Leśna na Mistrzostwach Polski Młodzików

  • 22.08.2019, 10:18 (aktualizacja 22.08.2019, 12:49)
  • KW
Leśna na Mistrzostwach Polski Młodzików

Podziel się:

Oceń:

17 sierpnia w Wietrznicach odbyły się najważniejsze dla LUKS Kwisa Leśna zawody slalomowe w tym roku, czyli VIII Mistrzostwa Polski Młodzików w Slalomie Kajakowym.

Start w Mistrzostwach Polski został poprzedzony kwalifikacjami w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. Do sobotnich półfinałów zakwalifikowało się 14 zawodników z klubu LUKS Kwisa Leśna. Nie dla każdego tor kajakowy był tym razem szczęśliwy. Jedyny do finału w C1M wszedł Stanisław Wickiel, który w finale zajął piąte miejsce. To jego najlepszy wynik w kajakarstwie slalomowym. W C1K najlepsza okazała się Aleksandra Labiszak, która również zajęła piąte miejsce. Dla niej również było to najlepsze osiągnięcie. Niestety Julia Kirkowska i Oliwia Nowakowska nie ukończyły przepływu. Tak też  było w konkurencji K1W. Dziewczyny przewróciły się na torze, kończąc tym samym finały bez wyniku. Za to najlepsze 8 miejsce w tej konkurencji zdobyła Patrycja Iwaniec, która od niedawna trenuje kajakarstwo. Igor Puczel, który pechowo nie wszedł do finału w C1M (zajął 11 miejsce), mógł spróbować swoich sił w kajaku. W rezultacie zajął 8 miejsce. Nieco lepiej poszło naszym osadom w konkurencji C2MIX. Tutaj najlepiej wypadli Julia Kirkowska i Oliwier Cieślak, zajmując wysokie 4 miejsce. Julia Koman i Grzegorz Kaczmarzyk zajęli 7 miejsce, Lena Głąb i Stanisław Wickiel 8 miejsce.

W niedzielę 18 sierpnia zawodnicy LUKS Kwisa Leśna wzięli także udział w 58 Pucharze Ziemi Sądeckiej w Slalomie Kajakowym. Zawody tym razem odbywały się na rwącym odcinku Dunajca. Tor był na tyle trudny, że nie każdy z zawodników na nim popłynął. Najwyższe 3 miejsce na podium zdobył Igor Puczel w konkurencji C1M. Stanisław Wickiel zajął 6 miejsce. Julia Kirkowska zajęła 4 miejsce w konkurencji C1W i 6 w K1W. Wiktor Jochym w K1M był 9. W konkurencji C1K-Open wystartowała wychowanka LUKS Kwisa Leśna Alicja Bulera zajmując 3 miejsce na podium.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy wzięcia udziału w zawodach i osiągniętych wyników.

Szczegółowe wyniki i listy zawodników.

 

KW

Zdjęcia (117)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

życzliwy
życzliwy 22.08.2019, 14:52
Gratulacje- wspaniali młodzi ludzie
lubanianka
lubanianka 22.08.2019, 13:18
podziwiam i gratuluje

Pozostałe