańka 25.08.2019, 23:35
wy  ****** z włosienia jeżeli nie odczytujecię wiadomości w mediach internetowych to możecię równie dobrze pić wodę ze stawu wam nic nie grozi ;)
Normalny
Normalny 25.08.2019, 17:48
Co do tego ma Wojt ??? Bakterie odkryto po godzinach pracy wojta on tez jest czlowiekiem i byl po pracy . Sadze ze nie chodzi o o ta wode tylko o przegrane wybory kandydatki Wlosienia dla tego tak bardzo sie rozpisuje . Pozdrawiam z uśmiechem na ustach 🙋‍♂️😉😉😉😉
Wańka
Wańka 25.08.2019, 23:46
mądrego po słowach i miło posłuchać...pawlak
g
g 25.08.2019, 21:05
może ma ,może nie ma ,jest włodarzem gminy w której dzieją się dziwne rzeczy,taki przykład po uruchomieniu kanalizacji mieszkańcy dostali nakazy podłączenia się do sieci,bardziej oporni dostali kary finansowe,nie zapłacili -komornik zajął ,a teraz okazuje się ,że nie wszyscy "musieli" się podłączyć ,np .taki radny po linii włodarza ,ten najbardziej pazerny na kasę nie musiał ,to co równi i równiejsi,siadasz obok wójta i masz już przywileje ,inni oporni dalej wylewają ścieki do rzeki wystarczy się przejść zobaczyć wystarczy się rozejrzeć,powiadasz bakterie odkryto po godzinach, można to pewnie sprawdzić ,osobiście uważam ,że wójt monitorował sprawę ,ale jak ktoś słusznie zauważył wielu ludzi nie miało możliwości uzyskania informacji i korzystali z tej skażonej wody.Nie można powiedzieć ,że SUPLAZ nic nie zrobił ,mała firma ,małe możliwości .Reasumując ,może trzeba informować mieszkańców co się dzieje w gminie ,a nie ukrywać to przed mieszkańcami ,bo później tworzone są teorie spiskowe ,sam to robisz w swoim poście masz dowody tego ,że to kontrkandydatka coś tutaj wypisuje-czy tak sobie plotkujesz ?Idź do wójta zapytaj ,kto nie płaci za ścieki ,sprawdź kto wylewa ścieki do rzeki ,kto nie płaci za śmieci ,kto wywozi śmieci do lasu-no chyba ,że to wszystko wiesz
Obserwator
Obserwator 25.08.2019, 18:39
Organem właściwym w sprawach zarządzania kryzysowego na terenie gminy jest wójt. Do zadań wójta w sprawach zarządzania kryzysowego należy kierowanie działaniami związanymi z monitorowaniem, planowaniem, reagowaniem i usuwaniem skutków zagrożeń na terenie gminy oraz realizacja zadań z zakresu planowania cywilnego.
Jeżeli zatrucie podstawowego pierwiastka potrzebnego do życia nie jest sytuacją kryzysową a osoba odpowiedzialna na szczeblu gminnym za zarządzanie kryzysowe ma godziny urzędowania. To radzę osobie broniącej w ten nieudolny sposób tego pana dodać przedrostek "nie" do podpisu.
Tylko z uśmiechem na ustach.
Busia
Busia 26.08.2019, 18:34
No jeszcze jest (emeryt policyjny) naczelny od zarządzania kryzysowego przy staroście lubańskim - on też nic nie wiedział i nie wie...?
Wnuczek
Wnuczek 25.08.2019, 12:49
Żal mi dupę ściska że pan mieniący się włodarzem gminy może w Zgorzelcu normalnie spożywać wodę, a w gminie niech się trują. Ale czego się spodziewać po kimś kogo największym dokonaniem jest obtańcowanie wszystkich pań na dożynkach chwiejnym krokiem, na pewno nie po wodzie z ujęcia gminnego:)
Te ogłoszenia na tablicach ogłoszeń to jakieś wirtualne, chyba że chodzi o jakiś market place na Facebooku:)(już widzę jak moja babcia przegląda FB, może inne są bardziej postępowe).
Te dwie cysterenki w pełnym słońcu to chyba żeby sobie herbate zrobić bezpośrednio z niej dla turystów rowerowych.
Wszystko nie ważne przecież Sanepid otworzy swe laboratoria po weekendzie i od środy po prawie tygodniu znowu będzie można spożywać wodę. Chociaż może lepiej byłoby poczekać do soboty, znowu będą dożynki i można by chwiejny krok zawsze tłumaczyć skażeniem wody i dezynfekcją odśrodkową, a za tydzień wszyscy zapomną i znowu będzie można szczeżyć sztuczne ząbki.
nnnn
nnnn 25.08.2019, 09:21
Czego gmina nie kontroluje gdzie mieszkancy wywoża szamba a nie wieczorem na pole i później sa efekty
mieszkaniec
mieszkaniec 25.08.2019, 08:50
Jaki Wójt taka gmina w ogóle nie martwi sie o mieszkancow gminy ma wszystkich gdzieś
Mieszkaniec
Mieszkaniec 24.08.2019, 19:46
A gdzie się podział wujt Halicki?Tak dba o zdrowje mieszkańców powinni złożyć donieśienie do prokuratury o naraźenie mieszkańców na utratę źdrowia.
M
M 25.08.2019, 11:25
Najpierw naucz się pisać.
Kamila
Kamila 24.08.2019, 17:22
Jak potrzebują aby podac stan licznika dzwinią do każdego z osobna ,znajda nr.
tel.czasem nawet piszą na fb ale poinformować o zagrożeniu to już cieżko .
Mieszkaniec
Mieszkaniec 24.08.2019, 15:23
Może tak Międzygminna Spółka Wodociągowo-kanalizacyjnej SUPLAZ z Sulikowa złoży stosowne wyjaśnienia mieszkańcom jak doszło do awarii sieci wodociągowej i Stacji uzdatniania Wody skutkiem czego doszło do skażenia wody
Jacek
Jacek 24.08.2019, 13:42
Kolejna coca cola w wodzie.......
A co z raportem na temat Kwisy i wodnych atrakcji turystycznech
Cisza!!
Juhas
Juhas 24.08.2019, 13:23
Jeden na Granicznej w Lubaniu też niedawno pod osłona nocy szambo opróżniał do potoku - takie to u nas nowobogacka hołota ma nawyki ....
To już odpłynęło...
To już odpłynęło... 24.08.2019, 23:26
Dlaczego od razu nie zadzwoniłeś na policję, tylko po kilku dniach piszesz na eluban ?
Ekolog
Ekolog 24.08.2019, 21:48
Powiadomiłeś Policję o przestępstwie?. Teraz to możesz sobie pisać do woli.
Krzysiek
Krzysiek 24.08.2019, 16:09
Zgłosić na Policję. Osobiście nie ma co się ścierać z ***ami robiących podobne rzeczy.
Abc
Abc 24.08.2019, 13:18
Informacje były na tablicach i w internecie, bez przesady, że nikt nic nie wiedział... Chociaż można byłoby pewnie bardziej zadbać o informację. Ale kolejny artykuł na eluban oczerniający gminę... Ciekawe kto w tym macza palce.
Ada
Ada 24.08.2019, 21:00
Tak na fb sie dowiedzialam po fakcie z postu znajomego. Dodam że nie kazdy na fb dwa nie kazdy przeglada je cidziennie vo chwile a 3 nie jazdy musi mieć tego pana w znajomych. Teść sie dowiedzialam przeze mnie bo tak by nie wiedział. Do sąsiadki też pisałam bo kto wie czy dostala takie info. Dopiero dzisiaj na elubaniu artykul z samego rana znowu jeden znajomy dodal zdj gdzie jest woda pitna i gownoburza na profilu gminy. Na spacer szlam wczoraj i dzisiaj mijalam tablice informacyjne i nie bylo informacji żadnej
Wańka
Wańka 25.08.2019, 23:43
naucz się pisać moja droga :)
g
g 24.08.2019, 20:28
to powiadasz ,że najważniejsze kto doniósł ,kto śmiał ?,kto w tym maczał palce ? ,opluć go , a może jakiś "hejt" na niego ,no wszyscy razem dooonoooosiciel,nieważne zdrowie ,a możliwe ,że i życie korzystających z wody dostarczanej przez SUPLAZ , najważniejsze ,że ktoś doniósł.To powiadam ci Abc ,PIĘTNOWAĆ takie sytuacje ,ludzie nie wiedzą ,że piją wodę z bakteriami niebezpiecznymi dla zdrowia ,a nawet życia ,a poinformowano ich o tym metodą "pantoflową",a ciekawe jest nie kto o tym poinformował ,tylko jak długo mieszkańcy piją tą skażoną wodę?,i takie pytanie należało zadać .
Abc
Abc 26.08.2019, 22:03
To prawda. Z tym się zgadzam. Wodę piją również dzieci. Osoby starsze, chore. Oczywiście że należalo to od początku nawet jak jest jakiekolwiek podejrzenie informowac każdego po kolei jakie jest niebezpieczeństwo.
Mieszkanka
Mieszkanka 24.08.2019, 12:48
A co z Przylaskiem, jaka jest tam jakość wody?
Obywatel
Obywatel 24.08.2019, 12:00
Dwie cysterny na 4 miejscowości 🤨 już widzę jak samotna babcia z dolnego końcowego odcinka włosienia pocina z buta o lasce do cysterny pod sklepem koło młyna. Jeśli w ogule wie że nie może korzystać z kranowy. We włosienia, Platerówce, zalipiu powinny być po dwie cysterny a na przylasku jedna o wiele ułatwiło to by ludziom dostęp do wody pitnej zwłaszcza że to raczej cysterenki które mają zaopatrzec cała gminę w wodę a i jeszcze tym bardziej powinno być ich więcej skoro nikt nie wie ile ta awaria będzie trwać . A gmina powinna zorganizować z mops jkis dowóz wody do osób starszych i samotnych.
Wańka
Wańka 25.08.2019, 23:41
a wnuczek śpi pijany i nie może dowieść babci ?

Pozostałe