Surowa kara dla Gryfa

  • 22.08.2019, 22:48
  • jg24.pl
Surowa kara dla Gryfa Paweł Zatoński

Podziel się:

Oceń:

Trzy mecze bez udziału publiczności i 1000 zł grzywny, to kara jaką zapłaci Gryf Gryfów Śląski za wybryki swoich fanów podczas meczu inauguracyjnego z AKS Strzegom.

Na poczet kary został zaliczony mecz Gryfa z KS Legnickie Pole, który odbył się w minioną sobotę przy pustych trybunach. Gryf ma prawo odwołać się od decyzji Komisji Dyscypliny Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

- To bardzo surowa kara nieadekwatna do przewinienia. Na pewno się odwołamy - zapowiada prezes Gryfa Andrzej Badermann. - Proszę mi przypomnieć kiedy jakiś klub na Dolnym Śląsku został ukarany trzema meczami bez publiczności? To pierwszy w historii naszego stadionu przypadek, że z powodu kibiców przerwany został mecz, a karani jesteśmy jak recydywiści. Piłka nożna dla kibiców? - zastanawia się prezes. - Wierzę, że odwołanie przyniesie efekt. Jeden mecz już odcierpieliśmy, grzywnę zapłacimy, a dwa pozostałe spotkania liczę, że DZPN nam zawiesi - dodaje.

- Czy komisja była zbyt surowa dla Gryfa? Nie sądzę. Proszę mi wskazać przypadek kiedy poprzednio w IV lidze, w kierunku murawy poleciały szklane butelki. Co mogła się stać, gdyby trafiła w asystenta arbitra, inną dorosłą osobę, nie mówiąc o dziecku? - pyta retorycznie prezes związku Andrzej Padewski. - Mamy za sobą dopiero dwie kolejki, a już jesteśmy zasypywani korespondencją z Policji. Jak tak dalej pójdzie to na wniosek służb niejeden IV-ligowy mecz zyska status podwyższonego ryzyka i zobaczymy jak kluby będą sobie radzić z organizacją tych spotkań. Musimy reagować adekwatnie do zaistniałej sytuacji, stąd dzisiejsze spotkanie z przedstawicielami wszystkich IV-ligowych klubów - dodaje prezes.

Przypomnijmy, że podczas meczu Gryf - AKS Strzegom kibice gospodarzy rzucili dwie butelki. Jedna trafiła kaperującego ich policjanta, druga spadła za płotem nieopodal asystenta sędziego. Mecz został przerwany. Jak mówi prezes Gryfa w protokole meczowym zostało opisane, że na 30 sekund. Ponadto miejscowi fani odpalili środki pirotechniczne. Spotkanie w Gryfowie Śląskim oglądało 500-600 osób.

jg24.pl

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Nono
Nono 25.08.2019, 12:58
Wpuscic chamstwo na salony...
KIBIC
KIBIC 23.08.2019, 08:03
Tak to się dzieje kiedy buractwo awansuję.Już niebawem LZS będzie
przyjeżdzać to będzie spokój.

Pozostałe