Straż Miejska obezwładniła nożownika!

  • 23.08.2019, 13:31
  • red. /Straż Miejska
Straż Miejska obezwładniła nożownika! Dariusz Borkowski

Podziel się:

Oceń:

Dzisiaj (23.08) w jednym z lubańskich supermarketów doszło do ataku nożownika. Ludzie w panice wybiegali na zewnątrz budynku.

Jak się dowiadujemy pod drzwi jednego z lubańskich supermarketów podjechał mężczyzna, następnie wbiegł do środka i ze stoiska mięsnego chwycił za pokaźnych rozmiarów nóż. Z narzędziem zaczął biegać między regałami przez co doprowadził do paniki. Świadkowie zdarzenia w pierwszej kolejności próbowali dzwonić na numery 112 oraz policji, ale nikt nie odbierał. Dopiero przerażonym udało się skontaktować z dyżurnym lubańskiej straży miejskiej. Ten natychmiast na miejsce zadysponował patrol interwencyjny. Strażnicy najpierw prosili by mężczyzna odłożył nóż. Zamiast to zrobić napastnik rzucił się na strażników trzymając niebezpieczne narzędzie. Funkcjonariusze użyli wobec niego paralizatora elektrycznego typu taser i skutecznie go obezwładnili. Na miejscu zdarzenia trwają obecnie czynności prowadzone przez KPP w Lubaniu.

red. /Straż Miejska

Zdjęcia (4)

Komentarze (114)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Świadek zdarzenia
Świadek zdarzenia 25.08.2019, 15:34
W tym niebezpiecznym zdarzeniu obnażył się, bardzo poważy problem dotyczący procedur zachowania się w takich sytuacjach. Czy obsługa lub ochrona sklepu, nie powinna przez głośnik poinformować klientów, jak również pracowników o istniejącym niebezpieczeństwie i konieczności niezwłocznej ewakuacji sklepu? W trakcie tego zdarzenia część nieświadomych zagrożenia klientów spokojnie kontynuowała zakupy, a obsługa kas realizowała sprzedaż.
Dobrym pomysłem jest odpowiednie przeszkolenie obsługi i ochrony sklepów, jak należy postępować w podobnych sytuacjach.
Do tak tak
Do tak tak 25.08.2019, 08:36
Do tak tak
Piszesz że Za 10 lat olewania przez Państwo , hmm. Pamiętam policję powyżej 10lat temu. Lata 2005 w dół. Nie było tego ćpuństwa nie było tyle krazldziezy nawet baaaa, rower nieraz nocował na podwórku i nikt go nie ukradł, a teraz?
Drzwi zamknięte, teren ogrodzony ktoś się włamie to co jeden z policjantów powiedział - bo alarm trzeba założyć, bo dom pusty stoi to będą kradli. Ale alarmu kiedyś nie było mieszkanie mogło stać otwarte i jak ktoś już coś ukradł to było to sporadyczne i był szybko namierzony bo policjanci starej daty byli nauczeni jednego - pracy. Więc się nie dziwię że państwo olewa jak nie ma jakości pracy. A najbardziej śmieszą artykuły że straż graniczna ujawniła, za chwilę to samo tylko policja ujawniła i każdy przypisuje sobie sukces.
A w rzeczywistości przykład leśna od miesięcy piszą że koło komisariatu działa kasyno - reakcji brak? Dlaczego nie wykorzystują aby to zweryfikować, piszą o Lubańskim królu tytoniu o którym wie każdy - parasol ochronny bratanka?

A teraz dlaczego u normalnych pracodawców są lepsze zarobki? Bo brak właśnie tych ludzi nauczonych pracy, brak fachowców i aby zatrzymać taką osobę trzeba dać mu zarobić. Teraz mamy młodych tzw. margarynowe pokolenie - ślizgaczy od roboty i zarówno to jest obserwowane w każdym zakładzie i to samo zdanie słychać wśród mundurowych, że młodzi co przychodzą to dwie lewe ręce, tylko telefon i jest to w każdym zakładzie i zarówno to samo widać w policji jak jedzie patrol i kolega z boku zamiast obserwować teren to wpatrzony w telefon. Mało tego, lepiej pobajerować łaski na mundur gdzieś na ustronnym miejscu co też widać i poważnie zastanawiam się aby w miejscach znanych z drzemek założyć foto pułapki koszt nie duży a temat dla redakcji będzie.

Niestety starszych policjantów jest coraz mniej i za kilka lat i oni zaczną odchodzić na emerytury a wtedy jakość policji dogoni jakość służby zdrowia.
Yhfff
Yhfff 25.08.2019, 08:04
Przykład z danych 2015r z wypadków przy pracy
https://www.ciop.pl/CIOPPortal…
dnotowano 2301 wypadków przy pracy w tym 272 smiertelne
Ciekaw jestem ilu policjantów odniosło w 2015r wypadek przy pracy i ilu straciło życie? I kto bardziej się naraża, zwykły szary górnik czy policjant??
Dlaczego ludzie nie chcą do Policji? Bo obecnie w DE a nawet u nas w kraju są lepsze zarobki, a odkąd zabrali wczesne emerytury nagle zainteresowanie służbą spadło - dlaczego??
Pozatym nic nie mam aby policjant zarabiał godniej i szedł nawet po 15l na emeryturę ale niech swoją pracę wykonuje rzetelnie i skutecznie bo w innych zakładach gdy coś się robi na odp...l to ma się zabraną premie. Tu większość z nas spotkała się z olewaniem spraw umarzaniem i niechęcią w dochodzeniu co nie raz było tematem artykułu, for czy komentarzy i za taką pracę co najwyżej najniższą krajową bym dał, to wszystko wpływa że przestępcy czują się bezkarni.
I zamiast pisać tutaj hejty na SM, weźcie się za czuwanie nad bezpieczeństwem.
O.N.A.
O.N.A. 25.08.2019, 00:15
Nieuczciwe są komentarze. Straż Miejska przeprowadziła skuteczną akcję i chwała jej za to. Rzadko mają taką sytuację, więc pojawił się stosowny artykuł. Policja o wiele częściej przeprowadza interwencje, gdzie agresor używa niebezpiecznego narzędzia. Tutaj już nie pojawi się artykuł, bo to był ich obowiązek.
Fama
Fama 26.08.2019, 09:11
Z reguły coraz częściej wykazują się daleko idąca niekompetencja i indolencją.... - moze i z lenistwa.
O. N
O. N 25.08.2019, 16:39
Chyba jednak nie do końca wiesz na co codziennie są narażeni funkcjonariusze SM....
997
997 24.08.2019, 21:43
Dla wszystkich mądralińskich do wiadomości.
"Wybierając 997 nie dodzwonicie się już na policję
MSWiA zdecydowało o przekierowaniu numeru 997 – do grudnia 2018 roku przestanie on łączyć z policją. Pierwsze województwa odczują zmianę już w kwietniu.
Resort chce, żeby telefony na numer 997 były przekierowywane do Centrów Powiadamiania Ratunkowego, osiągalnych po wykręceniu 112.
997 połączy na numer alarmowy 112".
Więcej: www.radiozet.pl/Nauka-i-Technologia/Technologia/Wybierajac-997-nie-dodzwonicie-sie-juz-na-policje
Fbi
Fbi 25.08.2019, 08:07
Co nie zmienia faktu że ty i twoi koledzy itak byście nie przyjechali bo was poprostu nie ma. I podziwiam że bronisz tej swojej upadajacej formacji....
997
997 25.08.2019, 18:06
Rozśmieszasz mnie "wszechwiedzący". Ja nie mam nic wspólnego z Policją. Piszę jak jest,tylko tyle i aż tyle.
FbI
FbI 26.08.2019, 14:50
Daj spokój wiemy jak jest :)
Adam
Adam 24.08.2019, 20:59
Strażnicy prosili by odłożył noz- śmiechu warte brak przestrzegania procedur. Panowie na przyszłość. Polecenie, jeżeli brak reakcji strzał z broni palnej i po akcji. Od kiedy to się prosi??? Polecenie i strzał jeżeli nie dotarlo
ZiZu
ZiZu 25.08.2019, 09:48
Najpierw doczytaj parę ustaw min. o broni palnej i środkach przymysu bezpośredniego. Oddać strzał w kierunku człowieka to nie to samo co strzelić z wiatrówki do zapałek w wesołym miasteczku.
997
997 25.08.2019, 09:07
Znalazł się mądrala. Od kiedy to Straż Miejska jest wyposażona w broń palną?. Strażnicy zachowali się profesjonalnie,NIE PROSILI o odłożenie noża (to zła interpretacja autora artykułu,zresztą to nagminne na "eluban"),WEZWALI do odłożenia,zgodnie z procedurą,nie było reakcji więc zastosowali "środek przymusu bezpośredniego" (ŚPB) w postaci paralizatora elektrycznego oraz "siłę fizyczną" w celu obezwładnienia napastnika.
Spadam
Spadam 25.08.2019, 08:08
A będziesz później się tłumaczył? W sklepie masz kilka osób które będą zeznawac przeciwko tobie :) mądry z za klawiatury.
Ms
Ms 25.08.2019, 05:45
Baranku polowe Lubania by tak odstrzelili....
Obserwujaca
Obserwujaca 24.08.2019, 17:48
Ludzie przestancie w koncu hejtowac tych policjantow zastanowcie sie dlaczego trwa ciagle nabor do policji... Bo niewielu ma odwage tam pracowac... Juz nie wspomne o tym za jakie pieniadze narazaja swoje zdrowie a nawet zycie...
Yyh
Yyh 25.08.2019, 07:15
Hmmm. Proponuję porównać statystyki śmierci w czasie wypadków przy pracy wśród pracowników fizycznych, i przypadki śmierci na służbie wśród policjantów, przypadki utraty zdrowia przez pracę wśród pracowników fizycznych i wśród policjantów i zobaczymy kto naraża życie i zdrowie.
Przeciętny Kowalski 65l - od lekarza do lekarza spracowany organizm
Przeciętny policjant w tym wieku wypasiony, dorabia sobie w banku i pełen zdrowia, więc nie pisz o naraża narażaniu zdrowia i życia.
PDyrektor
PDyrektor 24.08.2019, 12:49
Ja już wspominałem panuje regionalizm,na Leśna straż pożarna miasto piromanow a Lubań mordowania ,siekiery noże ciekawe co przyniesie wrzesień.,a gdzie ochroniarz z tego super super marketu straszak się zaciol?
Do Krvi
Do Krvi 24.08.2019, 12:45
Nie ma co się śmiać bo czasem ktoś kto waży 50kg czy 130 wykaże więcej zaangażowania w sprawę i będzie lepszy niż super wysportowany policjant co słynie z lenistwa.
Chodzi o to że protestują bo chcą podwyżek, tak mają ciężką pracę, dostali je bo państwo doszło do wniosku że wpływy z mandatów spadły. Zamiast służyć obywatelowi to nagminnie umarzają sprawy i takich przykładów jest multum. Chociaż by opisana sprawa kradzieży roweru i wspomniana sprawa kradzieży roweru koledze. Dlaczego przestępczość rośnie? Przez brak skutecznego ścigania -
a nie źle mówię, przestępczość nie rośnie
Przecież jak umorzy się sprawę to przestępstwa nie ma i statystyka nie rośnie.

Główny ból jest w tym że nie ma zaangażowania. Czasem coś ujawnią ale to przypadkowo lub wyjątkowo jak ktoś coś za ratowanie tyłka lub za kilka złotych informacje sprzeda.
Wydaje się mnóstwo kasy na rekrutację itp a program multi select i sztab psychologów który miał złotych policjantów rekrutować, kogo rekrutuje??, to wystarczy z policjantami starszej daty porozmawiać.
Państwo prawa zeszło na psy a socjal i 500+ sprawia że za 10-15l takich patroli będzie kilka razy więcej.
Hrabia Miętoścycki
Hrabia Miętoścycki 24.08.2019, 10:10
Czy ktoś z wielbiących sm pomyślał że przyjechali bo po prostu nie mieli żadnego innego zajęcia. Śmiechu warte
Jojo
Jojo 24.08.2019, 12:56
W sytuacji, zagrożenie życia lub zdrowia można zrezygnować z innych interwencji. Wiedziałeś?
Ex dog
Ex dog 24.08.2019, 09:38
Brawo stara gwardia ze Straży Miejskiej !!! Brawo Krzysiek i Mariusz !!! Macie jaja panowie i zawsze mieliście, a te pseudo policjanty po gimnazjum nugdy jaj mieć nie będą, bo oni już z innego pieca chleb jedli i Wam do pięt nie dorastają! Prawdziwa policja już się skończyła, teraz są dzieci kwiaty, statyści !!!
Nemo
Nemo 24.08.2019, 12:57
Łapki w dół od policjancików wiadomo!
ja
ja 25.08.2019, 12:54
a dla czego ? prawda boli?
Mtw
Mtw 24.08.2019, 12:45
Swieta prawda kolego!
Don Wasyl
Don Wasyl 24.08.2019, 00:04
Nie rozumiem po co tej hejt na policję. Dyżurny w Lubaniu nie odebrał bo grzał bigos na zapleczu a zastępca podawał kanapki w celi dla zatrzymanego bandyty co jechał pijany na rowerze. Oboje mogli być też zajęci oglądaniem telewizji albo przeglądaniem allegro na komputerze. Więc o co wam chodzi ??? A tak jak by odebrał to by trzeba było patrol wysłać i wogóle. A potem ukręcić sprawę na wykroczenie jak to mają w zwyczaju lubańskie policjanty.
Lilka dzisiaj - 23 42
Lilka dzisiaj - 23 42 23.08.2019, 23:45
Panowie ze Strazy Miejskiej wykazali sie wielka odwaga obezwladniajac nozownika ktory byl agresywwny grozac im nozem .Dzieki nim nie doszlo do tragedi.Zabraklo policji jak to mozliwe ,ze nikt nie odbieral telefonu ?.??? Nie czujemy sie bezpieczni w Lubaniu naszym miescie .Burmistrz Lubania powinien wyciagnac wniosek .,.,, i wynagrodzic ludzi ze Srazy Miejskiej ktorzy narazajac swoje zycie nie dopuscili do tragedi. Brawo Panowie .
Dan
Dan 23.08.2019, 23:22
A my mamy policję
ZaREBIAK
ZaREBIAK 23.08.2019, 22:53
Policja nadaje się do tarcia chrzanu

brak słów
brak słów 23.08.2019, 22:31
Co tym ludziom odwala? Skąd psycholi tyle? Latają z siekierami, z nożami. Jak my - społeczeństwo mamy się przed nimi bronić? Czy ktoś w naszym państwie wie jak walczyć z tym problemem? Nie wiem jak inni, ale ja zaczynam się bać. Brawa dla naszych Strażników, że nie dopuścili do tragedii.
Rychu
Rychu 23.08.2019, 21:55
Przykładów o nieudolności Lubanskiej policji można wymieniać i wymieniać, pierwszy z brzegu -
W ostatnich dniach zdarzyła się kolejna kradzież paliwa na stacji Orlen, sprawca w Oplu Corsie z nożem i innymi niebezpiecznymi narzędziami podjechał legalnie na stacje zatankował i uciekł, w tym czasie doszło do zdarzenia drogowego koło cmentarza, uciekając sprawca natknął się na radiowóz stający na ulicy zawrócił i uciekł kawałek dalej pozostawiając auto na pobliskim parkingu. Policja przeszukała auto i na tym się skończyło, auto stoi do tej pory pomijając już to, że w środku złodziej pozostawił prywatne rzeczy w tym swoją komórkę...
Kazia
Kazia 23.08.2019, 21:42
To z nimi jeździ osobisty fotograf?
Trfg
Trfg 24.08.2019, 14:39
Zdjęcia robił świadek zdarzenia będący w tym czasie w sklepie
Czytelnik
Czytelnik 24.08.2019, 14:16
Fotograf to Strażnik, śmieszny ten Twój komentarz i chyba z zazdrości że to nie o Tobie piszą bo brak Ci odwagi
Don
Don 23.08.2019, 21:28
Szkoda, ze ludzie oceniają nie znajac szczegółow sprawy. To Dyżurny Policji skierował na miejsce patrola Straży Miejskiej gdyż wszystkie dostępne środki były skierowane na działania na trerenie Olszyny. Chwała za to ze w Lubaniu jest Straż Miejska która zawsze wspiera Policjie w działaniach na terenie Lubania. Tym bardziej nikt z Policji nie chowa sie po kątach. Tylko durne spoleczeństwo zna tylko swoje prawa a nie obowiązki i nie potrafi sie zachowac...
qwer
qwer 25.08.2019, 10:07
wszystkie powiadasz...jeden ? wszędzie to samo a Zieliński mówi ,że PAŃSTWO zapewnia bezpieczeństwo-fikcja! większy dostęp ,łatwiejszy do broni dla zdrowych,przebadanych ,przeszkolonych obywateli!
Oli
Oli 24.08.2019, 14:49
zgadzam się!
Turvh
Turvh 24.08.2019, 14:40
W Olszynie jest SM to mogła jeden patrol odciążyć
Kryn
Kryn 24.08.2019, 13:36
Policja teraz będzie jak bohaterowie Marvela, dyżurni też byli skierowani przez to nikt nie odbierał?
LESZEK
LESZEK 24.08.2019, 13:11
To durne społeczeństwo płaci policji i wymaga!
Sonik
Sonik 24.08.2019, 13:00
A wiesz ze dyżurny SM odebrał telefon od klientów sklepu? Po co ta ściema?
Kris
Kris 23.08.2019, 20:55
Trochę sarkazmu ,co takiego złego zrobił facet z nożem że musiano go obezwładnić? Po Lubaniu jak i po Lubańskich sklepach chodzi facet raz z maczetą raz z paralizatorem,ma specyficzne okulary jak gogle narciarskie.Zadzwoniłem na policję bo mi wystrasył dzieciaki ,policja na to że paralizator nie jest zanroniony i maczeta również,jak coś mam toogę przyjść i złożyć zawiadomienia na niego oni inaczej nie podejmą interwencji

Pozostałe